„Animuoju lietuvišką pasaką“ apibendrinimas

2021 m. lapkričio 23 d.  Virtualioje aplinkoje vyko respublikinio konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką – 2021“ apibendrinimas, konkurso dalyvių apdovanojimai. Dalyvavo iš anksto užsiregistravę kūrybinių darbų autoriai.

Organizatoriai kvietė balsuoti ir išrinkti gražiausius respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką –  2021” dalyvių kūrybinius darbus – animacinius filmukus. Rinktis tikrai buvo iš ko – 22  filmukai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Visagino, Jašiūnų, Simno mokyklų.

Balsavimas vyko pagal dalyvių amžiaus grupes:
jaunesniųjų grupė – tai 5-8 klasių mokiniai;
vyresniųjų grupė – 9-12 klasių mokiniai;
mišrioji grupė – įvairaus amžiaus ar didesnių grupės.

Animaciniai filmukai KTKC svetainėje: http://ktkc.lt/cat-konkursai/dalyvauk-konkurse-animuoju-lietuviska-pasaka/

Daugiausia balsų surinkę kūrybiniai darbai tapo publikos numylėtiniais. Šių kūrybinių darbų autoriams (po vieną iš kiekvienos dalyvių grupės) buvo skirti papildomi prizai.

Sveikiname visus moksleivius, konkursui „Animuoju lietuvišką pasaką – 2021“ pateikusius kūrybinius darbus. Džiaugiamės moksleivių kūrybiškumu, išmone ir techniniais sprendimais. Nenusiminkite tie, kuriems pritrūko laiko – Jūsų, kaip ir visų kitų, lauksime kitais metais. ŽIŪRĖTI – STOP KADRAI

Sveikiname konkurso nugalėtojus! 

Kauno tautinės kultūros centro komanda iškilmingai dėkoja visiems respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką-2021“ dalyviams, jų pedagogams, stropiai dirbusiems ir pristačiusiems gražiausias animacijas konkursui; jų artimiesiems ir draugams, kurie balsavo ir padėjo mums išrinkti geriausius animacijų autorius. Neaplenkiame ir šauniosios komisijos, kuri kompetentingai balsavo ir išrinko I-II vietų nugalėtojus.

Laimėtojai jaunesniųjų grupėje (5-8 kl.):

I VIETA – Kauno jėzuitų gimnazijos mokinių kūrybinis darbas „Eglė Žalčių Karalienė“, mokytoja Ieva Šidlauskienė

II VIETA – Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokinių kūrybinis darbas „Apė raganą ir vaikus“, mokytojas Karolis Makauskas

 II VIETA – Kauno Simono Daukanto progimnazijos mokinių kūrybinis darbas „Narsioji viešnia“, mokytojas Fernando Antunez Cid. (Šis darbas išrinktas publikos numylėtiniu)

Laimėtojai vyresniųjų grupėje:

I VIETA – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokinių kūrybinis darbas „Gyvenimo lempos“, mokytoja Rasa Kulytė. (Šis darbas išrinktas publikos numylėtiniu)

II VIETA – Pasvalio muzikos mokyklos kūrybinis darbas „Jonukas ir bitelė“, mokytojas Aldas Pleiris

 Laimėtojai mišriosios grupės:

I VIETA – Visagino kūrybos ir menų akademijos moskleivių kūrybinis darbas „O kur tu buvai?“, mokytoja Katsiaryna Ahryzka. (Šis darbas išrinktas publikos numylėtiniu)

II VIETA – Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos mokinių kūrybinis darbas „Balnokit broliai žirgus“, mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

 

Dėkojame ekspertų komisijai, kuri žiūrėjo filmukus, vertino juos ir tikrino, kaip tinkamai filmai atitiko nustatytus vertinimo kriterijus. Kūrybiniai darbai buvo vertinami atsižvelgiant į amžiaus grupes bei sukurtos animacijos etniškumą, idėjos ir atlikimo originalumą, įtaigumą, meninį pateikimą, estetiškumą, atlikimo technikos sudėtingumas ir išbaigtumas. Vertinimo komisija labai rimtai analizavo Jūsų pateiktus kūrybinius darbus ir nustatė I-II vietų laimėtojus.

Vertinimo komisija

Komisijos pirmininkė:

Jūratė Leikaitė – studijos „Filmų štrichai“ prodiuserė, animatorė, režisierė, scenaristė, dailininkė, iliustratorė, pedagogė. Menininkė sukūrusi animacinius filmus: „Taip Laima lėmė“ (2011) ir „Margučių rytas“ (2008), kurie buvo apdovanoti „Sidabrine gerve“ (metų geriausio filmo apdovanojimas Lietuvoje). „Animacijos mokyklos“ vadovė, daugelio edukacinių animacinių projektų organizatorė.

Nariai:

 Jūratė Šlekonytė – Humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, pasakų specialistė. Fundamentinio šaltinio „Lietuvių pasakojamoji tautosaka: Stebuklinės pasakos“ autorė. Mokslininkė, kuris apie pasakas žino beveik viską…

Meinardas Valkevičius – kino ir animacijos profesionalas, seniai kuriantis animacinius filmus ir šiuo metu vadovaujantis animacijos studijai „MeinArt“. Būdamas prisiekusiu animacijos gerbėju, veda animacijos paskaitas/dirbtuves mažiesiems ir suaugusiems, kurių metu jie patys gali sukurti savo animacinį filmą. Taip pat aktyviai rašantis atsiliepimus apie pamatytą naują animacinį ar fantastinį filmą ir neįsivaizduojantis nė dienos be kino.

Mantas Poška – VšĮ „Kauno informacinių technologijų mokykla“ profesijos mokytojas, animatorius. Manto Poškos aistra – vizualinis menas, animacija, žaidimų kūrimas. Kaip rašo pats komisijos narys apie save – Gyvenu tam, kad kurčiau… ir sudominčiau tuo kitus!“.

Dovilė Kulakauskienė – Humanitarinių mokslų daktarė, etnologė, Kauno tautinės kultūros centro metodininkė. Jau daug metų skyrusi etninės kultūros tyrinėjimams bei populiarinimui. Dirbanti su įvairiais projektais, skirtais vaikų ir jaunimo etnokultūriniai edukacijai.

 

Informaciją teikia metodininkė Dovilė Kulakauskienė, tel.+370 600 21734, el. p. dovile.kulakauskiene@ktkc.lt

Rengėjas – Kauno tautinės kultūros centras

Partneriai:
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Kauno informacinių technologijų mokykla
VšĮ „Kino štrichai“
UAB „MeinArt“
Gidė Vaiva Mikalauskienė

Baigiamojo renginio akimirkos

Atnaujinta 2021 11 25