Konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką-2019“ apibendrinimas

RESPUBLIKINIS TAUTOSAKOS EKRANIZACIJOS KONKURSO „ANIMUOJU LIETUVIŠKĄ PASAKĄ“ APIBENDRINIMAS

Kauno tautinės kultūros centre vyko respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką“ baigiamasis renginys ir apdovanojimai.  Pažiūrėti visus konkurso filmukus galite pažiūrėti čia

Sveikiname konkurso nugalėtojus!

Kauno tautinės kultūros centro komanda iškilmingai dėkoja visiems 2019 m. respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką“ dalyviams, jų pedagogams, stropiai dirbusiems ir pristačiusiems gražiausias animacijas konkursui; jų artimiesiems ir draugams, kurie balsavo ir padėjo mums išrinkti geriausius animacijų autorius. Neaplenkiame ir šauniosios komisijos, kuri kompetentingai balsavo ir išrinko I-II vietų nugalėtojus.

Laimėtojai jaunesniųjų grupėje (5-8 kl.):

I VIETA – „Puntuko akmens legenda“.  Mokytoja Alina Kancevičienė. Komisijos taškai – 35. (filmukas – žiūrėti)

II VIETA – Lietuvių liaudies pasaka „Išsigando“.  Komisijos taškai – 30. (filmukas – žiūrėti)

Publikos numylėtinis – Patarlė „Dievas glėbyje, velnias širdyje“. Viešasis vertinimas – 171 balsas. (filmukas – žiūrėti)

Laimėtojai vyresniųjų grupėje (9-12 kl.):

I VIETA – Daina „Karingo“.  Komisijos taškai – 45. (filmukas- žiūrėti)

II VIETA – Lietuvių liaudies pasaka „Kaip ponas bėdos ieškojo“.  Komisijos taškai – 25. (filmukas – žiūrėti)

Publikos numylėtinis – Pasaka „Du ožiukai“.   Viešasis vertinimas – 159. (filmukas – žiūrėti)

Laimėtojai mišriojoje grupėje:

I VIETA –  Komisijos taškai – 55. (filmukas – žiūrėti)

II VIETA –  Komisijos taškai – 20. (filmukas – žiūrėti)

Publikos numylėtinis –  Viešasis vertinimas – 75. (filmukas – žiūrėti)

Balsavimo duomenys – žiūrėti

Apie konkursą

2019 m. gegužės 9 d. 13 val. Kauno tautinės kultūros centre susirinko 1-12 klasių mokiniai iš visos Lietuvos.

Mus visus čia suvedė trečiąkart suorganizuotas respublikinis tautosakos ekranizacijos konkursas „Animuoju lietuvišką pasaką“, kurio tikslas buvo skatinti dalyvių domėjimąsi lietuvių liaudies tautosaka, pritaikant šiuolaikines informacines technologijas ir apjungiant tautos ir asmeninius gebėjimus į bendrą kūrinį – animaciją.

Šiuo tikslu per paskutinius ilgus mėnesius triūsė net 132 1-12 klasių mokiniai iš įvairiausių Lietuvos miestų Biržų, Kauno, Klaipėdos, Lazdijų, Pasvalio, Šalčininkų, Šiaulių, Ukmergės, Vilkaviškio, Visagino, miestų ir rajonų ir netgi iš Ispanijos Alikantės miesto du lietuvaičiai metė iššūkį čia gyvenantiems. Ir štai, sulaukėme net 40 įvairiausių gražiausių animacinių filmų, kurių tarpe turėjome ir legendų, ir mįslių, skaičiuočių, sakmių, patarlių, dainų, o daugiausia pasakų.

Šiame konkurse turėjome labai garbingą ekspertų komisiją, kuri žiūrėjo filmukus, vertino juos, vėl žiūrėjo, ir vėl vertino ir tikrino, kaip tinkamai filmai atitiko nustatytus vertinimo kriterijus. Komisija skyrė nuo 10 ir 5 balus labiausiai patikusiems darbams. Jų dėka buvo nustatyti I-II vietų laimėtojai. Maksimalus komisijos taškų skaičius – 60 balų.

animacijos studijai „MeinArt“. Būdamas prisiekusiu animacijos gerbėju, veda animacijos paskaitas/dirbtuves mažiesiems ir suaugusiems, taip pat aktyviai rašantis atsiliepimus apie pamatytą naują animacinį ar fantastinį filmą ir sakantis, kad darbas jam – tikra šventė. Meinardo atsiliepimai

Viešasis vertinimas  

Viešasis vertinimas – žiūrėti

Kartu su komisija visus filmukus galėjo vertinti ir patys dalyviai. Labai vylėmės, kad mūsų svetainė neužlūš nuo dalyvių antplūdžio. Laimei, atlaikėm sėkmingai. Balsuoti galima buvo ir Youtube, ir Facebook tinklapiuose, tad šansai laimėti didėjo. Ir štai kokie rezultatai: iš viso už visus filmukus atiduoti netgi 2774 balsai, dvigubai daugiau nei praeitais metais.

