Kūrybinės medžio dirbtuvės

XXXV tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai“

Tradiciniai lietuviški kryžiai ir kryždirbystė – unikalus reiškinys. Tai yra pasaulyje analogų neturintis šedevras, ne tik liudijantis gyvąją tradiciją, bet ir pasižymintis unikalia kultūrine raiška. Kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje  įtraukta į žmonijos nematerialaus kultūros paveldo UNESCO sąrašą.

Maloniai kviečiame spalio 21 d. 17.30 val. ateiti į kūrybines medžio dirbtuves „Kryždirbystės tradicija Lietuvoje: tradicijos ir inovacijos“.

Mokymų dalyviai turės puikią galimybę susitikti su meno kūrėju tautodailininku Algimantu Sakalausku, kuris ne tik  kuria nepakartojamas medžio skulptūras, bet ir supažindina su archainiais drožinių simboliais. Skiedrų kalnai, nebaigtų koplytėlių, skulptūrėlių labirintai, o ką jau kalbėti apie kvapus. Tas šviežio medžio kvapas pasklidęs erdvėje lydi medžio drožėją Algimantą Sakalauską nuo pat vaikystės.

Dirbtuvėse drožėjas pristatys geometrinių formų ir ornamentų reikšmes, atskleis senojo rašto ir ženklų paslaptis, mokys kaip juos perskaityti ir suvokti šiuolaikinio pasaulio kontekste. Dalyviai patys galės prisilieti prie medienos, pamėgins išskaptuoti savo ženklus. Kiekvienas simboliškai įrašys juos į stogastulpį, kuris bus statomas festivalio II etapo metu.

Ateikite ir patirkite subtilų medžio ir žmogaus santykį.

„Mūsų baltiška kalba yra motininė Europos kalba. Išsiaiškinau ženklų prasmes ir suvokiau, kad mūsų tautino paveldo palikimas yra gryno aukso aruodas. Juk  simboliniai geometriniai ženklai, ornamentai – seniausi pasaulyje. Stogastulpių, koplytstulpių, koplytėlių ir pastatų geometrinės formos –  ištisas mokslas, o ne prietarai ar praeities atgyvena“. (A.Sakalauskas)

Apie medžio drožėją A.Sakalauską plačiau

Spalio 21 d. 17.30 val.

Kauno Arkivyskupijos salėje, Papilio g. 5.

Kūrybinės medžio dirbtuvės „Kryždirbystės tradicija Lietuvoje: tradicijos ir inovacijos“.

Susitikimas su tautodailininku Algimantu Sakalausku.

Įėjimas nemokamas.

Vietų skaičius ribotas, reikalinga išankstinė registracija https://forms.gle/eU8b44FPvMfZJ83Y8

* Renginių metu prašome laikytis ne mažesnio nei 1 m atstumo nuo kitų asmenų, dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis asmens higienos taisyklių

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Atnaujinta 2020 10 12