Respublikinis tautosakos ekranizacijos konkursas „Animuoju lietuvišką pasaką“

Sveikiname konkurso nugalėtojus!

Kauno tautinės kultūros centro komanda iškilmingai dėkoja visiems Respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką“ dalyviams, jų pedagogams, stropiai dirbusius ir pristačiusius gražiausias animacijas konkursui; jų artimiesiems ir draugams, kurie balsavo ir padėjo mums išrinkti geriausius animacijų autorius. Neaplenkiame ir šauniosios komisijos, kuri kompetentingai balsavo ir išrinko I-III vietų nugalėtojus.

Skelbiame konkurso rezultatus ir nugalėtojus:

Laimėtojai 5-8 klasių amžiaus grupėje:

I VIETA – Pasaka „Vilkas ir siuvėjas“. Autorius: Justinas Marozas, 8 klasė, Pasvalio muzikos mokyklos dailės skyrius. Pedagogas – Aldas Pleiris. Komisijos taškai – 16, viešasis vertinimas – 13. Filmo peržiūra

II VIETA – „Legenda apie žiauriąją dvarininkę Grotužienę“. Autoriai: Rasa Indrikaitė, Jonas Mulokas, Rokas Pilkauskas, Marta Vadapolaitė, Erika Talmontaitė, 7 klasė, Biržų r. Nemunėlio Radviliškio pagrindinė mokykla. Pedagogė – Vaida Vaitaitytė. Komisijos taškai – 14, viešasis vertinimas – 77. Filmo peržiūra

III VIETA – Patarlė „Elkis dieną taip, kad naktį miegotum ramiai“. Autoriai: Gabija Kantaitė, Emanuila Baltrušaitytė, Dovydas Kataržis, Lukas Mackevičius, Vilius Adomas, Gabrielius Navakas. Kauno moksleivių techninės kūrybos centro animacijos būrelis (3-8 kl.). Pedagogė – Dalia Narkevičiūtė. Komisijos taškai – 8, viešasis vertinimas – 26. Filmo peržiūra

Geriausias darbas viešajame vertinime – Pasaka „Dangus griūva“. Autorė: Dominika Babravičiūtė, 5 klasė, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija. Pedagogė – Renata Babravičienė. Komisijos taškai – 6, viešasis vertinimas – 302. Filmo peržiūra

Laimėtojai 9-12 klasių amžiaus grupėje:

I VIETA – Sakmė „Grįžulo ratai“. Autoriai: Laimutė Tamošiūnaitė, Adomas Zubė, 12 ir 9 klasės, Klaipėdos Vydūno gimnazija. Pedagogė – Lilija Bručkienė. Komisijos taškai – 17, viešasis vertinimas – 39. Filmo peržiūra

II VIETA – „Vilkmergės miesto legenda“. Autoriai: Vaiva Stankevičiūtė, Živilė Valeikaitė, Ainė Paplauskaitė, Ugnė Čekavičiūtė, 1gim.klasė, Ukmergės Antano Smetonos gimnazija. Pedagogė – Jolita Šlepetienė. Komisijos taškai – 13, viešasis vertinimas – 35. Filmo peržiūra

III VIETA – Sakmė apie paparčio žiedą. Autoriai: Armine Aslanian, Diana Bezujevskytė, Monika Gornostajūtė, 1 gim. klasė. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija. Pedagogė – Renata Babravičienė. Komisijos taškai – 9, viešasis vertinimas – 113. Filmo peržiūra

Geriausias darbas viešajame vertinime – Sakmė apie paparčio žiedą. Autoriai: Armine Aslanian, Diana Bezujevskytė, Monika Gornostajūtė, 1 gim. klasė. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija. Pedagogė – Renata Babravičienė. Komisijos taškai – 9, viešasis vertinimas – 113.

