NAUJIENOS

Jau pradedama registracija į X-ąjį respublikinį liaudies dailės konkursą „Sidabro vainikėlis 2024”, Kauno vietinį ir regioninį turą.

Konkurse kviečiame dalyvauti Kauno miesto savivaldybės bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo įstaigų ar individualiai pasiruošusius 9–19 metų amžiaus mokinius, gebančius kurti liaudies dailės kūrinius: medžio skulptūrą, medžio raižinius, karpinius, dirbinius iš vytelių, kalvystės, keramikos ar tekstilės dirbinius, paprotinės dailės dirbinius (margučiai, kaukės, verbos, sodai) ir kt.

Norinčius dalyvauti konkurse, prašome užpildyti dalyvio (mokinio ir mokytojo) anketas bei pristatyti 5 tradicinius lietuvių liaudies dailės ar amatų kūrinius į Kauno tautinės kultūros centrą (A. Jakšto g. 18) iki 2024 m. kovo 8 d.

APIE KONKURSĄ
„Nuo 2013 m. kasmet, o nuo 2023 m. kas dvejus metus rengiamą liaudies dailės konkursą gražiai užpildo jaunieji meistrai, atrandantys senąjį Lietuvos liaudies meną, amatus ir įkvepiantys jiems naujos gyvybės. Tai esminis būdas išlaikyti tradiciją gyvą.

Konkurso tikslas ir yra skatinti vaikus ir jaunuolius susipažinti su liaudies dailės paveldu, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus vaizduotę kurti savo vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius. <…>;

„Sidabro vainikėlis“ – tai paskatinimas ir padėka mokiniams bei jų mokytojams, kurie kartais net kelerius metus kantriai ir nuosekliai dirba, kad tradicijos pakuždėta užuomina, kūrybos pirmavaizdis įgytų gražiausią, prasmingiausią pavidalą.

Kasmet šeši konkurso laimėtojai tampa jaunaisiais liaudies meno ambasadoriais, kurių pavyzdys, tikime, įkvepia ir kitus dalyvauti konkurse, prisidėti prie liaudies meno gyvybingumo šiandien“ (Lietuvos nacionalinis kultūros centras).

KONKURSO ETAPAI:
1) Kauno vietinis ir regioninis turas vyks kovo 14 d. – balandžio 11 d. Norintys dalyvauti konkurse turi užpildyti dalyvio (mokinio ir mokytojo) anketas Google formoje (žr. Registracija). Dailės dirbinius reikia pristatyti į Kauno tautinės kultūros centrą (A. Jakšto g. 18) iki 2024 m. kovo 8 d.
2) Konkurso dalyvių dirbinių paroda bus eksponuojama kovo 14 d. – balandžio 11 d. Kauno tautinės kultūros centre (A. Jakšto g. 18).
3) Baigiamasis Kauno regiono renginys vyks balandžio 11 d. 14 val. Kauno tautinės kultūros centre (A. Jakšto g. 18).
4) Nacionalinis turas (paroda) vyks gegužės 29 d. Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centre.

 

________________________________________________________________________________________________________________
Informaciją apie konkursą teikia metodininkė Eglė Vindašienė, tel. nr. +370 679 36 715, el. p.

egle.vindasiene@ktkc.lt

Atnaujinta 2024 01 26