Bronius Jankevičius gimė Skapiškyje, Bajorų kaime 1950 m., o mirė 2017 m. Jis – mano senelis, tikrai daug patyręs žmogus. Vaikystėje su savo draugu ieškojo po karo likusių ginklų. Senelio draugas, radęs granatą, parsinešė ją namo. Jiedu žaisdami pradėjo mėtytis ta granata, kol ji atsidūrė senelio draugo rankose ir... netikėtai sprogo. Senelio draugas mirė, o senelis labai išgyveno. Taip ir liko su granatos skeveldra po akimi – kaip priminimu visam gyvenimui apie draugo netektį.
Po devynerių metų (1959 m.) gimė mano močiutė Alina Vyšniauskaitė, vėliau tapusi Jankevičiene. Gimė Zarasuose, Konecpolio kaime, bet močiutės šeima vadino jį Šakaline. Močiutės vaikystė prabėgo lengvai, kai gimė jos sesės, visa šeima persikraustė į Raginės kaimą, kur ir dabar visa giminė susirenka švęsti gražiausių metų švenčių.
Močiutė su seneliu dirbo Palėvenės dvare. O susipažino autobuse. Močiutė pasakoja: „Jis praleido mane į autobusą ir pažvelgė į mane savo didelėmis akimis.” Močiutė visad pabrėžia senelio dideles akis ir tai, kad jos ją sužavėjo iš pirmo žvilgsnio. Pradėję artimiau bendrauti, jie susitikinėdavo ant Stirniškių piliakalnio, prie pušies, ji ir dabar tebėra. Iš ten jie stebėdavo saulėlydžius ir kalbėdavosi valandų valandas. Nuo Stirniškių piliakalnio visa gamta kaip ant delno. Vienąkart močiutė lipo laiptais, o senelis leidosi. Jiems belipant, senelis užkalbino močiutę, pabendravęs ją pabučiavo, tai buvo jų pirmas bučinys.
Susitikinėjo jiedu dvejus metus, tuomet senelis pasiūlė susituokti. Jis buvo labai gražus jaunuolis ir turėjo daug draugių merginų. Kai viena mergina sužinojo apie senelio ketinimą susituokti, pavogė jo pasą. Paso taip ir negrąžino, tad seneliui teko pasirūpinti nauju. Susituokę persikėlė gyventi į močiutės butą. Dar po metų gimė mano mama. Seneliui įsidarbinus elektriku Kupiškyje, po pusmečio šeima gavo bendrabutį. Kai močiutė jau turėjo eiti į darbą, mama buvo per maža, kad pasiliktų viena, todėl ankstyvą vaikystę praleido Raginės kaime su močiutės seserimis. Kas antrą dieną močiutė su seneliu atvažiuodavo jos aplankyti. Kai mama jau paaugo ir ją galima buvo leisti į darželį, stipriai susirgo angina. Močiutė, aišku, labai persigando ir nuvežė dukrelę į ligoninę. Mama pasveiko, bet močiutė vis vien prisimena tai kaip sunkius laikus.
Kai mamai buvo penkeri, senelis darbavosi prie elektros laidų, kažkas to nežinodamas nuspaudė jungiklį. Senelį stipriai nutrenkė elektra, buvo visas apdegęs. Močiutė jį gydė visus metus ir senelis pasveiko.
Vasarą visa šeima važiuodavo prie jūros pas senelio seserį. Ten, Klaipėdoje, atostogaudavo dvi savaites. Užaugusi mama namo pareidavo vėlai, kaip pasakoja močiutė, ji su seneliu sėdėdavo prie lango ir laukdavo, kol sugrįš duktė. O kai pamatydavo, kad ateina, greit bėgdavo į lovą ir apsimesdavo miegantys. Kai mama sutiko mano tėtį ir jiedu nutarė sukurti šeimą, tėvams buvo sunku paleisti savo dukrą į platųjį pasaulį, bet kažkada juk turėjo ateiti laikas.
Brandžiame amžiuje senelis pasinėrė į istoriją, žiūrėjo filmus, skaitė knygas. Kai gimiau aš, pasak močiutės, senelis buvo pats laimingiausias žmogus, jis labai džiaugėsi turėdamas anūką - mane. Buvo prikūręs planų, ką galėtų su manimi nuveikti, ko išmokyti, bet visad tvirtino, kad aš dar mažas ir, kai paaugsiu, tada jau galės mane visko išmokyti, paaiškinti. Jis išmokė vieno, bet man svarbaus dalyko, kaip taisyklingai laikyti pieštuką. Kai visi laikė jį kaip įprasta, aš laikiau permetęs du pirštus aplink pieštuką. Buvau toks laimingas išmokęs, nenustygau vietoj, nubėgau girtis tėvams savo „pasiekimu“.
Netrukus senelis susirgo vėžiu, jo savijauta kasdien vis prastėjo. Jis pakliuvo į ligoninę ir močiutė kasdien jį lankė. Paskutinį kart jis tik pasižiūrėjo į ją tomis pačiomis didelėmis akimis, po to užsimerkė, jo kvėpavimas silpo ir retėjo... Senelis mirė, ir paskutinis dalykas, kurį jis matė, buvo jo gyvenimo meilė.