Konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką“ apibendrinimas

RESPUBLIKINIS TAUTOSAKOS EKRANIZACIJOS KONKURSO „ANIMUOJU LIETUVIŠKĄ PASAKĄ“ APIBENDRINIMAS

Kauno tautinės kultūros centre vyko respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką“ baigiamasis renginys ir apdovanojimai.  Pažiūrėti visus konkurso filmukus galite pažiūrėti čia

Sveikiname konkurso nugalėtojus!

Kauno tautinės kultūros centro komanda iškilmingai dėkoja visiems 2019 m. respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką“ dalyviams, jų pedagogams, stropiai dirbusiems ir pristačiusiems gražiausias animacijas konkursui; jų artimiesiems ir draugams, kurie balsavo ir padėjo mums išrinkti geriausius animacijų autorius. Neaplenkiame ir šauniosios komisijos, kuri kompetentingai balsavo ir išrinko I-II vietų nugalėtojus.

Laimėtojai jaunesniųjų grupėje (5-8 kl.):

I VIETA – „Puntuko akmens legenda“. Autorė Gabrielė Zalieckaitė, 8 klasė, Lazdijų r. Šeštokų mokykla. Mokytoja Alina Kancevičienė. Komisijos taškai – 35. (filmukas – žiūrėti)

II VIETA – Lietuvių liaudies pasaka „Išsigando“. Autoriai:  Rugilė Paliukėnaitė, Elzė Vitartaitė, Austėja Petrušauskaitė, Elinga Breivytė, Augusta Stuknytė, 7 klasė, Pasvalio muzikos mokykla. Mokytojas Aldas Pleiris. Komisijos taškai – 30. (filmukas – žiūrėti)

Publikos numylėtinis – Patarlė „Dievas glėbyje, velnias širdyje“. Autoriai: Arijus Dominauskas ir Gvidas Juodžbalis, 8 klasė, Kauno Martyno Mažvydo progimnazija. Mokytoja Auksė Petruševičienė. Viešasis vertinimas – 171 balsas. (filmukas – žiūrėti)

Laimėtojai vyresniųjų grupėje (9-12 kl.):

I VIETA – Daina „Karingo“. Autorė Justina Lengvelytė, IV g klasė, Garliavos Juozo Lukšos gimnazija. Mokytoja Jūratė Petrikaitė. Komisijos taškai – 45. (filmukas- žiūrėti)

II VIETA – Lietuvių liaudies pasaka „Kaip ponas bėdos ieškojo“. Autoriai:  Gunda Savilionytė, 3 g klasė, Ukmergės r. Siesikų gimnazija. Mokytoja Rasa Kuliavaitė. Komisijos taškai – 25. (filmukas – žiūrėti)

Publikos numylėtinis – Pasaka „Du ožiukai“.  Autorė  Ugnė Klimavičiūtė, 9 klasė. Lazdijų r. Šeštokų mokykla. Mokytoja Renata Babravičienė. Viešasis vertinimas – 159. (filmukas – žiūrėti)

Laimėtojai mišriojoje grupėje:

I VIETA – „Švento Jono diena Lietuvoje. Autoriai: Erasmus+ projekto „iNimation in Clay“ kūrybinė grupė, 8 klasė (Kasparas Bizauskas, Renaldas Banys, Aleksandra Dobrovaitė, Jonas Dromantas, Emilija Jelnionytė, Ignas Jonikas, Karolina Jančauskaitė, Mantas Kutkaitis,   Silvija Kerekeš, Arnas Matutis, Greta Paršiūnaitė, Viktorija Petkutė, Povilas Rubinas, Deimantė Stonkutė, Jūratė Stasiulytė, Saulė Stončaitytė,  Danas Šerlat, Kotryna Šarauskytė, Ona Vaitkutė, Emilija Zakarauskaitė), Klaipėdos Simono Dacho progimnazija. Mokytojai Karolis Majauskas, Laima Dromantaitė, Reda Miltenienė. Komisijos taškai – 55. (filmukas – žiūrėti)

II VIETA – Lietuvių liaudies daina „Teka saulė“. Autoriai:  Pavel Ozarovski, Augustin Ozarovski, Glorija Tomaševič, Emilija Podolska, 7-10 klasė, Šalčininkų r. Jašiūnų M.Balinskio gimnazija. Mokytoja Liucija Mickevič Ozarovska. Komisijos taškai – 20. (filmukas – žiūrėti)

