Gyvybės medis karpiniuose

Edukacinis užsiėmimas ,,Gyvybės medis karpiniuose“

Vaikams, jaunimui, suaugusiems

Veda tautodailininkė Eglė VINDAŠIENĖ
Tel. 8 652 08 885

Programoje:

Programos dalyviai supažindinami su popieriaus menu, popieriaus atsiradimo istorija, jo rūšys, faktūra. Kas yra karpinys? Palyginami lietuviški ir pasaulio karpiniai, medžių įvaizdis kitose šalyse.

Mokoma ne tik kirpti, bet ir lenkti, plėšti, aplikuoti, klijuoti, kt. Supažindinama su kūrybinių darbelių įvairove: simetrinis karpinys, siluetinis karpinys, erdvinis karpinys, koliažas, kt.

Didžiausia dėmesys skiriamas gyvybės medeliui. Koks yra gyvybės medžio įvaizdis, jo interpretacijos tautodailėje. Kur galime pamatyti Gyvybės medį? Supažindinama su kuparų ir skrynių puošyba. Kokie dar yra pavadinimai (Pasaulio medis, Visatos medis, Kosminis medis, Aušros medis). Parodoma kur jį galime atpažinti: gyvenamųjų namų puošyboje, buities rakanduose, audiniuose, drožyboje, kitur.

Mokoma iškirpti tradicinį gyvybės medelį, komponuoti ir sukurti savo darbelį (atvirukas, paveiksliukas, bendras kolektyvinis plakatas).

Supažindinama su Lietuvos liaudies meistrų karpytojų darbais, spaudiniais apie karpinius.

Praktinis darbas.   Karpinys: gyvybės medelio kirpimas, sulankstymas, klijavimas,  kt. (užduotis siejama su tradiciniu lietuvių kalendoriumi).

Kauno tautinės kultūros centre, A.Jakšto g. 18.
(Užsiėmimai gali vykti ir kitose miesto įstaigose)
Registracija iš anksto tel. +37067936715.

Daugiau skaityti apie karpinius čia:     LRT filmas TRADICIJOS. KARPINIŲ MENAS    LIETUVOS TAUTODAILĖ- KARPINIAI

PASLAUGOS MOKESTIS (1 val):  vaikams – 2 Eur, vaikams su nuolaida – 0 Eur, suaugusiems – 5 Eur, suaugusiems su nuolaida – 3 Eur

Atnaujinta 2019 04 03