„Giminės medis-2018“ nugalėtojai

Respublikinis projektas „Giminės medis-2018“, skirtas Kauno tautinės kultūros centro 30-mečiui

Renginio akimirkos facebook’e ŽIŪRĖTI

2018 m. lapkričio 22 d.  Kauno tautinės kultūros centre vyko respublikinio projekto „Giminės medis-2018“ parodos pristatymas, projekto apibendrinimas – konferencija, kūrybinių darbų konkurso dalyvių apdovanojimai.

Renginio dalyvius pasveikino Kauno tautinės kultūros centro direktorė Vilija Kepežinskienė, Kauno apskrities bajorų draugijos vadas Algirdas Prekeris, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narė, bei Kauno apskrities bajorų draugijos Įvaizdžio grupės vadovė Kristina Savickytė – Giedraitienė, Kauno krašto bajorų draugijos įvaizdžio grupės narė ponia  Snieguolė Jurskytė.

Prieš dvidešimt metų Kauno tautinės kultūros centras pradėjo rengti projektą „Giminės medis“. Projekto tikslas –  skatinti jaunimą domėtis savo šeimos, bendruomenės, valstybės praeitimi, saugoti tautos tapatumą, didžiuotis savo šeima, gimtąja šalimi, lavinant meninius, kūrybinius gebėjimus. Šiais metais organizatoriai kartu su partneriais Kauno apskrities bajorų draugija, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija, vėlgi pakvietė vaikus, jaunuolius ir jų šeimos narius į simbolinę kelionę –  ragino pažvelgti į savo šeimos praeitį  ir pasidalinti šeimos tradicijomis: užrašyti močiutės pasakojimus ar senelio prisiminimus apie svarbius šeimos įvykius, aprašyti papročius, kurie neatsiejami nuo gimtojo krašto istorijos. Projekto dalyviai tapo savo šeimos metraštininkais, kraštotyrininkais, kurie tyrinėjo giminės istorinį paveldą, genealogiją, rinko relikvijas, nuotraukas.

2018 metų projekte dalyvavo 135 vaikai ir jaunuoliai iš Klaipėdos, Plungės, Ignalinos, Joniškio, Alytaus, Ukmergės, Molėtų, Vilkaviškio, Vilniaus, Kauno miesto ir rajono (Garliava, Neveronys, Raudondvaris, Čekiškės), Didžiasalio (Ignalinos r.),  Jašiūnų (Širvintų r.), Jungėnų (Kalvarijos sav.), Surviliškio (Kėdainių r.), Kūlupėnų (Kretingos r.), Ėriškių (Panevėžio r.), Mosėdžio (Skuodo r.), Radviliškio rajono (Baisogalos, Pakalniškių, Pociūnėlių), Pandėlio (Rokiškio r.), Meškučių (Šiaulių r.), Musninkų (Širvintų r.). Jiems pasiruošti padėjo ne tik šeimos nariai, bet ir daugiau nei 60 pedagogų.

Iš viso projektui „Giminės medis“ buvo parašytos ir pateiktos 22 „Mano šeimos istorijos“. Geriausių darbų autoriai:

Viltė Neverauskaitė (1-4 kl.), Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos mokinė

Beatričė Stankutė (5-8 kl.), LSMU gimnazijos mokinė

Rugilė Godliauskaitė (I-IV gimn. Kl. ), Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinė

Margarita Moteikaitė, Vilniaus „Ryto“ progimnazijos mokinė už meninį šeimos istorijos pateikimą;

Dalyvauja daugiau nei 20 dalyvių, kurie pristatė savo giminės herbus: kūrė naujai arba pateikė giminės istorinį herbą. Geriausių darbų autoriai:

Kipras Mongirdas (I-IV gimn.kl.) iš Molėtų gimnazijos

Augustin ir Pavel Ozarovskiai (5-8 kl., I-IV gimn.kl.) Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija

Net 55 dalyviai pateikė kūrybinius darbus „Giminės medis“. Išrinkti geriausieji:

Lukas Dargužas (1-4 kl.), Šiaulių rajono Meškuičių gimnazija

Andrėja Venclovaitė (5-8 kl.), Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės  mokyklos mokinė

Kipras Achramavičius (I-IV gimn.kl.),  Kauno „Saulės“ gimnazija

Kūrybinius  darbus „Šeimos relikvija ir fotografija“ pristatė 38 vaikai, jaunuoliai iš visos Lietuvos, geriausių darbų autoriai:

Emilija Karlonaitė(1-4 kl.), iš Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos mokinė

Sabrina Kulikauskaitė (5-8 kl.), Kauno tautinės kultūros centro ugdytinė

Deivina Bendikaitė (I-IV gimn.kl.), Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos mokinė

Emilija Greviškytė (I-IV gimn.kl.), iš Rokiškio r. Pandėlio

Saulė Gaudėšiūtė (5-8 kl.), Kauno Kovo 11-osios gimnazija, už  tautos tapatumo saugojimą, puoselėjimą ir įprasminimą kūrybiniuose darbuose „Mano šeimos istorija“ ir „Giminės medis“  

Renata Ereminaitė, Mosėdžio gimnazijos mokinė, už tautos tapatumo saugojimą, puoselėjimą ir įprasminimą kūrybiniuose darbuose „Mano šeimos istorija“, „Šeimos relikvija ir fotografija“

Kauno apskrities bajorų draugijos Įvaizdžio grupės vadovė bei Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narė Kristina Savickytė – Giedraitienė išrinko ir apdovanojo žurnalais „Genealogija ir heraldika“ vertingiausių kūrybinių darbų autorius ir jų mokytojas: Andrėją Venclovaitę, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės  mokyklos mokinę ir mokytoją Vaidą Kriščiūnienę; Kiprą Achramavičių iš Kauno „Saulės“ gimnazijos ir mokytoją Audronę Kondrotienę; Jonę Žičkutę, Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos mokinę ir mokytoją Eglę Simonaitienę; Edmund Žuravski iš Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos ir mokytoją Malgožatą Milevską.

SVEIKINAME NUGALĖTOJUS

Parodą galima pamatyti iki lapkričio 30 d. Kauno tautinės kultūros centre, A. Jakšto g. 18.

Organizatorius – Kauno tautinės kultūros centras

Partneriai – Kauno apskrities Bajorų draugija,  Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija (LGHD)

Atnaujinta 2018 11 26