Teatro studija „Skrynios teatras“ (7-10 m.)

Mokytojos

Raimonda Birštonienė
Mob. tel. 8 612 83 007
El. paštas: raimbirst@gmail.com

Renata Žūtautienė
Mob.tel. 8 685 72 257
El. paštas: renatele0510@gmail.com

Kvalifikacija – dramos mokytoja metodininkė. 1979 m. baigė LTSR valstybinės konservatorijos Klaipėdos pedagoginį fakultetą, įgyjo lietuvių k. ir literatūros (su papildoma spec. pedagogika), mokyklinio teatro režisieriaus specialybę (lietuvių k. ir literatūros mokytojo, užklasinio darbo metodininko kvalifikacija).

„Skrynios teatro“ užsiėmimais siekiama ugdyti vaikų suvokimą apie liaudies kūrybą ir tradicijas, sceninę kūrybą ir gebėjimus. Programa skirta 9 -12 metų mokiniams, norintiems įvaldyti vaidybos gebėjimus, susipažinti su tautos kūryba, papročiais ir jos pritaikymo scenoje galimybėmis.

Organizuojama veikla padės atskeisti jauno žmogaus kūrybinius gebėjimus ir padės išmokti nugalėti scenos baimę, formuoti pasitikėjimo savimi jausmą; ugdys toleranciją ir supratingumą; skatins siekį pažinti teatro meno kalbą, domėjimąsi liaudies kūryba ir tradicijomis; ugdys gebėjimą teatro kalba reikšti asmeninį ir visuomeninį pasaulį, besidomintiems liaudies kūryba ir papročiais.

Teatralizuotų kalendorinių švenčių rengimas, supažindinimas senovinėmis apeigomis, papročiais ir tradicijomis,jų pritaikymas kuriant etiudus, vaizdelius. Kuriamos improvizacijos, taikomi įvairūs teatriniai elementai.

Truputį istorijos

Teatro studija „Skrynios teatras“ savo veiklą pradėjo 2014 metų pabaigoje. Pirmiausia ja susidomėjo Kauno T. Ivanausko progimnazijos pradinukai, o netrukus įsijungė ir Kauno S. Daukanto progimnazijos ketvirtų – šeštų klasių mokinukės. Taip susidarė dvi studijos grupės.

„Skrynios teatras“ bendradarbiauja su šiomis mokyklomis. Pirmosios grupės didesniąją dalį sudaro mažieji aktoriukai (pirmokai – trečiokai). Antroji grupė – penktokės, šeštokės. Skirtingo amžiaus grupės skatina ir kiek kitokią veiklą. Mažesnieji su teatru susipažįsta per liaudies ir teatrinius žaidimus, vyresnieji labiau linkę kurti įvairius etiudus, sceneles. Aišku, ir vieni, ir kiti mėgsta ir pažaisti, ir pavaidinti… Be to, mėgstame kurti įvairias pasakas, istorijas ir jas improvizuoti.

Sukūrėme spektakliuką pagal lietuvių liaudies pasaką „Šalna“, kurį parodėme savo mokyklose. Linksmiausias jungtinei abiejų grupių komandai buvo birželio mėnesio pasirodymas Tautinės kultūros centre vaikų vasaros stovyklos metu: drauge su kitos grupės „aktoriais“, pakvietėme pabūti aktoriais ir drąsiausius žiūrovus.

Ką sukursime šiais mokslo metais? Tegu lieka paslaptimi tai, kas galėtų nudžiuginti mūsų žiūrovus…

Atnaujinta 2018 06 25