Vytautas V. Lansbergis

Asmenybė
Poetas, vaikų rašytojas, teatro ir kino režisierius, publicistas – taip interneto erdvėje apibūdinamas Vytautas V. Landsbergis, vieniems geriau žinomas kaip visapusiškas menininkas, ir tiktai retam – kaip daug nuveikusio politiko ir muziko Sąjūdžio šauklio Vytauto Landsbergio sūnus. Tačiau prie išvardintų V. V. Landsbergio veiklų galima paminėti ir dar vieną – Lietuvos kūrėjas.
Nors ir nesėdėdamas Seimo nario ar vieno iš ministrų kėdėje, šis žmogus Lietuvą kuria kitais būdais, gal net daug veiksmingesniais: V.V. Landsbergio dokumentinės juostos apie iškiliausius mūsų šalies žmones paglosto širdį kiekvienam lietuviui ir leidžia su pasididžiavimu teigti, jog milžinų Lietuvoje būta ne tik praeityje – jų apstu ir šiandien. Jo knygos vaikams augina dorą lietuvį, tai tarsi pamatas nesavanaudiško gyvenimo pradžiai. V. V. Landsbergio muzika leidžia prisiminti didžiulį mūsų protėvių palikimą – liaudies dainas, o taip pat padeda susimąstyti ir tuo pat metu nusišypsoti….

Dainos APIE V.V.LANDSBERGIO DAINAS
Menininko koncertai panašūs į spektaklius, kurių metu tarp atliekamų dainų įterpia ir savo kurtų pasakų motyvus, rodo autorinių filmų ištraukas. Kiekvieną savo pasirodymą Vytautas V. Landsbergis paverčia jaukiu pasisėdėjimu su dainom ir pasakom bei ore tvyrančia meile. Jo atliekamos dainos yra kupinos įvairiausių siužetų, netikėtų posūkių, senovės lietuvių tautosakos ir „žiauriai“ romantiškos meilės, kurią apdainuoja iš visų pusių. Dainos nuo pirmųjų akordų ir žodžių įtraukia į harmoningą, melancholišką pasaulį, kuriame jau nebesvarbu, kur prasideda autorinė, o kur – liaudies kūryba, nes svarbiausia čia – vidinis ritmas, pajautimas, kuriais ir atpažįstama tikrovė.
V.V.Landsbergis įsitikinęs, kad žmonėms dažnai trūksta meilės jausmo, todėl jiems gali padėti liaudies dainos apie meilę. „Tai bandymas liaudies dainas priartinti prie šiuolaikinio jaunimo, parodant jų poetines, meditacines, psichologines ir kitokias savybes, – sako V. V. Landsbergis. – Liaudies daina nėra skambanti vien močiučių ir senelių prisiminimuose. Kiekvienas šiuolaikinis žmogus, pasiėmęs gitarą, gali jas dainuoti, prisiminti ir semtis teigiamų emocijų.“
Taikliu humoru pasakojamos esminės gyvenimo tiesos, tautosakos motyvai ir ironija – tai detalės, kaskart kitais atspalviais nuspalvinančios Vytauto V. Landsbergio kūrybą. Čia nevengiama ir melancholiškų, liūdnų kūrinių, vis dėlto esminė kiekvieno jų tema – meilė, apie kurią, anot autoriaus, kalbėti niekada nebus per daug.

Knygos
Kita kūrėjui labai artima sritis – poezija. „Persikūnijimai“ – tai šeštoji Vytauto V. Landsbergio poezijos knyga. Jos tekstai žanriniu požiūriu turi ir istorinės poemos, ir pasakos, ir sapno, ir mito ar net kito scenarijaus požymių. Autoriaus fantazijos nevengia nusprūsti į mūsų istorijos bei proistorės laikus, apsigyvendamos ne tik Lietuvoj, bet ir Italijoj, Šveicarijoj, senovės Egipte, Sarmatijoje. Kaip sako pats autorius: „Sapnai yra labai keista realybės forma, joje nėra laiko ir erdvės apribojimų. Ten gali nusklęsti į bet kokį laiką ir parsinešti begalę siužetų. Iš tokių istorijų ir bus sudaryta naujoji mano paeiliavimų knyga „Persikūnijimai“.
Koncerte Vytautas V. Landsbergis atliks dainas iš albumų „Išėjau aš stotin“, „Žiauriai gražūs romansai“, „Kaimiečių mantros“, „Angelas ant stogo“, partizaniškų dainų rinktinės „Trylika brolių“ ir kompaktinės plokštelės vaikams „Kaip gera, kai man gera“, taip pat autorius pristatys savo naujai kuriamą filmą apie laisvės kovotojus „Trispalvis“. Žinoma, bus ir netikėtumų iš įspūdingo neeilinės asmenybės kūrybos kraičio…

Susitikimai su šiuo neeiliniu kūrėju sulaukia daugybės žiūrovų. Neblėstantis optimizmas ir šviesumas širdyje, tikime, bus ta dovana, kuria po koncerto ne tik džiaugsitės Jūs, bet ir norėsite pasidalinti su šalia esančiais brangiausiais žmonėmis ir niūniuosite „Kaip gera, kai man gera“…

Atnaujinta 2018 03 11