Atranka „Tramtatulis-2022“ Kauno ratas

Vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis – 2022“ Kauno ratas

2022 m. gegužės 13 d.  Kauno tautinės kultūros centre įvyko vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“, skirto Lietuvos jaunimo metams, Kauno ratas. Dalyviai sugužėjo iš įvairių ugdymo įstaigų:  Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“,  Kauno lopšelio-darželio „Aušrinė“, Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos, Kauno lopšelio – darželio „Klumpelė“, Kauno lopšelio-darželio „Žemyna“, Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Kauno „Vyturio“ gimnazijos, VDU „Atžalyno“ progimnazijos folklorinio ansamblio „Kaukutis“, Kauno Palemono gimnazijos folkloro ansamblio „Bitula“, Kauno rajono Domeikavos gimnazijos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Serbentėlė“, Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Ratilėlis“ bei Kauno muzikos klubo „Bandonija“, Visagino kūrybos ir menų akademijos. Konkurse  dalyvavo 55 dalyviai: 22 dainininkai (pavieniai ir grupės), 29 muzikantai (pavieniai ir grupės), 4 pasakotojai.

Jaunesniųjų grupėse dauguma dalyvių pasirinko dainuojamosios bei pasakojamosios tautosakos kūrinius, o vyresniųjų grupėse vyravo instrumentiniai kūriniai. Pavieniai dalyviai grojo kanklėmis, bandonijomis, armonikomis, lamzdeliais ir dūdmaišiu. Grupiniuose pasirodymuose grojo skudučiais, smuikais, cimbolu, armonika, basedla, mažuoju  būgneliu ir būgnu.

RENGINIO AKIMIRKOS  – žiūrėti

Vertinimo komisijai teko nelengva užduotis, nes dalyviai buvo vieni už kitus geresni, tad 28 konkurso dalyviai tapo laureatais, 14 –  diplomantais, o visi dalyviai apdovanoti Kauno tautinės kultūros centro įsteigtais atminimo suvenyrais bei diplomais.

A GRUPĖ (3-6 m.)

Laureatai:

Danielius Sabeckis, 4 m., Kauno lopšelis-darželis „Aušrinė“, paruošė Kazimiera Kasiulevičienė

Dagnė Živatkauskaitė, 6 m., Kauno lopšelis – darželis „Klumpelė“, paruošė Laima Kubilienė

Patricija  Palšauskaitė, 6 m., Kauno lopšelis – darželis „Klumpelė“, paruošė Laima Kubilienė

Diplomantai:

Smiltė Žilionytė, 4 m., Kauno lopšelis-darželis „Rasytė“,  paruošė Lina Vorobjovienė

Mykolas Šutas, 6 m., paruošė Eglė Šutienė

B GRUPĖ  (7-10 m.)

Laureatai:

Arijus Kasparavičius, 7 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Birutė Nemčinskienė

Elžbieta Šutaitė, 7 m., Visagino kūrybos ir menų akademija, paruošė Vita Pimpienė

Ieva Lukoševičiūtė, 10 m., Kauno „Vyturio“ gimnazija, paruošė Rūta Fluturienė

Lėja Remeikytė, 9 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Giedrė Ramunė Pečiulienė

Garnys Danielius, 10 m., Ieva Adomaitytė, 11 m.,  Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Birutė Nemčinskienė

Diplomantai:

Agnė Jachimavičiūtė, 9 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Algirdas Kasperavičius

Agilė Greičiūtė, 10 m., Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Ratilėlis“ , paruošė Vaiva Marija Bružaitė

 

C GRUPĖ (11-14 m.)

Laureatai:

Gustė Dzencevičiūtė, 12 m., VDU „Atžalyno“ progimnazijos folklorinis ansamblis „Kaukutis“, paruošė Birutė Viršilaitė, Asta Račinskaitė, Geda Žurkevičienė

Ieva Brimerytė, 10 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, Kauno Palemono gimnazijos folkloro ansamblis ,,Bitula“, paruošė Giedrė Ramunė Pečiulienė

Justinas Janušas, 14 m., Kauno „Vyturio“ gimnazija, paruošė Algirdas Kasperavičius

Frėjus Kondrotas, 14 m., Kauno „Vyturio“ gimnazija, paruošė Algirdas Kasperavičius

Ieva Brimerytė, 10 m., Guoda Stepšytė, 10 m., Urtė Danilevičiūtė, 10 m.,  Vėjas Aleksiejūnas, 12 m., Rokas Kalaušis, 13 m., Paulius Brimeris, 12 m., Kauno Palemono gimnazijos folkloro ansamblis „Bitula“, paruošė Ramunė Baniulienė

Ždanas Nikitinas, 10 m., Simas Kuncaitis, 11 m., Kristupas Trečiokas, 12 m., Dovydas Ragalskis, 12 m., Emilja Vienažindytė, 12 m., Kauno rajono Domeikavos gimnazijos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Serbentėlė“

Diplomantai:

 Guoda Stepšytė, 10 m., Ąžuolas Timofejev, 16 m., Luknė Grigeliūnaitė, 11 m.,  Kauno Palemono gimnazijos folkloro ansamblis „Bitula“, paruošė Jonas Misevičius

Karolina Grėbliūnaitė, 12 m., VDU „Atžalyno“ progimnazijos folklorinis ansamblis „Kaukutis“, paruošė Birutė Viršilaitė, Asta Račinskaitė, Geda Žurkevičienė

Povilas Balsevičius, 13 m.,  Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Ratilėlis“, paruošė Vitas Ilekis

 

D GRUPĖ (15-19 m.)

Laureatai:

Steponas Garnys, 15 m.,  Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Birutė Nemčinskienė

Matas Šinkūnas, 15 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Algirdas Kasperavičius

Dovydas Matulionis, 16 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Rasa Vanda Šukienė

Liveta Ilikaitė, 18 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Rasa Vanda Šukienė

Diplomantai:

Ernis Urbonas, 15 m., Kauno „Vyturio“ gimnazija, paruošė Andrius Morkūnas

Arnas Koklevičius, 16 m., Kauno muzikos klubas „Bandonija“, paruošė Vilius Marma

Erikas Rimša, 18 m., Ieva Černiauskaitė, 18 m., Ernestas Steponkus, 18 m., Kauno rajono Domeikavos gimnazijos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Serbentėlė“, paruošė Vilius Marma, Daiva Bradauskienė, Kamilė Jurelevičiūtė

 

Vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis-2022“ Kauno rato vertinimo komisija:
Giedrė Ramunė Pečiulienė, Kauno 1 –oji muzikos mokykla, ME – pirmininkė
Andrius Morkūnas, Kauno „Vyturio“ gimnazija, MM – narys
Vida Sniečkuvienė,  A. ir J. Juškų etininės kultūros muziejus – narė
Laimutė Stasė Proškutė, Kauno 1 –oji muzikos mokykla, ME – narė
Dr. Laura Lukenskienė, etnomuzikologė, Kauno miesto muziejaus tautinės muzikos skyriaus muziejininkė – narė

Renginį vedė Judita Einikytė, meno vadovė.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams, mokytojams, tėveliams ir visiems prisidėjusiems prie šio konkurso  įgyvendinimo.

Konkurso organizatoriai: Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Kauno tautinės kultūros centras

Partneriai: Kauno miesto etninės kultūros mokytojų metodinis būrelis

Atnaujinta 2022 05 16