Kaune nuskambėjo „ČIRPYNĖ-2018“

RESPUBLIKINIS MOKSLEIVIŲ INSTRUMENTINIO FOLKLORO FESTIVALIS „ČIRPYNĖ – 2018“

2018 m. lapkričio 30 d. 17 val.

Kauno tautinės kultūros centre, A. Jakšto g. 18

Lapkričio paskutinę dieną, per Šv Andriejų, į Kauno tautinės kultūros centrą sugužėjo jaunieji muzikantai iš visos Lietuvos kampelių – daugiau kaip devyniasdešimt respublikinio moksleivių instrumentinio folkloro festivalio „Čirpynė-2018″ dalyvių.

Festivalio tikslas – senųjų lietuviško instrumentinio muzikavimo tradicijų perimamumas ir tąsa, skatinant mokinių saviraišką ir bendravimą per tradicinį muzikavimą.

Festivalis jau ne pirmus metus populiarina lietuvių etninės instrumentinės muzikos žanrą,  siekia moksleivių gilesnio lietuvių tradicinės kultūros suvokimo, aukštesnio folkloro kolektyvų, muzikantų grupių ir pavienių atlikėjų meninio lygio. Šias metais dalyvavo ir šauniai pasirodė Utenos, Marijampolės, Visagino, Pasvalio rajono, Šakių rajono, Kauno miesto ir rajono moksleiviai. Festivalio finale nuotaikingai skambėjo muzikinė grandinėlė „Polka be stabdžių“, kurią atliko jungtinė visų atlikėjų kapela.

Šventę vedė Birutė Nemčinskienė, KTKC folkloro ansamblio „Dailingė“ vadovė.

Šitaip linksmai ir su trenksmu atsisveikinome su rudeniu. Tamsėjančios ir trumpėjančios dienos primena mums apie artėjantį susikaupimo metą – adventą.

ŽIŪRĖTI – FESTIVALIO AKIMIRKOS

PROGRAMA

  1. Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Ratilėlis“ ragininkų grupė: Titas Glavickas, Dovydas Korsakas,  Timotis Markevičius,  Emilija Urbonavičiūtė, Joris Vaivilavičius.

           „Skurdutė“

           „Intakas“

Vadovė  Skaistė  Gecevičienė

  1. Kauno Palemono gimnazijos folkloro ansamblio „Bitula“ kapela: Ąžuolas Timofejev, Vėjas Aleksiejūnas, Kornelija Mikantavičiūtė, Julius Mainonis.

          „Ant kalno karklai“

          „Kadagys“  

Vadovai Giedrė Ramunė Pečiulienė, Irena Vaitkevičiūtė, Darius Vasiliauskas

  1. Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Dailingė“ solistas-švilpininkas Arnas Koklevičius.

          Improvizacija

          Polkutė

Vadovė  Birutė Nemčinskienė

  1. Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Žolynukai“ kapela: Ona Birštonaitė, Deimena Cikanaitė, Brigita Veselgaitė, Saulė Kraptavičiūtė, Jorė Arbačiauskaitė.

         „Liudvinavo valsas“

         „Ciceliukė Marceliukė“

Vadovės Dalia Venckienė, Vita Gvazdaitienė

  1. Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Ratilėlis“ duetas: Justas Morkeliūnas, Jonas Jurkonis.

           „Mykoliuko polka“

           „Pridurtas valsas“

Vadovės  Alvyda Česienė, DaliaTerminaitė

  1. Pasvalio rajono Vaškų gimnazijos skudutininkų ansamblis: Rugilė Aniūnaitė, Auksė Bajoriūnaitė, Ligita Gurklytė, Paulina Rimkevičiūtė, Monika Trinskytė, Karolina Vatkevičiūtė.

          „Untytė“ atverstinė“

          „Bakšėnų „Tūtutis“

Vadovė  Asta Grigaliūnienė

  1. Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Dailingė“ styginių kapela: Erika Švenčionytė, Elzė Nacevičiūtė, Neringa Lasytė, Julija Garnytė.

