Kaune vyko tradicinis advento koncertas „Už girių girių“

Kaune vyko tradicinis advento koncertas „Už girių girių“

„Už girių girių Ugnelė degė,
Ei, kalėda, kalėda…“

Adventas – laukimo, ramybės ir susikaupimo metas. Šaltų ir tamsių dienų apsupti mes ieškome šilumos ir jaukumo. Rodos, visas oras prisipildo vilties, džiaugsmo, gyvasties. Tai šviesos ir grįžtančios Saulės laukimas.

Kauno tautinės kultūros centras tradiciškai kvietė miesto bendruomenę pabūti kartu šventėje ir pasisemti vidinės ramybės Kauno miesto ir rajono folkloro ansamblių advento dainų ir giesmių koncerte „Už girių girių“. Šiame tradiciniame renginyje Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje dalyviai malda ir giesme įprasmino rimties laikotarpį.

Koncerte skambėjo kalėdinio laikotarpio dainos ir giesmės. Šiais metais bažnytines advento giesmes „Marių vidurėly“, „Ėjo Marija“, „Liūlia, Jėzuli“, „Varvinkit rasą“ papildė folklorinės advento dainos, kuriose „atlekia alnis“, „atvažiuoja kalėda“, apdainuojami žvėreliai, paukšteliai ir bitelės bei bernelis su mergele. Koncertas tradiciškai buvo užbaigiamas ir bendra daina „Už girių girių ugnelė dega…“, kurią atliko visi susirinkusieji.

Ugnis – šviesos, gėrio, širdingo ir atviro tikėjimo simbolis. Ji saugo, apšviečia mūsų širdis ir veda teisingumo keliu. Sušildo ne tik namų židinį, bet ir praskaidrina žmogaus būtį. Koncerto vedėjai Judita Einikytė ir Jonas Misevičius organizatorių vardu šiltai dėkojo už nuoširdžią bendrystę ir dovanojo rankų darbo bičių vaško žvakes folkloro ansambliams: „Kupolė“, „Piliarožė“, „Liktužė“, „Gadula“, „Sasutalas“, „Ratilėlis“, „Jotija“, „Slaunos su škarpetkutėm“, „Uosinta“, „Samylų senoliai“, „Alda“, „Žaisa“, „Bitula“, „Luotelė“, Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos tradicinių kanklių ansambliai.

Atnaujinta 2023 12 11