NAUJIENOS

Jau šeštąjį kartą Kauno tautinės kultūros centras organizuoja respublikinį tautosakos ekranizacijos konkursą „Animuoju lietuvišką pasaką”. 2023 metų spalio, lapkričio mėnesiais nuotoliniai mokymai, skirti konkurso dalyviams ir visiems besidomintiems animacija pradėjo 2023–2024 metų projektą. Mokymų metu buvo nuosekliai ir atsakingai pristatyti lietuvių tradiciniai papročiai bei tautosaka, ypač lietuvių tradicinės pasakos, o praktinių užsiėmimų metu aptartos bendrosios animacijos taisyklės bei kūrimo principai.

Mokymus vedė keturi profesionalūs lektoriai: Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, liaudies pasakų tyrinėtoja, puiki lietuvių tautosakos žinovė dr. Jūratė Šlekonytė, humanitarinių mokslų daktarė KTKC metodininkė Dovilė Kulakauskienė, kino ir animacijos profesionalas, jau ne vienerius metus vedantis animacijos paskaitas VšĮ „Kauno informacinių technologijų mokykla“ profesijos mokytojas, animatorius Mantas Poška bei VšĮ „Filmų štrichai“ direktorė, animatorė, režisierė, scenaristė, dailininkė Jūratė Leikaitė–Aškinienė. Mokymų lektoriai, būdami prisiekia etninės kultūros ir animacijos gerbėjai, su didele meilę savo darbui bei subtiliu humoru pristatė teorinę medžiagą, atsakinėjo į klausimus, konsultavo konkurso dalyvius.

Seminaro ,,Lietuvių tautosaka: pasakos” metu  Dovilė Kulakauskienė pristatė lietuvių tautosaką, aptarė tautosakos rūšis ir žanrus, akcentavo kūrinių autentiškumo problematiškumą. Jūratė Šlekonytė išsamiai aptarė lietuviškų pasakų žanrus bei pateikė informaciją, kaip naudotis elektroninėmis tautosakos duomenų bazėmis. 

Seminarų „Animacijos technika „Stop kadras“ bei „Animacija – vaizdas ir garsas“ metu Mantas Poška pristatė vieną iš dažniausių animacijos technikų „Stop kadras“ (stop-motion), supažindino su atlikimo metodais, technikomis bei programine įranga. Antrosios paskaitos metu aptarė vaizdo ir garso galimybes animacijoje, aptarė teisingą muzikinio takelio, efektų, vokalinės dalies parinkimą, redagavimą.

Seminaro „Lietuviškosios animacijos kūrimo principai: kūrybinių ir technologinių metodų analizė animaciniame filme „Užgavėnės“ metu Jūratė Leikaitė–Aškinienė su seminaro dalyviais pasidalino savo patirtimi kuriant animacinius filmus.

 

Kviečiame peržiūrėti mokymų įrašus mūsų YouTube kanale.

MOKYMŲ ĮRAŠAI

Atnaujinta 2024 01 18