Paukščiai lietuvių tautosakoje ir mitologijoje

„GAMTA TRADICINĖJE KULTŪROJE“

Edukacinis užsiėmimas „Paukščiai lietuvių tautosakoje ir mitologijoje“
Ikimokyklinio amžiaus vaikams, 1 – 4 klasių mokiniams

Veda Kristina KLIUCEVIČIŪTĖ-MIKULSKIENĖ

Registracija tel. +370 622 61 775

Kauno tautinės kultūros centre, A.Jakšto g. 18 (užsiėmimai gali vykti ir kitose miesto įstaigose ir nuotoliniu būdu)

Kultūros pase – https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/5679

Lietuvos paukščiai. Kodėl jie tokie svarbūs tautodailėje ir tautosakoje?  Sužinosite, kodėl mūsų protėviams paukščiai buvo vertybė, kodėl juos dievino, iš jų mokėsi ir su jais kalbėjo. Kas buvo paukštelių deivė? Labai seniai, kai baltų žemėje gyveno daug dievų ir deivių, buvo ir paukštelių deivė – Laima. Patys seniausi dievai buvo vaizduojami paukščio pavidalu. Tikėta, kad paukščiai globoja ir saugo gerus žmones.

Visa tai sužinosime šioje programoje. Ir dar daugiau – atgaivinsime senuosius tautodailininkų sukurtus paukščius ir leisime jiems gyvuoti, atlikdami rankų darbelius, kuriuose vaizduosime paukščių simbolius.

Susipažink: paukštis lietuvių kūryboje

Dainą klausyk PEMPĖ (Aukštaitiška daina Bružo k., Žagarės apyl. Joniškio raj.)

PASLAUGŲ ĮKAINIAI: edukacinė programa  (1 val.) – 3 Eur vaikui/mokiniui; 1 Eur  vaikui/mokiniui (su nuolaida); suaugusiam 5 Eur,  suaugusiam (su nuolaida)  3 Eur. Edukacinių programų kainos nurodomos, kai edukacinė programa vykdoma neformaliojo vaikų švietimo mokykloje. Jei edukacinė programa vykdoma ją užsakiusioje kitoje mokykloje ar įstaigoje, paslaugos kaina didinama 1 Eur (asmenims su nuolaida – 0,50 Eur).

PASTABOS:
*Paslaugos kaina su nuolaida vaikui (mokiniui) taikoma neįgaliems vaikams (mokiniams); nepasiturinčių šeimų, gaunančių socialinę paramą, vaikams (mokiniams); vaikų globos namų, socializacijos centrų auklėtiniams ar globotiniams, gyvenantiems vaikų globos šeimynose; vaikams (mokiniams) iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų.
*Paslaugos kaina su nuolaida suaugusiajam taikoma studentams, pensininkams, neįgaliesiems.

Atnaujinta 2022 02 07