Prie Kauno pilies šurmuliavo Vaikų Velykėlės

Atvelykio dieną, balandžio 23 d., prie Kanklininko skulptūros, vyko miesto šventė „Vaikų Velykėlės prie Kauno pilies”. Aikštė buvo pilna vaikų klegesio ir linksmo šurmulio.

Kauno tautinės kultūros centras organizavo spalvingą ir įdomią edukacinę programę vaikams „KeliAUK ! DžiAUKis! AUK!”. Galima buvo ieškoti Velykėlių margučio, pasislėpusio aštuoniose kūrybinėse dirbtuvėlėse, kuriose jų laukė įvairios žaidybinės-kūrybines užduotys. Dalyviai entuziastingai rinko Velykėlių margučio dėlionės dalis, pasislėpusias Velykų bobutės kiemelyje, Velykų medelyje, Kiaušinių ridenimo takelyje, Paukščių lizdelyje, Svirnelyje, Vištidėje, kitur. Čia buvo daug staigmenų, dalyviai džiaugėsi atradimais ir dovanomis.

Prie tradicinio Velykų medžio vaikai su tėveliais rideno kiaušinius, o Velykų bobutė linkėjo visiems laimės ir sveikatos, priminė krikštamotėms, kad gražiausią margutį dovanotų savo krikšto vaikučiams.

Šiais metais Velykėlės sutapo su Jurginėmis! Sakoma, kad Ganiklis atrakina žemę ir paleidžia žolę! Todėl atgyja ir linksminasi visos gyvos būtybės. Visi susirinkusieji į Atvelykio šventę šoko, dainavo ir suko ratelius drauge su Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansambliais ir „Sodyba“ (vadovė Jonė Špakauskienė).

“KAUNO DIENA“ REPORTAŽAS

Kauno tautinės kultūros centras prisijungia prie Lietuvoje organizuojamos iniciatyvos„DAROM“, kuri primena, jog šiais metais vyksta ne tik kasmetinė švarinimosi akcija, bet ir startuoja 1000 projektų, siekiant pagerbti 100 nepriklausomos Lietuvos metų. Tad kviečiame nedelsti ir nedvejojant sėti rasodas, auginti daigelius, sodintis medelius, puošti savo namus, miestą, Lietuvą!

Atnaujinta 2018 07 20