Teatralizuotas šokio ir muzikos projektas „KALVELIO“ 50 PAVASARIS

Teatralizuotas šokio ir muzikos projektas „KALVELIO“ 50 PAVASARIS

2024-04-28 13:00:00

  • 2024 m. balandžio 28 d.
  • 13.00 val.
  • Kauno kultūros centre, Vytauto pr. 79

Jau 2024 m. balandžio 28-ąją dieną Kauno tautinės kultūros centro vaikų tautinių šokių ansamblis „Kalvelis” minės garbingą 50-ies metų jubiliejų!

Nuo neatmenamų laikų šokis yra svarbi lietuviškosios kultūros dalis. Iš kartos į kartą perduodami šokiai talpina savyje mūsų tautos charakterį, istoriją, savitą grožio ir prasmės pajautimą, reprezentuoja mūsų šalies kultūrą įvairiuose renginiuose, džiugina žiūrovus įdomia choreografija, kostiumais, tradicijas ir šiuolaikiškumą apjungiančiais sprendimais.

Didžiulė garbė jau nuo 1974 m. tokį jaunųjų šokėjų ansamblį – Kauno tautinės kultūros centro vaikų tautinių šokių ansamblį „Kalvelis“ – turėti ir Kaune, o dar džiugiau sveikinti jį nuėjus ilgą ir gražų kūrybinį kelią!

Per penkerius dešimtmečius ansamblis užaugo į Lietuvoje ir užsienyje gerai žinomą kolektyvą, o augdamas pats drauge užaugino ir daugybę tautinį šokį mylinčio jaunimo kartų. Vaikai ansamblietiškoje veikloje mokėsi ne tik šokio, bet ir savosios kultūros puoselėjimo, skleidė ją po pasaulį ir Lietuvą respublikinių bei tarptautinių festivalių, išvykų, Dainų švenčių metu. Kalvelio“ ugdytiniai, į savo kasdienybę įpindami tautinius šokius, formavo savo tautinį tapatumą, realizavo talentus, ugdė ištvermę, atkaklumą ir pasitikėjimą savimi, rado draugų ir bendraminčių bendruomenę bei sukūrė daug gražių prisiminimų.

Balandžio 28 d. teatralizuotame koncerte „Kalvelio“ 50 pavasaris“ žiūrovai bus pakviesti į paslaptingą senovės baltų mitinį pasaulį, kur išvys ir patį dievą Kalvelį, nukalusį žmonėms Saulę, bei mažuosius jo kalviukus, iki šių dienų nešančius mums šviesą ir tautos vertybinį palikimą. Ansamblis „Kalvelis“ ir jam grojantis lietuvių liaudies instrumentų orkestras parodys savo paruoštą koncertinę programą. Netrūks gražių žodžių ir sveikinimo kalbų.

Jubiliejinį koncertą savo pasirodymais papuoš ir svečiai:
• Punsko vaikų liaudies meno studija „Puniukai“
• Panevėžio kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Grandinėlė“
• Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų šokių studija „Vijurkas“
• Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos tautinių šokių ansamblis „Malūnėlis“

Tad labai kviečiame atvykti į šią gražią šventę pasveikinti ilgo kūrybinio kelio nuėjusio ansamblio, visų jo esamų ir buvusių vadovų, choreografų, koncertmeisterių, vokalo bei instrumentinių grupių vadovų ir ansambliečių.

Te skleidžiasi tautinis šokis ir mūsų tautos papročių grožis, te „Kalvelis“ gyvuoja dar ilgus metus!


*Renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio
nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti skelbiami viešai.

Atnaujinta 2024 04 18