Pasidalinkime savo šeimos tradicijomis: užrašykime šeimos narių pasakojimus, prisiminimus apie svarbius savo šeimos įvykius, aprašykime papročius, šeimos tradicijas, saugomas relikvijas (daiktai, tautodailės, meno kūriniai).
Projekto tikslas: skatinti jaunimą domėtis savo šeimos, bendruomenės, valstybės praeitimi, saugoti tautos tapatumą, didžiuotis savo šeima, gimtąja šalimi, lavinant meninius, kūrybinius gebėjimus.
Projekto uždaviniai, kūrybinių darbų temos. Projekto dalyviai gali rinktis bet kurią iš žemiau pateiktų kūrybinių darbų temų:
• „Mano šeimos istorija“.
Surinkti kuo daugiau ir įdomesnės informacijos apie šeimą, tėvų, senelių kilmės ir gyvenamąją vietą, darbus, gyvenimo būdą, visuomeninę veiklą, iliustruojant nuotraukomis. Aprašyti šeimos tradicijas, papročius kalendorinių (Kalėdos, Užgavėnės, Velykos, Joninės ir kt.), valstybinių (Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, Mindaugo karūnavimo diena (himno giedojimo tradicija) ir kt.), šeimos švenčių (vestuvės, krikštynos, gimimo diena ir pan.) metu.
• „Giminės medis“.
Nubraižyti, nupiešti ar kitomis meninėmis priemonėmis bei kompiuterinėmis programomis (genealoginė programa ir pan.) atlikti ir pateikti savo šeimos genealoginį medį. Jame prie kiekvieno giminės atstovo pažymėti gimimo, mirties, vedybų datas, gimimo ir gyvenimo vietą (rajonas, miestas, kaimas), palaidojimo vietą.
• „Šeimos relikvija ir fotografija“.
Rasti šeimos albume esančias senas XX a.pradžios – vidurio nuotraukas, aprašyti juose įamžintus šeimos narius ar giminaičius, įvykius, vietoves, pastatus, užrašyti tikslias žmonių gimimo, mirties datas, vietą, gyvenamąją vietą.
Atskleisti vieną iš šeimos tradicijų – šeimos arba giminės tradiciją fotografuotis kartu, pateikiant kelerių metų nuotraukų koliažą ir parašant, kada, kokia proga ir kas fotografuota.
Fotografuoti šeimos, giminės nariams priklausiusius daiktus, tapusius šeimos relikvijomis, užrašyti jų istoriją, pažymėti iš kokios vietos jie yra, paaiškinti, kodėl šie daiktai yra branginami šeimoje.
• „Giminės herbas“.
Pavaizduoti, nukopijuoti (jei giminė turi) arba sukurti naujai giminės herbą ir aprašyti jame esančius simbolius.
Informacija: www.ktkc.lt, metodininkė Jurgita Kilikauskienė, tel. +370 673 29741, el. p. jurgita.kilikauskiene@ktkc.lt