Erdvinės muzikos veiksmas „Spengla“

XXXIV TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS „ATATARIA LAMZDŽIAI – 2019“ 

Skirtas Laikinosios sostinės atminimo metams

Birželio 2 d. 13.00 Erdvinės muzikos veiksmas „Spengla“

Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

Užburiantis vientisų garsų vyksmas kvietė pasinerti į gyvenimo ir laiko tėkmės ratą, kur sukosi lietuvių liaudies dainos, šokis ir šiuolaikinė chorinė-instrumentinė muzika

Idėjos autorės:
Kompozitorė Juta Pranulytė
Etnomuzikologė Vera Venckūnaitė-Čepulienė
Choro „ARTyn“ vadovė Erika Žilinskaitė
Atlikėjai: choras „ARTyn“  https://www.facebook.com/chorasARTyn/
T U L A muzika  https://www.facebook.com/tulamuzika/
Darius Bagdonavičius ir Agnė Pilkauskaitė (smuikai) Trakų rajono Kalvių ir Lieponių krašto liaudies dainas, šokį ir šiuolaikinę chorinę-instrumentinę sujungsiantis muzikinis veiksmas kviečia pasinerti į gyvenimo ir laiko tėkmės ratą. Penkis gyvenimo ciklo tarpsnius vaizduojančiuose muzikinio vyksmo paveiksluose išgirsite lopšines (gimimas), vaikų dainas (vaikystė), jaunimo, meilės dainas ir šokius (jaunystė), tuoktuvių dainas (vestuvės), šeimos dainas (branda, senatvė) bei raudas (mirtis). Net devyniolika nuskambėsiančių liaudies kūrinių, atliekamų autentiška maniera, papildys ir į vientisą audinį jungs kompozitorės Jutos Pranulytės muzika. Nekintanti laiko tėkmė, įkūnijama choro, ir ją drumsčiantys gyvenimo įvykiai, kuriuos atspindi solistai, ves per gyvybės ciklą ir kartu keliauti bei tyrinėti erdvę kvies ir klausytojus.
„SPENGLA“ ieško santykio tarp žmogui aktualių praeities ir dabarties vertybių, nuostatų bei gyvensenos – skirtingų laikmečių ir požiūrių. Tradicinė muzika, kartu ir praeitis, čia ne romantizuojama ar idealizuojama. Čia labiau siekiama atrasti priežastinius ryšius tarp mąstymo ir liaudies tradicijos. Taip išlaikytas autentiškumas, persipynęs su šiuolaikine muzika, naujai įprasmina mūsų tautos muzikines ir vertybines tradicijas.
DAUGIAU

Projekto organizatorius: Lietuvių etninės kultūros draugija
Projektą iš dalies remia: Lietuvos kultūros fondas
Festivalio „Atataria lamzdžiai-2019“ programa

Atnaujinta 2019 06 03