Delmonų kūrimo dirbtuvės

XXXVI TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS  „ATATARIA LAMZDŽIAI-2022“ 

Delmonų kūrimo dirbtuvės  Mano delmonas

Mokymai jaunimui ir suaugusiems

TV laidos „Iš kartos į kartą“ reportažas https://www.youtube.com/watch?v=-IFm6W-9AB4

2022 m. gegužės 6 d. Kauno tautinės kultūros centre vyko nemokamos delmonų kūrimo dirbtuvės. Iš Klaipėdos atvykusios siuvinėjimo meistrės dr. Elena Matulionienė su dukra Ieva Matulionyte pravedė praktinius delmonų gamybos mokymus,  pristatė delmono konstravimo ir siuvinėjimo pagrindus, pagrindinius  darbo eigos etapus: piešinio susikūrimą, ornamento komponavimą, audinių, siūlų, dygsnių pasirinkimą. meistrės priminė, kokios priemonės reikalingos: popierius raštui nusipiešti, pieštukas, liniuotė, trikampis, muiliukas raštui perkelti ant audinio, siuvinėjimo lankelis, adatos, siūlai, kanva ar kitas pagrindo audinys, pamušalo audiniai, delmono nugarinės pusės audinys, kantavimo juostelės, karoliukai, kt.

Dirbtuvių dalyviai galėjo ne tik susipažinti su delmonų siuvinėjimo technika, patys ją išbandyti, bet ir pasigrožėti spalvinga autentiškų delmonų rekonstrukcijų paroda „Mažosios Lietuvos delmonai“. (apie parodą plačiau skaityti)

Šiandieniniame gyvenime delmonai nešiojami ne tik prie Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo, bet puikiai dera ir prie šiuolaikinės aprangos. Gamindamos asmeninį delmoną galime ne tik perteikti jo regionines charakteristikas, bet ir mums brangius ornamentų elementus, spalvinius derinius – savo etnokultūrinę tapatybę. Pasisiuvę delmoną galime jį įvairiai dėvėti: tradiciškai ties juosmeniu, pakabintą ant juostos, odinio dirželio, ar šiuolaikiškai – prisiuvę prie platesnio dirželio per petį ar nuleidę nuo peties.  Ir šiandien tikrai rasime ką į jį įsidėti

Vedė metodininkė Dovilė Kulakauskienė

Kauno tautinės kultūros centro veiklą finansuoja  

* Renginio metu filmuojama ir fotografuojama

____________________________________________

Informacija: Dovilė Kulakauskienė, el. p. dovile.kulakauskiene@ktkc.lt, tel. +370 600 21734

Iliustracijos – Delmonai Ievos Matulionytės rekonstrukcijos. Akimirkos iš praktinių mokymų.

Nuotraukos – Elenos Matulionienės ir KTKC archyvo

Atnaujinta 2022 09 08