Etno valanda su knyga

 

Etno valanda su knyga: lietuvių legendos ir padavimai              Virtualus renginys

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti

Aš pasėjau ąžuolą,
Žalioj girioj ąžuolą.
Tegyvuoja, tegyvuoja Lietuva
Kaip tas žalias ąžuolas.
Lietuvių daina
2022 m. vasario 10 d. Kauno miesto Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Vaikų literatūros skyriuje, vyko virtualus renginys „Etno valanda su knyga: lietuvių legendos ir padavimai“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
Popietę pradėjo Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Tautinukai“ kanklininkai ir jų vadovė vadovė Gražina Kepežinskienė. Skambėjo lietuvių liaudies ir tautinės dainos, kurias galėjo kartu dainuoti visi susirinkusieji gyvai ir nuotoliniu būdu.
Renginio dalyviai, priešmokyklinio, pradinio ugdymo mokiniai ir mokytojai, išgirdo pasakojimą apie tarpukario Lietuvos tarybos intensyvią veiklą su okupacine Vokietijos valdžia, kuri nenorėjo, kad Lietuva taptų laisva demokratine šalimi. Tačiau to meto Lietuvos tarybos narių dėka, tokia sąjunga neįvyko.
1918 metų vasario 16 dieną Vilniuje, Didžiojoje g. 30 (dabar Pilies g. 26), Lietuvos tarybos pirmininku išrinktas dr. Jonas Basanavičius, kartu su kitais Tarybos nariais, pritarė ir pasirašė Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo Aktą.
Susirinkusiems bibliotekoje ir prie ekranų Kauno tautinės kultūros centro metodininkė dr. Dovilė Kulakauskienė pristatė lietuvių tautosaką ir įdomius lietuvių padavimus  Metodininkė Kristina Kliucevičiūtė-Mikulskienė popietės dalyviams sekė padavimą, jausmingai pažadino klausytojų vaizduotę ir kartu sukūrė stalo teatro spektaklį „Prūsų sukilimo didvyrė“.
Nuoširdžiai dėkojame dalyviams iš Vilniaus, Širvintų, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos, Jonavos miesto ir rajono, Trakų Vokės, Ukmergės, Alytaus miesto ir rajono, Varėnos, Marijampolės, Panevėžio, Pakruojo rajono, Mažeikių.
Mylėkime ir didžiuokimės LIETUVA.

Organizatorius – Kauno tautinės kultūros centras
Partneriai – Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Vaikų literatūros skyrius, Kauno „Šilo“ pradinė mokykla

Atnaujinta 2022 02 11