Nuotolinės varžytuvės „TAUTOSAKOS MALŪNAS-2021 „

Jau aštuntąjį kartą rengiamos respublikinės varžytuvės „Tautosakos malūnas-2021“, kurios pritraukia ir suburia vaikus iš visos Lietuvos. Prasmingai pažymint Spaudos, kalbos ir knygos dieną šiemet varžytuvės vyksta nuotoliniu būdu. Varžytuvių tikslas – skatinti mokinius domėtis tautosaka, kalba, istorija, gamta, kurie padeda jiems suvokti gimtojo krašto paveldą ir kultūrinį palikimą.

Dalyviai ruošėsi karantino sąlygomis, jie iš anksto parengė namų darbus, gyvai ir išmoningai atliepiančius temą „Lietuvos augalai tautosakoje“: medžiai, žolynai, vaistingieji augalai, lietuviško darželio gėlės. Komandos savo prisistatymuose panaudojo pasakojamąją, smulkiąją, dainuojamąją tautosaką, kūrybiškai atskleidė savo vietovės etnografinę medžiagą, tautodailę ir amatus, susijusius su augalija. Taip pat jie kūrė iliustracijas pasirinktam tautosakos žanrui. Greitakalbes, dainas, patarles, mįsles, sakmių ištraukas pavaizdavo įvairiomis technikomis. Piešiniuose, karpiniuose, koliažuose, grafikos darbuose galima išvysti kvietkus, dobilus, vėdrynus, linus, aguonas, pupas, dilgėles, paparčius, obelis, liepas, ąžuolus, net dvylikašakį medį.

Gegužės šeštą dieną 65 dalyviai iš 12 švietimo ir kultūros įstaigų pamatys tiesiogiai vieni kitus virtualioje erdvėje. Jie atliks įvairias užduotis, atliepiančios augalų temas.

Organizatoriai tiki, kad varžytuvės gyvuos, dar ilgai suksis malūnai, stiprindami meilę gimtajai kalbai. O mergelės ir berneliai, sustoję prie mitinio joravo, nenustos klausytis „iš pašaknų skambančių kanklelių, per vidurį dūzgiančių bitelių, viršūnėlėj sakalo vaikelių“, šlovins „slaunųjį žolyną rugelį“.

2021 m. gegužės mėn. 6 d. Varžytuvės nuotoliniu būdu. Dalyvauja iš anksto užsiregistravusios komandos (Zoom platformoje).

13:00 val.  – 3-4 kl. komandos iš Šiaulių, Kaišiadorių r., Klaipėdos r., Šakių r.,

15:15 val. 5-8 kl. komandos Joniškio, Panevėžio, Kauno, Kauno r., Prienų r., Kaišiadorių r.

 

Konkurso organizatoriai: Kauno tautinės kultūros centras

Partneriai: VDU Botanikos sodas, Vaikų literatūros muziejus, Kauno marių regioninis parkas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vaikų žurnalas „Lututė“.

Informaciniai rėmėjai: pedagogas.lt, lekus.lt, svietimonaujienos.lt

Atnaujinta 2021 05 03