Virtualus susitikimas „Etno valanda su knyga“

Ant saulelė vėl nuo mūs atstodama ritas
Irgi palikusi mus greita vakarop nusileidžia.
Vei kasdien daugiaus ji mums savo spindulį slepia;
O šešėliai vis ilgyn kasdien išsitiesia.
Vėjai su sparnais pamaži jau pradeda mūdraut
Ir šilumos atstankas išbaidydami šlamščia.
Donelaitis

Spalio 14 d. 14-15 val. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Panemunės padalinys, virtuali aplinka

Zoom platformoje dalyvauja iš anksto užsiregistravę 1-4 kl. mokiniai

Susitikimo metu sužinosite kur ir kaip susipažinti su lietuvių tautosaka, kaip išsirinkti knygą, kokiose knygose galima sutikti  stebuklinių pasakų herojų. Paklausysite užburiančios kanklių muzikos.

Dalyvauja: Panemunės padalinio bibliotekos vedėja Daiva Nevardauskienė, bibliotekininkė Alma Lenickienė, Kauno tautinės kultūros centro metodininkės: dr. Dovilė Kulakauskienė, Jurgita Kilikauskienė, Kristina Kliucevičiūtė-Mikulskienė, Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Tautinukai“, vadovė Gražina Kepežinskienė.

Veda – metodininkė Kristina Kliucevičiūtė-Mikulskienė

Organizatorius – Kauno tautinės kultūros centras

Partneris – Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Auksinio rudens popietę pradėjome su Kristijono Donelaičio grožinės lietuvių literatūros pradininko epine poema „Metai” iš „Rudens gėrybių“. Kauno tautinės kultūros centras sukvietė į pirmą kartą organizuojamą virtualų  susitikimą  „Etno valanda su knyga“ kartu su partneriais Vinco Kudirkos viešąją biblioteka, Panemunės padaliniu. Labai džiaugiamės, kad galėjome kartu keliauti į knygų pasaulį, tyrinėti smulkiąją tautosaka, pasakas ir jomis grožėtis. Kauno tautinės kultūros centro metodininkė dr. Dovilė Kulakauskienė, atskleidė pasakų paslaptis, pristatė pasakų herojus ir kartu keliavo į stebuklingais pasakų keliais.

Panemunės bibliotekoje gyvena kiškis, mokantis pasisveikinti ir skaityti knygas. Jis pasakojo, kad bibliotekoje dirba linksmos ir išradingos bibliotekininkės. Kiškis supažindino su bibliotekos vedėja Daiva Nevardauskiene, kuri vaikučiams paaiškino, kaip galima tapti bibliotekos skaitytoju ir dar priporino visokių kitokių įdomybių apie knygeles. Kiškis buvo labai draugiškas ir kartu su vaikais sakė patarles, įminė ne vieną mįslę.

Renginyje muzikavo Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Tautinukai“ jaunosios kanklininkės ir jų vadovė Gražina Kepežinskienė. Skambėjo jautrios kanklelių stygos ir nuostabios Ilgių-Vėlinių dainos. Kanklininkės giesmėmis padėkojo mūsų saulelei ir žemelei.

Dėkojame visiems renginio  dalyviams už spalvingą ir įdomų laiką bibliotekoje su mūsų protėvių dainomis, pasakomis ir smulkiąja tautosaka.

Iki kitų susitikimų su knyga!

Atnaujinta 2021 10 15