         „Marcelės valsas“

          „Gilių mergos“

Vadovė  Birutė Nemčinskienė

  1. Kauno r. Domeikavos gimnazijos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Serbentėlė“ kapelytė: Kristupas Trečiokas, Dovydas Ragalskis, Emilija Vienažindytė, Simas Kuncaitis, Ždanas Nikitinas.

          „Jadvyga“

          „Kadagys“

Vadovai  Daiva Bradauskienė, Vilius Marma

  1. Kauno muzikos klubo „Bandonija“ solistas Justas Kvedaras (armonika).

          „Lemtetiūdis“

          „Katrytės valsas“

Vadovai Vilius Marma, Algirdas Kasperavičius

  1. Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Ratilėlis“ cimbolininkų duetas: Gustas Glavickas, Titas Glavickas.

           „Dvigarsis valsas“

           „Metelio polka“

Vadovė Alvyda Česienė.

  1. Kauno r. Domeikavos gimnazijos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Serbentėlė“ kapela: Ieva Černiauskaitė, Erikas Rimša, Ernestas Steponkus

          Polka

         Valsas

Vadovai  Daiva Bradauskienė, Vilius Marma.

  1. Kauno muzikos klubas „Bandonija“ solistas Arnas Koklevičius (armonika).

           Polka

          „Akmenės valsas“

Vadovai Vilius Marma, Algirdas Kasperavičius

  1. Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Ratilėlis“ styginių ansamblis: Vainoras Alekna, Kamilė Grockytė, Austėja Kiuberytė, Liepa Medelinskaitė.

          „Sipavičiaus valsas“

         „Tėvelio polka“

Vadovė  Skaistė  Gecevičienė

  1. Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Dailingė“ skudutininkų grupė: Rasa Kvietkutė Emilis Varžinskas Steponas Garnys Julija Garnytė Austėja Gulbinaitė.

         Šalnių „Intakas“

        Likalaukių „Katė“ I, II

Vadovė  Birutė Nemčinskienė

  1. Etnomuzikologo Raimondo Garsono  vadovėlio pristatymas ,,Tradicinis grojimas Peterburgo armonika“

 

  1. Utenos meno mokyklos kapelos ,,Sietynėlis“ muzikantai Jonas Ilčiukas ir Augustinas Maniušis.

          Polka ir valsas iš uteniškio armonikininko Rimo Valento Trainio repertuaro.

Vadovė Rima Garsonienė

  1. Šakių r. Griškabūdžio kultūros centro folkloro ansamblio ,,Užnovietis“ kanklininkai: Ugnė Naujokaitytė, Živilė Naujokaitytė, Aistė Vaivadaitė, Raminta Valaitytė, Miglė Valaitytė, Karolina Sinkevičiūtė.

          ,,Skambinkime suvalkiečių kanklėmis“

           Polka

Vadovai Nijolė Černevičienė, Jaunius Vylius

  1. Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Dailingė“ smuikininkų duetas: Erika Švenčionytė, Emilis Varžinskas.

           „Ar žiba žiburužis“

           Polka „Avietėlė“

Vadovė  Birutė Nemčinskienė

  1. Kauno 1-osios muzikos mokyklos solistas Rapolas Garnys (armonika).

           Maršas „Penki litai“

          Valsas

Mokytoja Irena Vaitkevičiūtė

  1. Šakių r. Griškabūdžio kultūros centro folkloro ansamblio ,,Užnovietis“  kapela: Tomas Vaivada, Raimonda Černevičiūtė, Liepa Gicevičiūtė, Miglė Valaitytė, Simona Sprainaitytė.

