ATATARIA LAMZDŽIAI PROGRAMA

14:30 Festivalio atidarymas. Vėliavos pakėlimas
Kauno miesto savivaldybės aikštė

15:30 Popietė šeimoms „Vijo lizdū pelėda“ (veda Nijolė Grivačiauskienė)
KMM Tautinės muzikos muziejus, renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

18:00 Pasidainavimai  Marvelės upės slėnyje „Čiurli čiurli upinėli“
Marvelės upės kaskados, Julijanavos g. 77

19:00 Sutartinių pynė
Kauno Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčia, Aleksoto g. 3

13:00 Adolfo Teresiaus sakraliojo liaudies meno ir  kryždirbystės parodos atidarymas
Kauno Įvairių tautų kultūros centras, Šv. Gertrūdos g. 58

15:30 Kanklių popietė „Tai skambėkit, mano kanklės“
KMM Tautinės muzikos muziejus, renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

16:00 Kauno 1-osios muzikos mokyklos ugdytinių koncertas
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

17:00 Folkloro ansamblių koncertas „Šalia Nemunėlio“
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

19:00 Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ koncertas „Anoj pusėj Nemuno“
Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

20:00  Romansų vakaras „Oi būdavo, būdavo“
Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras, Vilniaus g. 42

12:30–20:00 tautodailininkų ir amatininkų jomarkas. Atviros edukacinės programos

12:30 Pranešimas „Velykų antros dienos prausimo Užupės kaime tradicijos“ (pranešėja Regina Lukminienė)

13:00 Pranešimas „Vandens sakralumas ir reikšmė kalendorinėse šventėse, apeigose ir metiniame darbų cikle” (pranešėjas dr. Arūnas Vaicekauskas)

12:30 Vytinio audimo mokymai (veda Vilija Ratautienė)

14:30 Kalvystės amato pristatymas (veda Ričardas Grekavičius)

14:30 Bičių vaško žvakių gamybos dirbtuvės (veda Justina Rebždienė iš „Eko žvakės“)

16:00 Juvelyrikos dirbtuvės (veda Darata Surdokaitė-Volungevičienė)

Kauno pilies prieigos, prie Kanklininko skulptūros

12:30 Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Kauno rato laureatų koncertas
Kauno pilies amfiteatras, Pilies g.

13:00 Fotografijų parodos Dainų šventei – 100 atidarymas. Lietuvos Dainų šventės istorijos pristatymas (Dr. Giedrė Barkauskaitė)
Kauno tautinės kultūros centras, A. Jakšto g. 18

13:00 Folkloro ansamblių koncertai „Sveiki, gyvi, sveteliai“
Laisvės alėja

14:00 Užsienio svečių koncertas „Už jūrų, marių“
Kauno pilies amfiteatras, Pilies g.

16:00 Didysis folkloro ansamblių koncertas
Kauno pilies amfiteatras, Pilies g.

20:00 Vakaronė
Kauno pilies amfiteatras, Pilies g.

Viso festivalio metu veiks šios parodos:

Minint Dainų šventės šimtmetį – Dainų šventės fotografijų paroda „Dainų šventei – 100“ (fizinė ir virtuali) VIRTUALI PARODA
Kauno tautinės kultūros centras, A. Jakšto g. 18

Adolfo Teresiaus sakraliojo liaudies meno ir kryždirbystės paroda
Kauno Įvairių tautų kultūros centras, Šv. Gertrūdos g. 58

*Renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti skelbiami viešai.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Dalyvauja užsienio ir Lietuvos folkloro ansambliai bei klubai:
,,Auštaras” (Kėdainių r.), ,,Dalilio“ (Kėdainių r.), ,,Gegužraibė“ (Panevėžio r.), ,,Nostalgija“ (Panevėžio r.), ,,Šilupė“ (Šakių r.), „Alda“ (Kaunas), „Alkasalis“ (Kupiškio r.),  „Alsūnė“ (Molėtai), „Aušrinė“ (Juodkrantė), „Avilys“ (Varėna), „Bruknyčia“ (Kalvarija), „Degulė“ (Raseiniai), „Diemedis“ (Kalvarija), „Gadula“ (Kaunas),  „Gaudė“ (Kauno r.), „Gegužraibė“ (Panevėžio r.), „Gija“ (Prienai), „Ginėja“ (Elektrėnai), „Gojus“ (Širvintos), „Grandinėlė“ (Panevėžys), „Griežlė“ (Kauno r.), „Grūšia“ (Kaunas), Jonas Juraitis (Kazlų Rūdos sav.), „Jotija“ (Kaunas), „Kalvelis“ (Kaunas), „Kanapija“ (Kaunas), „Kanklės“ (Prienų r.), „Karklė“ (Kauno r.), „Kauno bandonija“ (Kaunas), Kauno 1-osios muzikos mokyklos ugdytiniai, Kauno tautinės kultūros centro liaudies instrumentų orkestras, „Kuparas“ (Alytaus r.), „Kupolė“ (Kaunas), „Lakiūtė“ (Švenčionėliai), „Lankupa“ (Vilkaviškio r.), „Linkava“ (Linkuva), „Margulis“ (Šiauliai), „Mėta“ (Kauno r.), „Nesenstantys širdimi“ (Šiauliai), „Nova“ (Šakių r.), „Pajauta“ (Panevėžys), „Pasaga“ (Prienų r.), „Piliarožė“ (Kauno r.), „Pravieniukai“ (Kaišiadorių r.), „Pulkelis“ (Panevėžys), „Ratilėlis“ (Kaunas), „Ratilio“ (Vilnius), „Riecimėlis“ (Lazdijai), „Ringauda“ (Kauno r.), Rucavos etnografinis ansamblis ir kaimo kapela, „Samylų senoliai“ ir vaikaičiai (Kauno r.), „Sasutalas“ (Kaunas), „Saulėlio“ (Kaunas), „Sėdauta“ (Utena), „Sedula“ (Kauno r.), „Seklytėla“ (Utena), „Serbenta“ (Druskininkų r.), „Serbentėlė“ (Kauno r.), „Sidabrinė gija“ (Šiauliai), „Sūduonia“ (Kazlų Rūda), „Sūduviai“ (Vilkaviškis), „Susiedai“ (Alytaus r.), „Šakija“ (Šakiai), „Šatrija“ (Telšių r.), šeimyninis duetas Asta Adomaitytė ir Dainora Navaslauskaitė, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, „Šilko stygos“ (Kaunas), „Šilupė“ (Šakių r.), Tolmintas Matonis (Marijampolės r.), tradicinė kapela (Kauno r.), „Trys kartos“ (Panevėžio r.), „Upytės Vešeta“ (Panevėžio r.), „Užnovietis“ (Šakių r.), „Užtekėk“ (Jonava), „Vabalkšnė“ (Kazlų Rūda), „Vaiguva“ (Šakių r.), Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos šokėjai (Prienų r.), „Zobalda“ (Kazlų Rūda),  „Žaisa“ (Kaunas), Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Kauno rato laureatai, užsienio kolektyvai: „Kalyna“ (Visaginas), „Naktineica“ (Latvija), „Paurupīte“ (Latvija), „Urgas“ (Latvija), dainininkas Igor Danileiko (Ukraina), edukatorė Justina Rebždienė, etnografė Regina Lukminienė, etnologas dr. Arūnas Vaicekauskas, etnologė dr. Giedrė Barkauskaitė, folkloro mokytoja Nijolė Grivačiauskienė, skulptorius tautodailininkas Adolfas Teresius, tautodailininkas Ričardas Grekavičius, tautodailininkė Darata Surdokaitė-Volungevičienė, tautodailininkė Vilija Ratautienė, tautodailininkų ir amatininkų jomarko dalyviai iš visos Lietuvos.

Festivalį organizuoja: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras.

Partneriai: KMM Tautinės muzikos muziejus, Kauno kultūros centras, Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Kauno arkivyskupija, Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Maironio lietuvių literatūros muziejus.

Informaciniai rėmėjai:  Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, dienraštis „Kauno diena“, radijas ir televizija „Pūkas“, portalas TautosakosVartai.lt, naujienų portalas Alkas.lt.

Projektą finansuoja

 

Atnaujinta 2024 05 29