Kitų darbų įvertinimai

Renginio akimirkos

Apie konkursą

2016 m. balandžio 26 d. 13 val. Kauno tautinės kultūros centre susirinko 5-12 klasių mokiniai iš Ukmergės, Kauno miesto ir rajono, didelė graži komanda iš Šalčininkų.

Mus visus čia suvedė pirmąkart suorganizuotas respublikinis tautosakos ekranizacijos konkursas „Animuoju lietuvišką pasaką“, kurio tikslas buvo skatinti dalyvių domėjimąsi lietuvių liaudies tautosaka, pritaikant šiuolaikines informacines technologijas ir apjungiant tautos ir asmeninius gebėjimus į bendrą kūrinį – animaciją.

Šiuo tikslu per paskutinius du mėnesius triūsė net 41 dalyvis – 5-12 klasių mokiniai iš įvairiausių Lietuvos miestų: Biržų, Klaipėdos, Panevėžio, Pasvalio, Šalčininkų, Šiaulių, Ukmergės ir, žinoma, Kauno miesto ir rajono.

Ir štai, kai visi darbai buvo baigti, sulaukėme net 20 įvairiausių gražiausių animacinių filmų, kurių tarpe turėjome ir pasakų, ir sakmių, ir miestų legendų, netgi patarlių bei anekdotų.

Šiame konkurse turėjome labai garbingą ekspertų komisiją, kuri žiūrėjo filmukus, vertino juos, vėl žiūrėjo, ir vėl vertino ir tikrino, kaip tinkamai filmai atitiko nustatytus vertinimo kriterijus. Komisija skyrė nuo 1 iki 3 taškų labiausiai patikusiems darbams. Jų dėka buvo nustatyti I-III vietų laimėtojai. Maksimalus komisijos taškų skaičius – 18.

Taigi, leiskite pristatyti komisiją:

Pirmininkė:
Vitalija Bajorienė – Kauno tautinės kultūros centro metodinio skyriaus vedėja.

Nariai:
Rita Grigauskienė – Kauno tautinės kultūros centro dailininkė-apipaidalintoja;

Prof. Dr. Gražina Kazlauskienė – VDU Kultūrų studijų ir etnologijos katedros profesorė, vadovėlio aukštųjų mokyklų studentams „Lietuvių tautosaka“, 2005; monografijos „Mitas – tautosaka – vaikų literatūra“, 2007; kolektyvinės monografijos „Šiuolaikininis moksleivių folkloras“, 2013 (bendraautorė); apie 100 mokslinių straipsnių, publikuotų Lietuvos, Rusijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos leidiniuose, autorė.

Jūratė Leikaitė – studijos „Filmų štrichai“ prodiuserė, animatorė, režisierė, scenaristė, dailininkė, iliustratorė, pedagogė. Menininkė sukūrė animacinius filmus: „Taip Laima lėmė“(2011) ir „Margučių rytas“(2008), kurie buvo apdovanoti „Sidabrine gerve“(metų geriausio filmo apdovanojimas Lietuvoje), „Marti iš jaujos“, „Sraigė Maiva“, „Užgavėnės“, „Paparčio žiedas“, „100 klausimų apie lietų“, „Braškės ant eglės“ ir kitų autorė. „Animacijos mokyklos“ vadovė, daugelio edukacinių animacinių projektų organizatorė.

Valentas Aškinis – animacinių filmų studijos „Vilanima“ vadovas, prodiuseris, režisierius, animatorius. Nuo 1999 m. – Animacijos mokyklos direktorius ir dėstytojas. 2002–2003 m. – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus „Jaunųjų animatorių kursų ir edukacinės programos vadovas ir dėstytojas. Valentas Aškinis parengė „Animacijos pagrindų vadovėlį“, sukūrė dokumentinį mokomąjį filmą apie animacinių filmų gamybos ant celiulioidinės juostos technologiją (1999). Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ organizatorius.

