Animuoju lietuvišką pasaką

Respublikinis tautosakos ekranizacijos konkursas „Animuoju lietuvišką pasaką“

Tai pirmasis ir vienintelis konkursas Lietuvoje, kurių dalyviai – ne suaugusieji, o vaikai ir jaunuoliai. Konkurso tikslas – skatinti mokinių, pedagogų iniciatyvumą, kūrybiškumą, domėjimąsi lietuvių liaudies tautosaka ir jos puoselėjimu, apjungiant tautos ir asmeninius gebėjimus į bendrą kūrinį – animaciją, pritaikant šiuolaikines informacines technologijas.

Kūrybinis konkursinis darbas – tai animacinis filmas, kurį dalyviai sukuria, ekranizuodami pasirinktą lietuvių tautosakos kūrinį: tai ir pasaka, ir sakmė, ir daina, ir netgi mįslės, patarlės, anekdotai. Animacijos kuriamos pačiomis įvairiausiomis technikomis, bet būtinai pasitelkiant kompiuterines programas, sukuriant judesio iliuziją.

Konkurso dalyviai – 5-12 klasių mokiniai arba jų grupės. Konkurse savo sukurtas animacijas gali pateikti dalyviai iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių, iš mokyklų, neformalaus ugdymo ar kitų įstaigų.

Dalyvių darbus vertina garbinga ekspertų komisija. Jų misija – išrinkti I, II ir III vietos nugalėtojus. Visus konkursinius darbus gali vertinti ir patys dalyviai bei kiti asmenys viešajame balsavime, balsuodami už patikusius darbus centro internetiniame puslapyje.

Peržiūrėti jau sukurtus animacinius filmus galima centro Youtube paskyroje:

  • 2016 m. konkurso animacijos

  • 2017 m. konkurso animacijos

Draugai ir rėmėjai:

  • Animotukas.lt
  • UAB „Meinart“
  • UAB „Forum cinemas“

Atnaujinta 2018 02 23