Jau trečią kartą įsitikiname, kad šis konkursas nebe respublikinis, o tarptautinis. Šiame konkurse balsuojama iš viso pasaulio- suskaičiavom net 24 šalis (Lietuva, Austrija, Baltarusija, Danija, Didžioji Britanija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Kroatija, Norvegija, Olandija, Slovėnija, Švedija, Ukraina, Vokietija), netgi iš Australijos, JAV, Kanados, Rusijos, bet ir iš Malaizijos, Belizo, Gajanos, Hondūro, Mauricijaus. Tai bent buvo troškimas laimėti – viso svieto giminaičiai ir draugai buvo įtraukti!

Apdovanojimai ir padėkos

Iš tiesų šių metų konkursas prasidėjo dar 2018 m. gruodį, kuomet trijų dienų nuotoliniai mokymai dalyviams ir visiems besidomintiems animacija. Internetinių paskaitų ciklą „Animacijos kūrimo procesas: būdai ir formos. Kūrybinio metodo taikymas animacijoje” vedė animatorė, režisierė, prodiuserė, scenaristė, dailininkė, iliustratorė Jūratė L. Skaičiavome, kad mokymuos dalyvavo apie 350 dalyvių. Nuotolinius mokymus vykdė Klaipėdos rajono švietimo centras savo internetinėje svetainėje www.wma.lt. Todėl labai dėkojame jiems už suteiktą pagalbą, o taip pat ir animatorei Jūratei L. už neįkainojamas žinias.

Norime pasidžiaugti ir kitais ypatingais mūsų draugais, kurie prie mūsų įsteigtų prizų prideda labai vertingus savo prizus I ir II vietos laimėtojams visose amžiaus grupėse. Tiek Animotukas, tiek Meinart – tai animacijos gerbėjai ir profesionalai, kuriantys nuostabius animacinius filmukus.

„Animotukas“– vienas žinomiausių lietuviškos, draugiškos, animacijos kūrėjų, šiais metais padovanos išskirtinį prizą. Animotuko komanda pakvies vyresniųjų grupės I ir II vietos bei mišriosios grupės I vietos nugalėtojus atvykti pas juos ir pamatyti, kur vyksta animacijos stebuklas ir magija. Čia prizininkai sužinos daugiau apie tai, kaip atsiranda animacija, kaip vyksta kūrybinis procesas, kokia programinė įranga ir priemonės naudojamos, turės progą pabendrauti su profesionaliais animacijų kūrėjais ir klausti visų juos dominančių klausimų. Norėdami daugiau sužinoti, kas yra „Animotukas“ apsilankykite: www.animotukas.lt

„Meinart“ – animacijos studija, kurianti trumpametražius reklaminius, socialinius, aiškinamuosius animacinius filmus, taip pat dovanoja jaunesniosios grupės I ir II grupės bei mišriosios grupės II vietos laimėtojams edukacinį apsilankymą savo studijoje susipažinti su animacijos atsiradimo, kūrybiniu procesu, priemonėmis, programomis ir animacijos verslu. Norėdami daugiau sužinoti apie „Meinart“ apsilankykite: www.meinart.lt

Jauni keramikai pagamino apdovanojimus, priminsiančius dalyviams apie laimėjimą šiame konkurse. O tautodailininkė  tradicinius lietuviškus raštus sudėjo į juostas, puošiančias apdovanojimo statulėles, kurios išaustos senoviniu tradiciniu būdu ir į kurias ji įaudė visą savo šilumą ir apsaugą nuo visokių blogybių.

Štai ir baigiame tiek daug įtempto darbo ir ilgo laukimo kainavusį mūsų konkursą „Animuoju lietuvišką pasaką“. Linkime nenusiminti tiems, kurie liko neapdovanoti, tebūnie tai paspirtis ryžtingesniems darbams. Ir sveikiname laiminguosius, linkėdami neužmigti ant laurų ir kitais metais pateikti dar daugiau nuostabių darbų.

Laukiam visų sugrįžtant kitąmet.

       

Atnaujinta 2021 04 12