ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA 2017

Visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt šešerius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Kviečiame visus kartu, visoje Lietuvoje 2017 metų sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose uždegti vienybės ir atminimo žvakutes.
2017 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau dešimtą kartą. Minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 26 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES narėmis, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Manome, kad ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys. Artėjantis Sausio 13-osios minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.
Ketinančius prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ prašome užpildyti elektroninę registracijos formą čia: https://goo.gl/forms/oErVHL71aQHms7cq1
Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.
Vieta: mokyklos, švietimo įstaigos, institucijos, organizacijos, Lietuvos gyventojų namai.
Data: 2017 m. sausio 13 diena (penktadienis)
Pilietinės iniciatyvos laikas: 8.00–8.10 val.
Išsamesnė informacija telefonu 8 706 63818, 8 706 63804 arba el. paštu: ingrida.vilkiene@lrv.lt, komisija@lrv.lt

Kauno tautinės kultūros centro bendruomenė atsiliepia į respublikinę akciją ir kviečia vieningai paminėti tragiškus Sausio 13-osios įvykius.

Sausio 13 d., 13-16 val. KTKC pedagogų ir jų ugdytinių pilietiškumo akcija „Šalelėj Lietuvoj“, skirta Laisvės gynėjų dienai. Kauno tautinės kultūros centro etninės veiklos studijoje (Kalniečių g. 180).

Atnaujinta 2018 07 20