Pasibaigė festivalio „Atataria lamzdžiai“ I etapas

Daugiau kaip tris dešimtmečius Kaune gaudęs gegužės-birželio mėnesiais festivalis šiemet neįvyko dėl Covid-19, tačiau organizatoriai intensyviai dirbo, kad galėtų paminėti 35-ąjį folkloro festivalį „Atataria lamzdžiai“. Kauno tautinės kultūros centras rudenį pakvietė miesto bendruomenę ir svečius dalyvauti festivalio pirmojo etapo renginiuose.                                                                                                  NUOTRAUKŲ GALERIJA

Spalio mėnesį vyko įvairūs nemokami praktiniai užsiėmimai, mokymai, koncertai, pristatymai. Festivalio metu klausytojai susipažino su tradicinio kankliavimo, kryždirbystės amatais, archaine drožyba ir papročiais, o įgytas žinias galėjo taikyti konkrečioje savo kūrybinėje veikloje.

Buvo unikali galimybė dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose mokėsi balso, kaip instrumento valdymo, ypatumų, ieškojo atsakymų į klausimus, kas yra prigimtinis balsas ir jo kaukės, taip pat dalyvavo eksperimentinėjė linamynio edukacijoje, kurios metu ne tik susipažino su linų darbais, bet ir gyvai pasimokė autentiškų dainų.

Festivalio „Atataria lamzdžiai“ pirmąjį etapą vainikavo koncertas „Tu šermuonėli, gražus žvėreli“, kuriame savo gyvas programas pristatė  Kauno miesto ir rajono folkloro ansambliai: „Gadula“, „Sasutalas“,  „Serbentėlė“, „Kauno bandonija“.

Festivalio organizatoriai tikisi, kad festivalis gyvuos ir mes susitiksime 2021 metais birželio mėnesį. Kitais metais savo ištikimiems etninės kultūros mylėtojams vėl galėsime suteikti galimybę dalyvauti folkloro renginiuose. Viliamės, kad  klausysimės autentiškos muzikos garsų, gėrėsimės tautiniais kostiumais ir vaizdais, kuriuos iš įvairių Lietuvos kampelių ir užsienio šalių suveš į Kauną ištikimieji folkloro ansambliai ir bičiuliai.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Atnaujinta 2020 10 28