Šiaudų plastika (7-10 m.)

Mokytoja

Jurgita KILIKAUSKIENĖ
Mob. 8-686-85545,
d. 8-679-36715

Mokytojos kvalifikacija – neformaliojo švietimo (etninės kultūros) mokytoja metodininkė. Baigė Vytauto Didžiojo universitetą, 2002 m. įgijo etnokultūros mokytojo profesinę kvalifikaciją.
1999 m. – Etnologijos magistro kvalifikacinis laipsnis (specializacija lietuviu etninė kultūra), 1996 m. – VDU Etnologijos ir folkloristikos bakalauro kvalifikacinis laipsnis.
Tautodailės studijos „Šiaudų plastika“ programa yra skirta pradinių klasių mokiniams, ji skatina etninės kultūros gyvosios tradicijos tęstinumą, moko vaikus gerbti senolių darbą. Užsiėmimų metu vaikai bus supažindinti su vienu iš tradicinių lietuvių liaudies amatų – pynimu iš šiaudų, taip pat mokomi pinti iš žolynų, popieriaus, vilnos.
Šiaudiniai dirbiniai – tai įvairūs paprastų ir sudėtingų formų reketukai, sodai, žvaigždės, paukščiai, pintų šiaudų dirbiniai.
Pynimas iš šiaudų – viena iš seniausių rankdarbių rūšių.
Vaikai mokomi verti detales, surišti „sodą“, suklijuoti aplikacijas bei supinti darbelius iš šiaudų, supažindinant su lietuvių liaudies menu, tradiciniais ornamentais, simboliais, formomis. Vaikai mokomi rankdarbių, panaudoti ir išreikšti savo kūrybines galias ne tik užsiėmimų metu, bet ir rengiamose parodose. Taip pat, vaikai pindami, verdami, rišdami, karpydami, klijuodami lavina motoriką, erdvinį suvokimą, loginį, matematinį mąstymą. Be to, ugdomi bendravimas, bendradarbiavimas, savarankiško darbo įgūdžiai, pagarba sau ir aplinkai. Užsiėmimų metu vaikai supažindinami su lietuvių liaudies kalendorinėmis šventėmis.

Atnaujinta 2018 03 06