Publikos numylėtinis – Lietuvių pasaka „Peliukas ir katinas“.  Autoriai:  Marija Bondarenko, German Davidiuk, Vasara-Aurelija Drus, Arina Gladkova, Artiom Golubkov, Maksim Golubkov, Maksim Kac, Nikita Liniov, Jegor Provalskij, Alisa Rakel, Inga Susojeva, Miroslav Uljanov, Ernest Vilkelionok, Olivija Žilina, 1-4 klasė. Visagino kūrybos namai. Mokytoja Katsiaryna Ahryzko. Viešasis vertinimas – 75. (filmukas – žiūrėti)

Balsavimo duomenys – žiūrėti

Apie konkursą

2019 m. gegužės 9 d. 13 val. Kauno tautinės kultūros centre susirinko 1-12 klasių mokiniai iš visos Lietuvos.

Mus visus čia suvedė trečiąkart suorganizuotas respublikinis tautosakos ekranizacijos konkursas „Animuoju lietuvišką pasaką“, kurio tikslas buvo skatinti dalyvių domėjimąsi lietuvių liaudies tautosaka, pritaikant šiuolaikines informacines technologijas ir apjungiant tautos ir asmeninius gebėjimus į bendrą kūrinį – animaciją.

Šiuo tikslu per paskutinius ilgus mėnesius triūsė net 132 1-12 klasių mokiniai iš įvairiausių Lietuvos miestų Biržų, Kauno, Klaipėdos, Lazdijų, Pasvalio, Šalčininkų, Šiaulių, Ukmergės, Vilkaviškio, Visagino, miestų ir rajonų ir netgi iš Ispanijos Alikantės miesto du lietuvaičiai metė iššūkį čia gyvenantiems. Ir štai, sulaukėme net 40 įvairiausių gražiausių animacinių filmų, kurių tarpe turėjome ir legendų, ir mįslių, skaičiuočių, sakmių, patarlių, dainų, o daugiausia pasakų.

Šiame konkurse turėjome labai garbingą ekspertų komisiją, kuri žiūrėjo filmukus, vertino juos, vėl žiūrėjo, ir vėl vertino ir tikrino, kaip tinkamai filmai atitiko nustatytus vertinimo kriterijus. Komisija skyrė nuo 10 ir 5 balus labiausiai patikusiems darbams. Jų dėka buvo nustatyti I-II vietų laimėtojai. Maksimalus komisijos taškų skaičius – 60 balų.

Taigi, leiskite pristatyti komisiją:

Pirmininkė:
Vaida Kasparavičienė – Kauno tautinės kultūros centro direktorės pavaduotoja ugdymui.
Nariai:
Rita Grigauskienė – Kauno tautinės kultūros centro dailininkė-apipavidalintoja;
Prof. Dr. Gražina Kazlauskienė – VDU Kultūrų studijų ir etnologijos katedros profesorė, daugelio vadovėlių, monografijų, mokslinių straipsnių apie lietuvių tautosaką autorė. Ji kone vienintelė universitete išsamiausiai išnagrinėjusi ir įsigilinusi į lietuvių tautosaką.
Pora Jūratė Leikaitė ir Valentas Aškinis – Animacinių filmų studijų „Filmų štrichai“ ir „Vilanima“ vadovai, prodiuseriai, režisieriai, animatoriai, scenaristai, dailininkai, iliustratoriai, pedagogai.
„Animotukas“ animatorių komanda – tai geros, draugiškos, lietuviškos animacijos vaikams kūrėjai ir puoselėtojai, aktyviai dalyvaujantys kūrybiniuose projektuose, konkursuose, festivaliuose, dirbtuvėse ir, tuo pačiu, jau antrus metus remia mūsų konkursą.
Meinardas Valkevičius – kino ir animacijos profesionalas, seniai kuriantis animacinius filmus ir vadovaujantis animacijos studijai „MeinArt“. Būdamas prisiekusiu animacijos gerbėju, veda animacijos paskaitas/dirbtuves mažiesiems ir suaugusiems, taip pat aktyviai rašantis atsiliepimus apie pamatytą naują animacinį ar fantastinį filmą ir sakantis, kad darbas jam – tikra šventė. Meinardo atsiliepimai

Viešasis vertinimas  

Viešasis vertinimas – žiūrėti

Kartu su komisija visus filmukus galėjo vertinti ir patys dalyviai. Labai vylėmės, kad mūsų svetainė neužlūš nuo dalyvių antplūdžio. Laimei, atlaikėm sėkmingai. Balsuoti galima buvo ir Youtube, ir Facebook tinklapiuose, tad šansai laimėti didėjo. Ir štai kokie rezultatai: iš viso už visus filmukus atiduoti netgi 2774 balsai, dvigubai daugiau nei praeitais metais.

