Kauno miesto šventė VAIKŲ VELYKĖLĖS 2024

Kauno miesto šventė VAIKŲ VELYKĖLĖS 2024

2024-04-07 13:00:00

  • 2024 m. balandžio 7 d.
  • 13.00 val.
  • Kauno pilies prieigose, aikštėje prie Kanklininko skulptūros

„Pramuši ledą – rasi sidabrą, pramuši sidabrą – rasi auksą. Kas?“

Tradicinė Kauno miesto šventė „Vaikų Velykėlės“!

Šventė skirta visiems – šeimoms, seneliams, mažiems ir dideliems – juk ridenti margučius, budinti žemę bei ilgėliau pasidžiaugti pavasario linksmybėmis trokšta kiekvienas!

Šventėje „Vaikų Velykėlės“ netrūks tradicinių Atvelykio pramogų: vyks Velykės „Margučių ridenimo varžytuvės“ (13:00 ir 15:00 val.; reikalinga registracija), linksmoji fotoateljė, velykinis lėlių teatras, bus galima išmėginti senovinių žaidimų, o patys mažiausieji atras jiems skirtų veiklų mažųjų kiemelyje.

Atvelykio sekmadienį kiekvienas atvykęs ne tiks smagiai praleis laiką, prisimins senąsias tradicijas, bet ir turės galimybę savo kūrybiškumą išmėginti kūrybinėse dirbtuvėse bei pasigaminti įvairių dirbinių: Saulės karūnas, molinį indelį margučiui, dekoratyvinį paukštelį arba dekoruotą vazonėlį su augalėliu. Pirmieji, aplankę visas keturias veiklas ir į specialų atvirlaiškį suklijavę margučius, namo iškeliaus nešini šventiniais prizais!

Viso renginio metu folkloro ansambliai, atlikėjai ir muzikantai palaikys gerą nuotaiką, džiugins velykiniu folkloru: kiaušiniautojų oracijomis, sūpuoklinėmis dainomis, žaismingais rateliais ir šokiais.

Šių metų Vaikų Velykėlių tema – KIAUŠINIS. Per Velykas, išrašytas dailiausiais raštais, nuspalvintas žolelėmis, jis įgyja dar didesnių galių ir tampa MARGUČIU ar VELYKAIČIU.

Kiekvienas žino, jog Kiaušinis – tai gamtos pabudimo, vaisingumo ir naujos pradžios simbolis. Senais laikais net būta tikėjimų, jog visas mūsų pasaulis galėjo atsirasti skilus kiaušiniui: iš geltono trynio atsirado Žemė ir Saulė, iš baltymo – vandenys ir Mėnulis, o iš šlakuoto lukšto – žvaigždėtas dangaus skliautas… Ugnis, Vanduo, Oras ir Žemė – visa gyvybė
telpa Velykų kiaušinyje.

Tad ateikite linksmai atšvęsti Atvelykį ir užbaigti šventinį laikotarpį!


Šventės rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras.

Atnaujinta 2024 03 19