NAUJIENOS

Balandžio 25 d. Kauno tautinės kultūros centro kolektyvas dalyvavo nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“, skirtame šimtmetį mininčiai Lietuvos Dainų šventei. Šių metų akcijos tikslas – suburti miškui ir dainai neabejingus piliečius ir kartu su miškininkais visoje Lietuvoje pasodinti per 100 simbolinių girių.

„Nacionalinis miškasodis – kilni ir graži, dešimtmečius skaičiuojanti tradicija, kurios metu miškininkai kviečia visuomenę susipažinti su medžių sodinimu, miškininkų darbu ir savomis rankomis prisidėti prie šalies miškų atkūrimo bei įveisimo. Miškas sodinamas atkuriant pažeistus plotus, kirtavietėse, taip pat įveisiant visiškai naujus miškų plotus. Kasmet pasodinama apie 30 mln. naujų medelių“ – informuoja Valstybinės miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Kaip teigia VMU, „nacionalinio miškasodžio pavadinimas šiemet yra įkvėptas šimtmetį mininčios Dainų šventės, taip pat pavadintos „Kad giria žaliuotų“. Patys Dainų šventės organizatoriai sako, kad ši tema pasirinkta siekiant įkvėpti žmones ne tik dainuoti apie Lietuvos gamtos grožį, bet ir veikti tam, kad šis grožis būtų išsaugotas ateities kartoms“.

Dainų šventės šimtmečiui skirtoje medžių sodinimo šventėje užsiregistravo daugiau nei 8000 dalyvių – skirtingų profesijų piliečių, verslų ir organizacijų, – kurie būrėsi visuose 25-iuose urėdijos regioniniuose padaliniuose skirtingose girininkijose.

Kauno tautinės kultūros centras prisijungė prie Dubravos regioninio padalinio organizuojamo miškasodžio ir medelius sodino Kauno rajone, netoli Karmėlavos. Iš viso savo rankomis pasodinome 550 naujų medelių – 250 eglučių ir 300 ąžuoliukų!

Dėkojame miškininkams už suteiktas žinias ir smagiai praleistą laiką. Džiaugiamės turėję galimybę dalyvauti šioje prasmingoje akcijoje, prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo ir taip įprasminti savo meilę miškui, gamtai bei dainai!

Te giria žaliuoja!

Atnaujinta 2024 04 26