Respublikinis projektas GIMINĖS MEDIS-2017

2017 m. lapkričio 28 d. Kauno tautinės kultūros centre, Adomo Jakšto g. 18. vyko Respublikinio projekto „Giminės medis-2017“ parodos pristatymas, projekto apibendrinimas – konferencija, kūrybinių darbų konkurso dalyvių apdovanojimai
Jau dvidešimtąjį kartą Kauno tautinės kultūros centras kvietė vaikus, jaunuolius ir jų šeimos narius tyrinėti savo giminės istoriją ir genealogiją, tapti šeimos metraštininkais, regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo saugotojais, tarpukario Lietuvos istorijos tyrinėtojais, nes šeima – maža bendruomenė, valstybės pagrindas, jos istorijos pamatas. Šeimoje išmokstama bendrauti, vienas kitą branginti, taisyklingai kalbėti.
Šių metų projektas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui (toliau – Šimtmetis) paminėti.
Šimtmetis – tai ne konkreti data, o gyvybingi praeities, dabarties ir ateities ryšiai, reikalingi sėkmės istorijai kurti. Lietuvos žmonės raginami švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinami didžiuotis savo šalimi, būti svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais. Šimtmečio „PAŽINK“ veiklos, skirtos praeičiai ir dabarčiai: kviečiančios pažinti šalį, jos laimėjimus ir herojus, skleidžiančios Šimtmečio istorinį naratyvą.
Projekto „Giminės medis-2017“ tikslas skatinti jaunimą domėtis savo šeimos, bendruomenės, valstybės praeitimi, saugoti tautos tapatumą, didžiuotis savo šeima, gimtąja šalimi, lavinant meninius, kūrybinius gebėjimus.
Projekto dalyviai galėjo pasirinkti vieną ar keletą pateiktų kūrybinių darbų temų: Mano šeimos istorija“, „Šeimos relikvija ir fotografija“, „Giminės medis“, „Giminės herbas“.
2017 m. kūrybinius darbus pristatė daugiau nei 80 vaikų, pauglių, jaunuolių iš Raseinių, Kaišiadorių r. Rumšiškių, Prienų r. Stakliškių, Vilkaviškio r. Alvito, Skuodo r. Mosėdžio, Kauno miesto ir rajono (Garliavos, Čekiškės, Karmėlavos) mokyklų. Mokiniams padėjo 41 pedagogas.

Kūrybinių darbų paroda veikia Kauno tautinės kultūros centre 2017 m. lapkričio 3 – 29 d.
Partneriai: Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos (LBKS) Kauno krašto bajorų draugija

Informacija: tel.+370 673 29741, +370 686 85545 Jurgita Kilikauskienė

Atnaujinta 2018 11 15