Vaikų Velykėlės – 2018

2018 m. balandžio 8 d., sekmadienį, prie Kauno pilies, Kanklininko skulptūros, vyko tradicinė miesto šventė „Vaikų Velykėlės- 2018“. Baigėsi Velykų švenčių laikotarpis.

Sakoma, kad Atvelykis panašus į upelį, kuris ištryškęs iš Velykų šaltinio ima šakotis, kad pasiliktų, atgaivintų ir atnaujintų kiekvieną. Kauniečiai buvo pabudinti šiltos pavasario saulutės, dideli ir maži į šventę atsinešė ne tik gerą nuotaiką, bet ir velykaičių.

Vaikai buvo apdalinti šventės žemėlapiais, kurie padėjo atrasti kiemelį, sodelį, pirkelę, krosnelę, klėtelę. Juose vyko daug įdomių žaidimų, dėlionių, paslapčių… Jie kartu su savo tėveliais dalyvavo spalvingoje edukacinėje programoje „Surask, kur Velykų bobutė paslėpė margutį!“ Klegant paukšteliams ir vaikeliams riedėjo per Lietuvą spalvingi margučiai.

Gausiai susirinkusieji į aikštę kartu su Kauno tautinės kultūros centro tautodailininkais ir vaikų folkloro ansambliais miklino pėdeles, rideno margučius, ieškojo kiaušinių, rišo šiaudinius paukštelius, lipdė dubenėlius, kepė bandeles, pynė krepšelius, karpė gyvybės medelius, dekoravo kiaušinius, rideno, daužavo, žaidė, šoko ir dainavo.

Prie Velykų medžio,  kiaušinyko, Velykė kartu su folkloro ansambliu „Sodyba“ linksmai suko ratelius, supavo  vaikelius, dalino dovanas, linkėdama laimės ir sveikatos, dar gi priminė krikštamotėms, kad gražiausią margutį padovanotų savo krikštavaikiams.

Šias metais netrūko ir staigmenų: galima buvo pasivažinėti žemaitukų traukiamomis karietomis.

Dėkojame bičiuliams, visiems geradariams, padėjusiems surengti šventę vaikams, ypač savanoriams iš studijos „Muha“.

Nepamirškime lietuviškų tradicijų! Keliaukime! Ieškokime!

Iki pasimatymo kitose šventėse!

Rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras

Partneriai: renginių organizatorių studija „Muha“, folkloro ansamblis „Sodyba“

Informaciniai rėmėjai: „Kauno diena“, „Savaitė“, INIT, radijas „Pūkas“, www.kaunas.lt, www.lietuve.lt, www.alkas.lt, www.voruta.lt, www.kaunodiena.lt, www.seimosgidas.lt, www.elta.lt, eb.lt, www.regionunaujienos. lt, www.aukstaitijosgidas.lt, www.kaunas.kasvyksta.lt, www.nemokamirenginiai.lt, www.muha.lt, www.visit.kaunas.lt, www.ktkc.lt.

Atnaujinta 2021 04 09

Atnaujinta 2021 04 09