Festivalio užsienio svečiai

Aalten folkloro ansamblis „De Klepperklumpkes van ‘t Walfort“, Nyderlandai

Vadovai: Jan Busch ir Henriëtte Lubbers

Tai liaudies šokių grupė iš Aalteno miestelio – rytinės šalies regiono, gyvuojanti dėl tikslo išsaugoti savo krašto folklorą. Ansamblio nariai vilki tradicinį šventinį ūkininkų kostiumą, vilkėtą apie 1900 metus. Medinės klumpės yra privaloma kostiumo dalis.

Ansamblis koncertuoja ne tik Nyderlanduose, bet ir toli už šalies ribų. Jie šoka festivaliuose, slaugos namuose, mokyklose, mugėse, užsienio delegacijų vizituose, savo miestelio vestuvėse. Savo publiką mėgsta vaišinti skanėstais, pačių pagamintais pagal senovinius receptus. Jų repertuarą sudaro maždaug 35 tradiciniai šokiai. Garsiausi iš jų – „Trijų bučinių vyras“ (Driekusman), „Pupelių puodynė“ (Pot with beans), „Gegutės valsas“ (Guckoo valsis).

Lutsko 3-iosios muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Volyniany“, Ukraina. Vadovė Zhyliuk Tetiana.

Ansamblis buvo įkurtas 1998 m. Lutsko 3-ojoje muzikos mokykloje. Ansamblį sudaro 50 vaikų nuo 5 iki 15 metų amžiaus. Ansamblio repertuaras remiasi kasdieninėmis ir ritualinėmis Volynės tradicijomis. Tai Ukrainos liaudies dainos, vokalinės ir instrumentinės kompozicijos, autentiškos kalendorinių švenčių dainos, giesmės, smagūs vaikų žaidimai.

Ansamblis ne kartą buvo apdovanotas už profesionalumą, aukštą meninį lygį, Ukrainos papročių ir tradicijų išsaugojimą ir populiarinimą. Grupės lyderė Tatiana Zhyliuk net du kartus gavo Ukrainos kultūros ministerijos diplomus už indėlį į Ukrainos kultūros plėtrą ir reikšmingą asmeninį indėlį į dvasinių vertybių rėmimą ir aukštus profesinius įgūdžius. Kasmet dalyvauja savo šalyje ir Europoje vykstančiuose festivaliuose, konkursuose ir šventėse.

Folkloro ansamblis “Tutarchela”, Sakartvelas (Gruzija). Vadovė Tamar Buadze.

„Tutarchela“ prisistato kaip jaunimo choras, įkurtas 2009 m. Rustavo folkloro mokykloje Sakartvele (Gruzijoje). Choras turi apie 200 narių – įvairaus amžiaus jaunimo, besimokančių ne tik dainuoti, bet ir groti pianinu, smuiku, gitara. Dainavimo pamokose daugiausia dėmesio skiriama savo šalies tradicinei muzikai ir muzikai iš viso pasaulio.

Nuo pat įkūrimo jaunimo choras „Tutarchela“ rengia savo pasirodymus ne tik savo, bet ir tarptautinėse koncertų salėse, aktyviai dalyvauja tarptautiniuose chorų festivaliuose, Nacionaliniame chorų konkurse 2015 m. yra laimėjęs 1 vietą, 2016 m.- aukso medalį, 2017 m. – Grand Prix.

“Atataria lamzdžiai-2018” sutinka vyresniosios kartos ansamblį „Tutarchela“, kurio repertuare ne tik  tradicinė kartveliečių muzika, bet ir lietuviškos dainos.

Sakartvelo (Gruzijos) technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentų šokių grupė. Vadovai: Roini Antia, Vidas Kavaliauskas.

Sakartvelo (Gruzijos) technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centre suburtos trys meninės grupės: teatro, dainų ir šokių. Centro studentai dalyvavo tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „ARTimi“ Anykščiuose su lietuvišku spektakliu „Sapnas“ (2016 m.), su lietuviškų ir kartveliškų (gruziniškų) dainų repertuaru 2016 m. dalyvavo Vilniuje tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“ ir Lazdijuose tarptautiniame festivalyje „Pasienio fiesta“, 2017 m. dalyvavo Telšiuose vykusioje naktišokių šventėje. 2016 ir 2017 m. kolektyvas atstovavo Lietuvą Tbilisyje vykusios Europos šventės metu. XXXIII tarptautiniame folklore festivalyje “Atataria lamzdžiai-2018” dalyvauja šio centro šokių grupė, pristatanti tradicinių kartvelų šokių programą.

Olesundo vyrų choras “Varde”, Norvegija

Vadovas Einar Gundersen

Tai vyrų choras iš Olesundo miesto, Norvegijos, įkurtas 1926 metais. Dainuoja tiek sakralinę, tiek pasaulietinę muziką anglų ir norvegų kalbomis.

Choro nariai akcentuoja socialinę sąveiką. Ne tik choro šūkyje, bet ir veikloje atsispindi ir dainavimas, ir bendravimas, bendri interesai. Dalyvauja ne tik rimtuose pasirodymuose, bet koncertuoja ir linksmose šventėse. Šiuo metu chorą sudaro maždaug 40 dainininkų nuo 28 metų ir vyresni. Jiems diriguoja Walter Stiegler.  facebook.com/…396525026/10154124517958037

Atnaujinta 2018 05 24