Kaune vyksta šventė „BALTŲ RAŠTAI-2021“

TARPTAUTINĖ FOLKLORO ŠVENTĖ „BALTŲ RAŠTAI-2021“ KAUNE

Jau tryliktąjį kartą Kauno mieste rengiama tarptautinė vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Baltų raštai-2021“, kuri  tradiciškai vienija baltų kultūros puoselėtojus ir stiprina išlikusių kaimyninių genčių – latvių ir lietuvių ryšius. Jos ištakos siekia 2009 metus, kuomet pasitinkant Lietuvos vardo tūkstantmetį vyko iškilmingas renginys „Pro tūkstantmečio vartus“. Vėliau, pažymint Baltų vienybės dieną, šventė tapo Tarptautiniu vaikų ir jaunimo folkloro festivaliu „Baltų raštai“, nepraradusiu gyvasties iki šiol.

Covidui-19 užklupus ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį, organizatoriai neprarado ūpo, ir rugsėjo 17-22 dienomis Kaune rengia folkloro šventę „Baltų raštai-2021“.

Kauniečiai ir miesto svečiai šiemet turės galimybę dalyvauti įvairiose veiklose, atspindinčiose tautinius papročius ir kultūrą. Kauno tautinės kultūros centras kviečia vaikus ir jaunimą bei jų šeimų narius giliau pažinti senąją mūsų istoriją, kalbą, folklorą, tautodailę. Dainuokime, šokime, sukime ratelius ne tik virtualiai, bet ir susitikime gyvai!

Kasmet Lietuvoje minima Baltų vienybės diena – piliakalniuose, alkuose visuose regionuose vienu metu uždegama vienybės ugnis simboliškai sujungianti baltų tautas bei žemes. Rugsėjo 20 d., pirmadienį, 19 val. Lakštingalų slėnyje prie Kauno marių vyks Rudens lygiadienio šventė – bendruomeninės apeigos: duonos laužymas, aukuro įkūrimas, teatralizuotas šiaudinių skulptūrų deginimas. Čia skambės sutartinės ir autentiškos dainos, liepsnos baltiški ženklai.

Nepalanki situacija sutrukdė atvykti Latvijos dainorėliams, tačiau bus galimybė išgirsti latvių kalbą, pasiklausyti ir pamatyti latviškus muzikos instrumentus virtualioje aplinkoje rugsėjo 21 dieną.

Rugsėjo 22 d. nuo 17 iki 19 val. Draugystės parke vyks linksma akcija „Visa BALTICA šoka“. Šiais metais renginys tapo tradicinių šokių švente, vienijančia ne tik Lietuvos, bet visų trijų Baltijos šalių šokėjus.

Susijunkime į didelį bičiulių ratą, uždekime ugnį savo širdyse, prisiminkime išnykusias baltų gentis: kuršius, jotvingius, prūsus, sėlius, sudūvius, deltuvius, skalvius, nadruvius, sembus, bartus, notangus… Didžiuokimės išlikusiais lietuvių ir latvių papročiais, turtinga istorija ir gražia bendryste šiandien!

Tegul negęsta Baltų vienybės ugnis!

Informacija www.ktkc.lt

PROGRAMA

Rengėjas: Kauno tautinės kultūros centras

Partneriai: Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Vytauto Didžiojo universitetas, Letonikos centras, Kauno švietimo inovacijų centras, Kauno Palemono gimnazija, folkloro ansambliai ir klubai: „Ratilėlis“, „Tautinukai, „Luotelė“, „Linksmoji armonika“, „Sauluva“, „Bitula“, „Kaukutis“, „Alda“, „Žaisa“, „Kauno bandonija“, vaikų tautinių šokių ansamblis „Kalvelis“, Jelgavos folkloro ansamblis „Dimzēns“ (virtualiai, Latvija),  nevyriausybinė organizacija „Skaņumāja“

Informaciniai rėmėjai:  www.ekgt.lt, www.ktkc.lt, www.kaunas.lt, www.elta.lt, www.alkas.lt, www.tautosakosvartai.lt, www.lekus.lt,  www.kaunas.kasvyksta.lt, www.istorijatau.lt,  www.svietimonaujienos.lt

Atnaujinta 2022 09 09