Kiaušiniautojų varžytuvės – 2022

Aš mažas žėkelis, kaip grikių pėdelis,
Ėjau takeliu, skyniau šakeles.
Velykų rytą saulė tekėjo.
Ne dėl manęs vieno – dėl viso svieto.
Prašom duot, nežėlavot,
Kad būt už ką padėkavot.
(užr. Užuoguosčio k.m Prienų r.)

Su pirma pavasario žaluma atkeliauja didžiausia ir spalvingiausia pavasario šventė Velykos. Antrą Velykų dieną pakiemiais pabyra kiaušiniautojai. Kiaušiniauti visoje Lietuvoje eidavo kaimo vaikai, ypač piemenėliai ir krikštavaikiai. Kiaušiniautojai ateidavo ne tik kiaušinių prisirinkti, bet ir pasveikinti su šventėmis, paskaityti evangeliją, savo mandrumą parodyti pasakant oracijas. O kad linkėjimai išsipildytų, šeimininkai turėjo atsidėkoti dažytais kiaušiniais. (Velykų rytą lelija pražydo. Parengė: N. Marcinkevičienė, L. Sungailienė, A. Vakarinienė. Vilnius, 2006)

2022 m. balandžio 24 d., sekmadienį, 14 val. kviečiame į XXXVI tarptautinio folkloro festivalio „Atataria lamzdžiai“ mažąjį renginį  „Kiaušiniautojų varžytuvės“!

Per Vaikų Velykėles Kauno pilies prieigose pabirs mažieji kiaušiniautojai, atvykę iš Kėdainių r. Krakių mstl., Kaišiadorių r. Žiežmarių mstl., Kauno miesto ir rajono. Jie smagiai varžysis sakydami oracijas, dainuodami, porindami būtas ir nebūtas istorijas, muzikuodami bei ridendami margučius. O kad mažųjų linkėjimai išsipildytų, šeimininkams teks dosniai atsidėkoti ne tik margučiais…

Tad kviečiame ateiti ir smagiai praleisti laiką!

Vaikų Velykėlės prie Kauno pilies skaityti

Apie praėjusias varžytuves skaityti http://ktkc.lt/2022/04/25/25610/

„Aš mažas žėkelis, kaip grikių pėdelis, aš noriu pyrago, ale bijau diedo botago, aš pyragą kramst, mane diedas botagu džemšt“ (užr. Varėnos r.)

* Renginių metu gali būti filmuojama ir fotografuojama
* Laikytis LR vyriausybės nustatytų reikalavimų renginiams

Atnaujinta 2022 04 28