EDUKACIJOS

 • Kauno tautinės kultūros centre, A. Jakšto g. 18
 • KTKC Etninės veiklos studijoje, Kalniečių g. 180
 • Užsiėmimai gali vykti ir kitose miesto įstaigose
 • Dovilė Kulakauskienė
 • dovile.kulakauskiene@ktkc.lt
 • Trukmė – 1 val.
 • Kaina:
 • 3 Eur vaikui/mokiniui
 • 1 Eur vaikui/mokiniui (su nuolaida)*
 • suaugusiam 5 Eur
 • suaugusiam (su nuolaida) 3 Eur*

Edukacinis užsiėmimas „Tradicinis audimas: juostos“

Užsiėmimo metu supažindinama su vienu iš tradicinių lietuvių liaudies amatų – audimu bei viena svarbiausių tautinio kostiumo dalių – juosta. Edukacija skatina lietuvių tekstilės paveldo ir audimo technikų pažinimą, domėjimąsi lietuvių audinių ornamentika, tautiniu kostiumu ir mokoma patiems nusiausti juostą. Pateikiant etnografinę medžiagą ir analizuojant juostų pavyzdžius, supažindinama su įvairiomis juostų atlikimo technikomis, juostų simboline ir praktine paskirtimi, jų reikšme tautinio kostiumo komplekse, atskleidžiami nauji juostų ir jų ornamentų pritaikymai šiuolaikiniame gyvenime. Tęstinių edukacijų metu mokoma šių juostų audimo būdų: austinė „beraštė“, rinktinė, vytinė, vytinė-rinktinė, pintinė-virvelinė. Šiais būdais mokoma nusiausti ir tautinių vėliavų spalvų  juosteles. Siūlai ir priemonės suteikiamos vietoje.

Pradinių klasių mokiniams siūloma virvelinių juostelių pynimas su svareliais ir skrituliais.

Pagrindinių ir vyresniųjų klasių mokiniams siūloma virvelinių juostelių pynimas su svareliais ir skrituliais, juostelių audimas su skieteliu ir kortelėmis. Jiems pateikiami paruošti juostelių metimai sudarant galimybę pabandyti audimo procesą ir nusiausti 10-20 cm juostelę.

Suaugusiems siūlome rinktis tęstinių edukacijų ciklą, mokintis austi „beraštes“, rinktines ir vytines juostas. Vienai audimo technikai perprasti ir įtvirtinti rekomenduojama nuo 2 iki 4 užsiėmimų. Užsiėmimo metu mokama suprasti audimo brėžinį, nusibraižyti raštą, derinti pluoštus, sukomponuoti siūlų spalvas, atlikti juostos metimą, pasirišti nyteles, pasigaminti korteles, susiverti siūlus, pasiruošti ataudą  ir austi. Pradžioje audžiama siaura juostelė, vėliau pereinama prie sudėtingesnių raštų bei platesnės ir ilgesnės juostos audimo. Audimui naudojami natūralūs ir dirbtiniai pluoštai.

Kviečiame patirti senąsias audimo tradicijas!

Registracija iš anksto tel.

 

PASTABOS:

*Paslaugos kaina su nuolaida vaikui (mokiniui) taikoma neįgaliems vaikams (mokiniams); nepasiturinčių šeimų, gaunančių socialinę paramą, vaikams (mokiniams); vaikų globos namų, socializacijos centrų auklėtiniams ar globotiniams, gyvenantiems vaikų globos šeimynose; vaikams (mokiniams) iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų.

*Paslaugos kaina su nuolaida suaugusiajam taikoma studentams, pensininkams, neįgaliesiems.

*Edukacinių programų kainos nurodomos, kai edukacinė programa vykdoma neformaliojo vaikų švietimo mokykloje. Jei edukacinė programa vykdoma ją užsakiusioje kitoje mokykloje ar įstaigoje, paslaugos kaina didinama 1 Eur (asmenims su nuolaida – 0,50 Eur).

Atnaujinta 2023 09 26