Konkursas „Gaidų išdaigos“

Konkursas „Gaidų išdaigos“

2023-02-14 11:00:00

  • I tarptautinis tradicinių muzikos instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursas „Gaidų išdaigos“
  •  2023 m. vasario 14  d. 11 val. Kauno Arkivyskupijos konferencijų salėje, Papilio g. 5

Renginio akimirkos žiūrėti galerijoje

2023 metų vasario 14 dieną vyko  I-asis tarptautinis tradicinių muzikos instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursas „Gaidų išdaigos”, skirtas  Vasario 16-ąjai paminėti. Konkursą organizavo Kauno tautinės kultūros centras.
Į Kauno Arkivyskupijos koncertų salę sugužėjo kanklininkai, kuoklininkai, armonikieriai, cimbolininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Jungtinės Karalystės. Keturiasdešimt jaunųjų muzikantų varžėsi penkiose amžiaus grupėse. Gausiausias kanklininkų būrys atvyko iš Vilkaviškio muzikos mokyklos. Mokytoja Daiva Venienė konkursui paruošė net 9 mokinius. Kauno tautinės kultūros centrą atstovavo 7 atlikėjai.
Konkurso žiuri vertino atlikėjų muzikalumą, išraiškingumą, tradicinio muzikavimo subtilybes, sceninę kultūrą. Konkurso Grand Prix laimėjo Justinas Janušas, grojantis bandonija, Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokinys, mokytojas Algirdas Kasperavičius, ir kuoklininkė Eliza Zaula, Latvijos Jelgavos aukštesniosios muzikos mokyklos studentė, dėstytoja Biruta Deruma. Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, o išraiškingiausiai atlikusiems kūrinius buvo įteikti I, II ir III laipsnio diplomai.

Džiugu, kad jaunose širdelėse gyvena savo tautos tradicija:  liaudies daina, šokis, muzika. Organizatoriai dėkoja pedagogams, jauniesiems atlikėjams, dalyvavusiems pirmajame tarptautiniame konkurse „Gaidų išdaigos-2023“, subtiliai atskleidusiems liaudies muzikos instrumentų skambesio grožį. Nuoširdžiai dėkojame už padovanotas nuostabias akimirkas, šiltas šypsenas ir gerą nuotaiką, už bendrystę, kurios taip trūksta šiame skubančiame pasaulyje. Tikimės, kad konkursas „Gaidų išdaigos” taps tradicija ir ateityje atras dar ne vieną talentingą kanklininką, cimbolininką, smuikininką, bandonininką ar armonikierių Lietuvoje ir už jos ribų.

Tad linksmai švęskime visiems brangią dieną – Vasario 16-ąją!

Mokytoja ekspertė Valė Dervinienė
www.ktkc.lt

Atnaujinta 2023 02 17