Dalyvauk konkurse, prisek savo medžiagą

Dalyvauk
+ - Ieškoti
Kočėlai
Nojus Labutis
Kočėlai - porinis įrankis skalbiniams lyginti. Jį sudarė kočėlas skalbiniams apvynioti ir kočėtuvė kočėlui ritinėti. „Šį kočėlą buityje naudojo Nojaus Labučio promočiutė Aleksandra Olbutienė. Šeimoje kočėlą dar vadindavo „vulkaunyku“. Nuotrauką ir žinias pateikė Kauno rajono Batniavos mokyklos-daugiafunkcio centro pedagogė Regina Aleknienė ir jos ugdytinis Nojus Labutis. 2021 m. KTKC konkursas „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...".
Komoda. 1910 m.
Žemyna Biržinytė
Komoda pagaminta 1910 m. Antanazavo k., Zarasų raj. Ją pagamino Jonas Makelis (g. 1885 m.). Šiuo metu ją saugo Valentinas Biržinis (g. 1948 m.). Nuotraukas ir žinias pateikė Žemyna Biržinytė, Kauno Martyno Mažvydo progimnazija. 2021 m. KTKC konkursas „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...".
Tautinė liemenė ir sijonas. 1992 m.
Ugnė Dukavičiūtė
Audė Konstancija Kašiubienė (g. 1918, Sinkaviškio k., Marijampolės r.). Pateikė Ugnė Dukavičiūtė, Kauno Martyno Mažvydo progimnazija. 2021 m. KTKC konkursas „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...".
Šaudyklė
Šaudyklė – audimo staklių įtaisas ataudų siūlui per metmenų žiotis prašauti. Drožta iš medžio 24,8 cm ilgio ir 3,6 cm pločio, nusmailintais galais, su išskobta ertme šeivai įdėti; šone išpjauta pailga angelė ataudui perverti 4 cm ilgio ir 0,3 cm pločio.
Pintinė ir šaukštai
Rokas Bartaševičius
Pintinė „krepšys" ir šaukštai. Prosenelio Kazio (1890- 1978), gyvenusio Pabūdžio kaime Kupiškio rajone, pintas krepšys rūkytoms dešroms ir lašiniams laikyti palėpėje nuo pelių. Taip pat jo išdrožti įvairios paskirties šaukštai: skryliams griebti, sriubai valgyti, puodams maišyti. Nuotrauką ir žinias pateikė Rokas Bartasevičius Alizavos pagrindinė mokykla, Kupiškio r. 2021 m. KTKC konkursas „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...".
Sietas
Sietas - ant lanko aptrauktas tinkliukas miltams sijoti. „Sietas iš įstaigos seklyčios, kur saugomi visi senoviniai daiktai, istorija nežinoma, bet jam jau daugiau nei 20 metų. Veiklų metu vaikai supažindinami su sietu, sijojami miltai, aiškinama, kam jis reikalingas." Žinias ir nuotraukas pateikė Kauno lopšelio-darželio „Vaivorykštė" pedagogė Audronė Rekašienė. 2021 m. KTKC konkursas „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...".
Šaudyklė
Šaudyklė – audimo staklių įtaisas ataudų siūlui per metmenų žiotis prašauti. Drožta iš medžio 31,6 cm ilgio ir 3,7 cm pločio, nusmailintais ir vario metalu apkaustytais galais, su išskobta ertme šeivai įdėti; šone išpjauta ir metalu apkaustyta apvali skylutė ataudui perverti.
Šaudyklė
Šaudyklė – audimo staklių įtaisas ataudų siūlui per metmenų žiotis prašauti. Drožta iš medžio 25 cm ilgio ir 4,6 cm pločio, bukais galais, su išskobta ertme šeivai įdėti; be dugnelio; ertmėje šeivutė padaryta iš nenužievintos šakelės.
Šaudyklė
Šaudyklė – audimo staklių įtaisas ataudų siūlui per metmenų žiotis prašauti. Drožta iš medžio 26 cm ilgio ir 4,7 cm pločio, užapvalintais galais, su išskobta ertme šeivai įdėti; be dugnelio; ertmėje šeiva ašelės pavidalo išdrožta iš medžio; įskilęs vienas šaudyklės galas sutvirtintas metalu.
Pavalkai
„Pavalkai pirkti apie 1980 metus. Tai arklio pakinkto dalis. Juos užmaudavo arkliui ant galvos, kad galėtų sujungti su vežimu ar plūgu, ar grėbliu. Pateikė Alfonsas Murinas (g.1957) Nodiejiškių k., Kupiškio r. Tėvas laikė arklį, turėjo visus padargus ir su arkliu nudirbdavo visus žemės ūkio darbus. Mirus tėvui arklys buvo parduotas, pakinktai padovanoti žmonėms. Liko tik pavalkai.“ Aprašo ir nuotraukos pateikėja Ieva Murinaitė, Alizavos pagrindinė mokykla, Kupiškio r. 2021 m. KTKC konkursas „Jei prakalbėtų daug pasakytų...“.
Kanklės
Kanklės - styginis muzikos instrumentas. Šių kanklių istorija: „Mūsų meninio ugdymo (muzikos) mokytoja prieš 25 metus būdama studentė, (visas jų kursas) gavo užsakytas kankles ir šiuo metu naudoja savo darbe." Pateikė Kauno lopšelio-darželio „Nežiniukas" pedagogės Rasa Gerdauskienė, Rasa Malinauskienė, Laura Kačinskienė. 2021 m. KTKC konkursas „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...".
Šaudyklė
Šaudyklė – audimo staklių įtaisas ataudų siūlui per metmenų žiotis prašauti. Drožta iš medžio 30,5 cm ilgio ir 4,5 cm pločio, nusmailintais galais, su išskobta ertme šeivai įdėti; be dugnelio.
Šaudyklė
Šaudyklė – audimo staklių įtaisas ataudų siūlui per metmenų žiotis prašauti. Drožta iš medžio 28 cm ilgio ir 3,3 cm pločio, nusmailintais ir metalu apkaustytais galais, su išskobta ertme šeivai įdėti; su dugneliu; šone išpjautos dvi apvalios skylutės ataudui perverti.
Šaudyklė
Šaudyklė – audimo staklių įtaisas ataudų siūlui per metmenų žiotis prašauti. Drožta iš medžio 23,7 cm ilgio ir 4,5 cm pločio, nusmailintais galais, su išskobta ertme šeivai įdėti; be dugnelio; ertmėje įstatyta šeiva su ašele; šone išpjauta apvali 0,7 cm diametro skylutė ataudui perverti.
Šaudyklė
Šaudyklė – audimo staklių įtaisas ataudų siūlui per metmenų žiotis prašauti. Drožta iš medžio 31,2 cm ilgio ir 3,9 cm pločio, nusmailintais ir metalu apkaustytais galais, su išskobta ertme šeivai įdėti; šone išpjauta apvali skylutė ataudui perverti.
Šaudyklė
Šaudyklė – audimo staklių įtaisas ataudų siūlui per metmenų žiotis prašauti. Drožta iš medžio 31 cm ilgio ir 4 cm pločio, nusmailintais ir metalu apkaustytais galais, su išskobta ertme šeivai įdėti; šone išpjauta apvali skylutė ataudui perverti.