Jau trečią kartą įsitikiname, kad šis konkursas nebe respublikinis, o tarptautinis. Šiame konkurse balsuojama iš viso pasaulio- suskaičiavom net 24 šalis (Lietuva, Austrija, Baltarusija, Danija, Didžioji Britanija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Kroatija, Norvegija, Olandija, Slovėnija, Švedija, Ukraina, Vokietija), netgi iš Australijos, JAV, Kanados, Rusijos, bet ir iš Malaizijos, Belizo, Gajanos, Hondūro, Mauricijaus. Tai bent buvo troškimas laimėti – viso svieto giminaičiai ir draugai buvo įtraukti!

Apdovanojimai ir padėkos

Iš tiesų šių metų konkursas prasidėjo dar 2018 m. gruodį, kuomet trijų dienų nuotoliniai mokymai dalyviams ir visiems besidomintiems animacija. Internetinių paskaitų ciklą „Animacijos kūrimo procesas: būdai ir formos. Kūrybinio metodo taikymas animacijoje” vedė animatorė, režisierė, prodiuserė, scenaristė, dailininkė, iliustratorė Jūratė Leikaitė. Skaičiavome, kad mokymuos dalyvavo apie 350 dalyvių. Nuotolinius mokymus vykdė Klaipėdos rajono švietimo centras savo internetinėje svetainėje www.wma.lt. Todėl labai dėkojame jiems už suteiktą pagalbą, o taip pat ir animatorei Jūratei Leikaitei už neįkainojamas žinias.

Norime pasidžiaugti ir kitais ypatingais mūsų draugais, kurie prie mūsų įsteigtų prizų prideda labai vertingus savo prizus I ir II vietos laimėtojams visose amžiaus grupėse. Tiek Animotukas, tiek Meinart – tai animacijos gerbėjai ir profesionalai, kuriantys nuostabius animacinius filmukus.

„Animotukas“– vienas žinomiausių lietuviškos, draugiškos, animacijos kūrėjų, šiais metais padovanos išskirtinį prizą. Animotuko komanda pakvies vyresniųjų grupės I ir II vietos bei mišriosios grupės I vietos nugalėtojus atvykti pas juos ir pamatyti, kur vyksta animacijos stebuklas ir magija. Čia prizininkai sužinos daugiau apie tai, kaip atsiranda animacija, kaip vyksta kūrybinis procesas, kokia programinė įranga ir priemonės naudojamos, turės progą pabendrauti su profesionaliais animacijų kūrėjais ir klausti visų juos dominančių klausimų. Norėdami daugiau sužinoti, kas yra „Animotukas“ apsilankykite: www.animotukas.lt

„Meinart“ – animacijos studija, kurianti trumpametražius reklaminius, socialinius, aiškinamuosius animacinius filmus, taip pat dovanoja jaunesniosios grupės I ir II grupės bei mišriosios grupės II vietos laimėtojams edukacinį apsilankymą savo studijoje susipažinti su animacijos atsiradimo, kūrybiniu procesu, priemonėmis, programomis ir animacijos verslu. Norėdami daugiau sužinoti apie „Meinart“ apsilankykite: www.meinart.lt

Jauni keramikai Kristina ir Marius Ramonaičiai pagamino apdovanojimus, priminsiančius dalyviams apie laimėjimą šiame konkurse. O tautodailininkė Vilija Ratautienė tradicinius lietuviškus raštus sudėjo į juostas, puošiančias apdovanojimo statulėles, kurios išaustos senoviniu tradiciniu būdu ir į kurias ji įaudė visą savo šilumą ir apsaugą nuo visokių blogybių.

Štai ir baigiame tiek daug įtempto darbo ir ilgo laukimo kainavusį mūsų konkursą „Animuoju lietuvišką pasaką“. Linkime nenusiminti tiems, kurie liko neapdovanoti, tebūnie tai paspirtis ryžtingesniems darbams. Ir sveikiname laiminguosius, linkėdami neužmigti ant laurų ir kitais metais pateikti dar daugiau nuostabių darbų.

Laukiam visų sugrįžtant kitąmet.

Parengė metodininkė Gintarė Putinienė
tel. 868718983, gputiniene@gmail.com

       

Atnaujinta 2019 05 13