BĮ KAUNO TAUTINĖS KULTŪROS CENTRAS
ADRESAS: A. JAKŠTO G. 18, KAUNAS, LT-44275
TEL NR. +370 37 407 135
EL. PAŠTAS: RASTINE@KTKC.LT
ĮSTAIGOS KODAS: 195470830
2024 m. lapkričio 29 d. 14 val. Kauno rotušėje įvyko respublikinio projekto „Giminės medis 2024“ baigiamasis renginys.
Šių metų projektas buvo skirtas paminėti Baltijos kelio 35-erių metų sukaktį.
Kauno tautinės kultūros centras projektą „Giminės medis“ rengia jau daugiau nei 20 metų. Projekto tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą domėtis savo šeimos, bendruomenės, valstybės praeitimi, saugoti tautos tapatumą, didžiuotis savo šeima ir gimtąja šalimi, lavinti meninius ir kūrybinius gebėjimus.
Projekto dalyviai kūrybinį darbą galėjo atlikti viena iš pasirinktų temų: „Giminės medis“ (34 dalyviai), „Šeimos relikvija ir fotografija“ (39 dalyviai), „Giminės herbas“ (59 dalyviai), ar „Trumpa šeimos istorija” (12 dalyvių). Darbus pagal nustatytus kriterijus vertino komisija, kurią sudarė istorikė, Jonavos kultūros centro krašto muziejaus muziejininkė ir Justino Vareikio progimnazijos bibliotekininkė Giedrė Narbutaitė-Kontrimė, Kauno apskrities bajorų draugijos vadė ponia Kristina Giedraitienė bei Kauno tautinės kultūros metodininkės Dovilė Kulakauskienė, Eglė Vindašienė ir Jurgita Kilikauskienė.
Įvertinus kūrybinių darbų tikslumą, autentiškumą, surinktos informacijos išsamumą, turiningumą, idėjos originalumą ir atlikimo meniškumą, išrinkti konkurso nugalėtojai:
Temos „Giminės medis“ laureatais tapo:
Temos „Šeimos relikvija ir fotografija“ laureatais tapo:
Temos „Giminės herbas“ laureatais tapo:
Temos „Trumpa šeimos istorija” laureatais tapo:
Elektroninėje balsavimo sistemoje daugiausiai palaikymo balsų sulaukė ir „Publikos numylėtinio“ nominaciją pelnė savo šeimos herbą sukūrusi Kauno tautinės kultūros centro mokinė Izabelė Milkutė (1 kl., mokytoja Dovilė Kulakauskienė).
Renginyje taip pat specialias padėkas įteikė ir dalyvius pasveikino Kauno apskrities bajorų draugijos vadė ponia Kristina Giedraitienė, sveikinimo žodį tarė ir Kauno tautinės kultūros centro direktorė Vaida Kasparavičienė. Jaudinančią kalbą apie šeimos istorijos pažinimo ir išsaugojimo svarbą sakė muziejininkė, istorikė Giedrė Narbutaitė-Kontrimė. Muzikiniais pasirodymais šventę papuošė KTKC lietuvių liaudies instrumentų orkestras ir tradicinių kanklių studija „Luotelė“ (mokyt. Valė Dervinienė).
Dėkojame sugrįžusiems ir naujai šį projektą atradusiems dalyviams ir juos paruošusiems beveik keturiasdešimčiai mokytojų. Už palaikymą, įsteigtas dovanas ir galimybę organizuoti šventę Kauno rotušėje dėkojame šventės partneriams: Kauno apskrities bajorų draugijai, Lietuvos bajorų kraštų susivienijimo nariams bei Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijai. Tariame ačiū ir vaikučius atlydėjusiems šeimos nariams, giminaičiams, draugams bei visiems renginį stebėjusiems svečiams.
Atnaujinta 2024 12 02