Sveikiname IV etninės kultūros olimpiados nugalėtojus!

2021 m. gruodžio  9 d.  14 val. vyko IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados pirmasis etapas

Olimpiada vyko nuotoliniu būdu (Zoom programoje). Olimpiada siekiama puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems etninės kultūros tradicijas, jų istorinį tęstinumą.

Olimpiadoje iš viso dalyvavo 20 mokinių  iš 7 švietimo įstaigų: KTU Vaižganto progimnazijos, Kauno „Saulės“ gimnazijos, Kauno „Varpo“ gimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus, Kauno tautinės kultūros centro, Kauno 1-oji muzikos mokyklos, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos.  5–6 kl. amžiaus grupėje nedalyvavo nei vienas mokinys, 7–8 kl. amžiaus grupėje –  7  mokiniai ir 9–12 kl. amžiaus grupėje – 13 mokinių.

 

  1. Olimpiados pirmojo etapo laimėtojai 7–8 klasių grupėje:

I vieta – Luknė Tankevičiūtė, Kauno tautinės kultūros centras,  7 kl., Valė Dervinienė

II vieta – Evelina Zubinaitė, Kauno tautinės kultūros centras,  7 kl., Valė Dervinienė

III vieta  – Steponas Garnys, Kauno 1-oji muzikos mokykla, 8 kl., Birutė Nemčinskienė.

 

  1. Olimpiados pirmojo etapo laimėtojai 9–12 klasių grupėje:

I vieta – Vakarė Mieldažytė, Kauno „Saulės“ gimnazija, II kl., Audronė Kondrotienė.

I vieta – Danielė Zikutė, Kauno „Saulės“ gimnazija, II kl., Audronė KondrotienėI

II vieta – Emilija Sankauskaitė, Kauno „Saulės“ gimnazija, II kl., Audronė Kondrotienė.

III vieta – Ugnė Marija Žilinskaitė, Kauno „Varpo“ gimnazija, 12 kl., Daiva Kablienė.

Dėkojame visiems dalyviams  ir jiems padėjusiems pasirengti mokytojams.

Sveikiname nugalėtojus !

Olimpiados vertinimo komisija

Komisijos pirmininkė – Vilija Kepežinskienė, Kauno tautinės kultūros centro direktorė, etninės kultūros mokytoja ekspertė.

Nariai:

  1. Dr. Giedrė Barkauskaitė, Vytauto Didžiojo universiteto, Humanitarinių mokslų fakulteto, Kultūrų studijų katedros lektorė;
  2. Dr. Laura Lukenskienė, etnomuzikologė, folkloro ansamblio „Kadujo“ vadovė, Kauno miesto muziejaus  tautinės muzikos skyriaus muziejininkė;
  3. Vaida Kasparavičienė, Kauno tautinės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, Kauno etninės kultūros mokytojų metodinio būrelio narė, EKGT narė;
  4. Vilija Ratautienė, tradicinių amatų meistrė.

Į trečiąjį etapą keliauja pirmojo etapo laureatai iš Kauno m. (jei Olimpiada vyks kontaktiniu būdu – I ir II vietų laimėtojai, jei
Olimpiada vyksta nuotoliniu būdu – I, II ir III vietų laimėtojai). Trečiąjį etapą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bendradarbiaudamas su Etninės kultūros globos taryba. Informacija: www.lmnsc.lt

 

Atnaujinta 2021 12 13