Parodos „Laumių takais” atidarymas

Parodos „Laumių takais” atidarymas

2024-01-19 17:30:00

Sausio 19 d. 17.30 val. Kauno tautinės kultūros centre, A. Jakšto g. 18 vyks dailininkės Loretos Valantiejienės piešinių parodos „Laumių takais” atidarymas.

Darbų autorė gimė 1972m. Kaune. Mokėsi tuometinėje Kauno Juozo Naujalio meno mokykloje, vėliau – Vilniaus dailės akademijos Kauno filiale. 1997m. įgijo taikomosios grafikos magistro laipsnį. Nuo 1997m. dirba dailininke-iliustratore ir bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos bei užsienio leidyklomis, mokymo įstaigomis iliustruojant vaikų mokomosios literatūros leidinius, kuriant ir parengiant lavinančias priemones bei žaidimus. Dailininkė taip pat dalyvauja įvairiose meninėse-socialinėse veiklose, veda edukacines-kūrybines dirbtuves.

 

Apie laumes ir kitus sutvėrimus

„Kūryboje, turbūt kaip ir gyvenime, svarbu nepamesti vaikiško gebėjimo atrasti, stebėtis ir džiaugtis paprastais dalykais. Ši piešinių serija ir gimė iš atradimo. Iš paprasto-nepaprasto pieštuko, kurį gavau dovanų. Pradėjau juo ratus piešti, stebėti, kaip daugiaspalvė pieštuko šerdelė palieka popieriuje margą pėdsaką. Piešimas tapo savotiška lėta meditacija, kurioje ir radosi lietuvių mitologinės būtybės, pasakų, patarlių ir dainų personažai. Čia ir bobutės neklusnus oželis prabėga, ir vagies kepurė dega, ir kipšas akmenį Anykščių bažnyčiai užritinti
neša, ir laumės bei kipšai miglose savo šposus krečia. Taip pati priemonė, vienas spalvotas pieštukas, padarė įtaką šių darbų stilistikai. Piešiniai – lietuviško kolorito, lengvai šaržuoti ir vaikiški, nes pirmiausia orientuoti į jaunąjį vertintoją. Bet labai smagu, kai ir patyrusi akis pastebi bei perskaito gilesnę iliustracijos žinutę. Linkiu Jums smagios pažinties su mano darbų veikėjais.”

Loreta Valantiejienė

Atnaujinta 2024 01 29