          ,,Dripkus“ 

          ,,Pjoviau šieną“

Vadovė  Raimonda Černevičiūtė

  1. Kauno „Vyturio“ gimnazijos instrumentinė grupė „Dvi bandonijos“: Jokūbas Goscevičius, Vidmantas Paleckis.

          „Dūdų valsas“ 

          Polka

Vadovas Algirdas Kasperavičius

  1. Kauno 1-osios muzikos mokyklos tradicinių kanklių duetas: Erika Raulinaitytė, Giedrė Tutkutė.

          „Gegužinės“ valsas

          Valsas „Tik tau“

Mokytoja Laimutė Stasė Proškutė

  1. Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės sk. instrumentinė grupė „Siručiukai“: Gabija Jonaitytė, Nojus Dautartas, Matas Tamošiūnas, Airidas Griškevičius, Karina Petrovaitė, Lukas Tamošiūnas.

          Juozo Rumbos valsas

          ,,Stasiuko polka‘‘

Vadovas  Henrikas Docius

  1. Marijampolės „Sūduvos“ gimnazijos kanklininkai: Paulina Šukevičiūtė, Danielė Vaškelytė, Rugilė Ražukaitė, Jovita Kazlauskaitė, Danguolė-Aušra Petravičiūtė.

          „Šocas“

          „Dirižablis“

Vadovė Rasa Slankauskienė.

  1. Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos „Bernų kapela“: Dominykas Luneckas, Vytautas Marcinkevičius, Augustas Gudas, Norvydas Čižys, Ovidijus Markevičius, Evaldas Raslanas.

          Polka

          Maršas

Vadovė Ieva Gudienė

  1. Kauno muzikos klubo „Bandonija“ ansamblis „Kauno bandonija“: Vidmantas Paleckis, Jokūbas Goscevičius, Augustinas Žaromskis, Justas Morkeliūnas, Vytautas Brazas, Svajūnas Birgiolas.

          Polkutė

          Ramanausko valsas

Vadovai Vilius Marma, Algirdas Kasperavičius.

Pabaiga. „Polka be stabdžių“

  1. ,,Užnovietis“ (kanklės) – A. Degučio polka F-dur
  2. „Pasvalio rajono Vaškų gimnazija (skudutininkai) – Polka C-dur
  3.  Marijampolės Sūduvos gimnazija (kanklės) – „Katilių polka“  F-dur
  4. „Ratilėlis“ (2 cimbolai) – Polkelytė G-dur – D-dur
  5. „Dailingė“ (2 kanklės, smuikas, basetlė, lamzdelis) – Polka „Kumbrys“ D-dur
  6. „Ratilėlis“ (3 kanklės, basetlė) – „Plikio polka“ D-dur
  7. „Žolynukai“ (smuikas, 2 armonikos, būgnas ) – „Suktinis“ A-dur
  8. „Serbentėlė“ (armonika, smuikas, basedla) – „Trandipolka“ A – dur
  9. „Dailingė“ (2 smuikai, basetla, būgnas) – P. Blaškevičiaus polka G-dur
  10. „Siručiukai“ (armonikos, smuikas ir būgnas) – ,,Juozo polka‘‘ A-dur
  11. Visagino Česlovo  Sasnausko menų mokykla (2 smuikai, armonika, basetlė, cimbolai, mandolina, būgnas) – „Senųjų diedukų polka“ G-dur
  12. ,,Sietynėlis“ (Peterbugo armonika ir mažasis būgnelis) – Polka B-dur (A-dur)
  13. ,,Užnovietis“ (2 smuikai, armonika, būgnas su lėkštėmis, basetlė) – ,,Lukšių polka” A-dur
  14. „Bandonija“ (bandonijos) – Linksmuolė (D-dur), Polka MOS (G-dur), Griežikų polka (C-dur, G-dur), Stanislovo polka (G-dur), Vilniaus polka (D-dur, G-dur)

 

Organizatorius – Kauno  miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras, folkloro ansamblis „Dailingė“

Partneris – Kauno miesto etninės kultūros mokytojų metodinis būrelis

Kontaktinis asmuo – Birutė Nemčinskienė, tel. 861414937,  el.p. nemcidail@gmail.com

Atnaujinta 2018 12 06