Giminės medis – 2020

Kviečiame ugdymo įstaigų I-XII klasių ugdytinius ir jų šeimų narius registruotis ir dalyvauti

Kauno tautinės kultūros centras organizuoja respublikinį projektą „Giminės medis-2020“, skirtą Pauliaus Galaunės 130-osioms gimimo metinėms ir Tautodailės metams.

Projekto „Giminės medis-2020“ organizatoriai kviečia dalyvius: vaikus, jaunuolius ir jų šeimos narius, į simbolinę kelionę į savo šeimos praeitį, gimtąsias protėvių vietas: tyrinėti giminės istorinį paveldą, genealogiją, tapti šeimos muziejininkais, įprasminant tautos istorinę ir kultūrinę atmintį, ugdant pagarbą valstybei, jos istorijai, nacionalinei kultūrai, nes šeima – maža bendruomenė, valstybės pagrindas, jos istorijos pamatas.

2020-aisiais sukanka 130 metų, kai gimė Lietuvos dailės istorikas ir kritikas, grafikas, lietuvių profesionalios muziejininkystės pradininkas, nusipelnęs meno veikėjas Paulius Galaunė; vienas pirmųjų kaupė, tyrė, sistemino tautodailės ir profesionaliosios dailės kūrinius. Projektu „Giminės medis-2020“, siekiama tyrinėti, sisteminti, archyvuoti savo genealogiją – giminės, šeimos kilmės istoriją; giminės istorijos, kilmės įrašus, datas, vietovardžius, kūrybiškai, meniškai tai apipavidalinti ir perteikti.
Projekto dalyviai kviečiami pasidalinti savo šeimos tradicijomis: užrašyti šeimos narių pasakojimus, prisiminimus apie svarbius savo šeimos įvykius, aprašyti papročius, šeimos tradicijas, saugomas relikvijas (daiktai, tautodailės, meno kūriniai).

Dalyvių registracija iki spalio 20 d. anketa Google diske https://forms.gle/FARFNfZesWPMbMeq8

Kūrybinių darbus pateikti iki  spalio 29 d. Kauno tautinės kultūros centro interneto svetainėje:  http://ktkc.lt/cat-konkursai/konkursas-gimines-medis-2020/.

Respublikinio projekto „Giminės medis“ virtuali paroda vyks lapkričio 5 – 30 d. www.ktkc.lt

NUOSTATAI GM- 2020

Informacija: www.ktkc.lt, metodininkė Jurgita Kilikauskienė, tel. +370 673 29741, el. p. jurgita.kilikauskiene@ktkc.lt

Organizatorius: Kauno tautinės kultūros centras

Partneriai: Kauno apskrities bajorų draugija

Rėmėjai: Lietuvos Bajorų Kraštų Susivienijimas

 

Atnaujinta 2020 10 09