Filmo „Vėjų žemė“ pristatymas festivalyje „Baltų raštai-2018“

X TARPTAUTINIS VAIKŲ IR JAUNIMO FOLKLORO FESTIVALIS „BALTŲ RAŠTAI-2018“

Kauno tautinės kultūros centras jau dešimtąjį kartą kviečia kauniečius ir miesto svečius į X tarptautinį vaikų ir jaunimo folkloro festivalį „Baltų raštai-2018“, kuris skiriamas prasmingai datai paminėti – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Šių metų festivalio tema – „Saulė baltų kultūroje“.

   

Spalio 5 d. 17-18.30 val. Kauno tautinės kultūros centre, A. Jakšto g. 18. Dokumentinio kino filmo „Vėjų žemė“ pristatymas, diskusija su režisieriumi Ernestu Samsonu. Įėjimas nemokamas.

Filmo trukmė – 51 minutė

„VĖJŲ ŽEMĖ“ – INTRIGUOJANTIS, JAUSMINGAS PASAKOJIMAS APIE PAJŪRIO MIESTELĮ ŠVENTĄJĄ IR JOJE ĮSIKŪRUSIĄ NYKSTANČIĄ KURŠIŲ – LIETUVOS LATVIŲ BENDRUOMENĘ. TAI PRIMIRŠTA IR MAŽAI KAM BEŽINOMA ŠIOS BUVUSIOS ŽVEJŲ GYVENVIETĖS ISTORIJOS DALIS, LIUDIJAMA PASKUTINIŲJŲ SENOSIOS KARTOS KURŠIŲ PALIKUONIŲ LŪPOMIS.

Daugiau

Filmo veikėjai – vyriausieji kuršių bendruomenės nariai, paskutinieji išlikę kuršių palikuonys, Lietuvos pajūrio latviai ir jų artimieji.

Režisierius, scenarijaus autorius – Ernestas Samsonas

„Vėjų žemė“ – 2015 m. gegužės mėnesį pradėtas kurti meninės dokumentikos filmas apie Šventosios kuršių bendruomenę. Jo premjera įvyko 2016 m. balandžio mėnesio pabaigoje. Filmo veikėjai – vyriausieji šios bendruomenės nariai, paskutinieji išlikę kuršių palikuonys – Lietuvos pajūrio latviai, kuršininkai ir kuršiai. Dauguma jų – žvejai ar žvejų vaikai. Filmo idėja kilo Palangos kultūros ir jaunimo centrui. Jį kūrė jaunų žmonių kūrybinė komanda, vizualiųjų menų „Kakava“ nariai ir partneriai.

Tai vizualus pažintinis ir išpažintinis pasakojimas apie kuršių bendruomenę, jos senosios kartos atstovus. Filmas atskleidžia mažai kam bežinomus Šventosios istorijos fragmentus, išryškinančius jos kultūros daugiasluoksniškumą ir ryšį su latviškąja, baltiškąja kultūra. Sykiu tai yra kalbėjimas apie žmogaus ryšį su sava ir svetima kultūra, tauta bei vieta, kurioje jis gimė ar gyvena. Filmo veiksmas vyksta Lietuvos-Latvijos pasienyje – ribinėje vietoje, kurioje susitinka du skirtingi kraštai, skirtingos jų tradicijos ir žmonės. Kitokie, bet kažkuo vis vien savi ir artimi. Ar įmanoma išlaikyti, perduoti (pra)nykstančios bendruomenės identitetą ir kiek jis yra ar gali būti svarbus ateinančioms kartoms? Gal būtent kuršių palikuonys, Lietuvos pajūrio latviai yra jungiantis baltiškumo dėmuo, lietuvių bei latvių tarpusavio jungtis?

Filmą sudaro pokalbiai su 15 pašnekovų, epizodai iš Šventosios latviškos kilmės gyventojų kasdienybės ir šventiškų akimirkų, gyvenamos aplinkos, kraštovaizdžio detalės ir įspūdingi panoraminiai vaizdai. Filmo trukmė – 51 minutė.

Atnaujinta 2018 10 23