Meinardas Valkevičius – kino ir animacijos profesionalas, seniai kuriantis animacinius filmus ir šiuo metu vadovaujantis animacijos studijai „MeinArt“. Būdamas prisiekusiu animacijos gerbėju, veda animacijos paskaitas/dirbtuves mažiesiems ir suaugusiems, kurių metu jie patys gali sukurti savo animacinį filmą. Taip pat aktyviai rašantis atsiliepimus apie pamatytą naują animacinį ar fantastinį filmą ir neįsivaizduojantis nė dienos be kino. Apibendrinamasis žodis

Vladislavas Berežokas – asociacijos „Animacijos laboratorija“ vadovas, animacinio filmo „Zuikio kopūstai“ autorius, už kurį gavęs festivalio „Tindirindis“ parindinį prizą – „Riešuto“ statulėlę; animacijos terapijos įkūrėjas.

Viešasis vertinimas

Kartu su komisija visus filmukus galėjo vertinti ir patys dalyviai bei jų artimieji. Visi norintys vieną kartą per dieną 9 dienas galėjo paspausti mygtuką „Patinka“ už norimą filmuką. Ir štai, kuomet pradėjome analizuoti balsavimo rezultatus, pastebėjome tokių įdomybių, kurie patvirtina, kad šis konkursas ne tik pateisino, bet ir viršijo mūsų lūkesčius. Tikėjome, kad dalyviai paragins balsuoti savo šeimos narius, giminaičius, draugus, mokyklų bendruomenes. Tačiau rezultatai atskleidė, kad už konkurso dalyvių darbus balsuota ne tik respublikos mastu, bet netgi pasauliniu. Kaip matome žemėlapyje, balsuota buvo beveik iš visų Europos šalių (23 šalių) (Austrija, Bulgarija, Čekija, Didžioji Britanija, Graikija, Islandija, Latvija, Italija, Liuksemburgas, Lenkija, Moldovos Respublika, Olandija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Ukraina, Vengrija, Vokietija, Norvegija, Suomija, Švedija, Danija, Šveicarija).

Tačiau čia dar ne viskas. Balsuota buvo netgi iš Australijos, Japonijos, JAV, Kanados, Turkijos, Rusijos. Tai bent buvo troškimas laimėti – viso svieto giminaičiai ir draugai buvo įtraukti.

Visgi, noras laimėti įtakojo ir norą spaudinėti minėtą mygtuką už patinkantį filmuką šimtus kartų per dieną. Tačiau mūsų sistema įskaitė tik vieną vieno asmens paspaudimą per dieną.

Apdovanojimai

Geriausiųjų darbų apdovanojimui įsteigti šie prizai:

Visi dalyviai gavo mūsų centro padėkas, mokytojai – pažymas apie dalyvavimą konkurse.

Viešajame vertinimai išrinkti geriausių darbų autoriai gavo padėkas, komisijos narės Jūratės Leikaitės išleistą animacinių filmų rinkinį „Mažosios pasakėlės“ bei mūsų rėmėjo Forum cinemas įsteigtą dovanų kuponą.

I vietos laimėtojai – su padėka dovanojome komisijos narės Jūratės Leikaitės išleistą knygą „Margučių rytas. Animacinio filmo gimimas“, komisijos nario Valento Aškinio režisuotą, Lietuvos ir trijų užsienio šalių animacijos meistrų net šešerius metus ranka pieštą animacinį filmą „Aukso žirgas“. O mūsų rėmėjas Forum cinemas dovanoja kuponą laimėtojo pasirinktam filmui.

III vietos laimėtojai – padėkas, komisijos narės Jūratės Leikaitės išleistą animacinių filmų rinkinį „Lietuvių animacija. Sakmės apie laumes“ kartu su knyga „Taip laima lėmė. Animacinio filmo gimimas“, iš kurių, mes tikime, galėsite išmokti nemažai animacijos kūrimo paslapčių.

II vietos laimėtojai – padėkas, komisijos narių Jūratės Leikaitės išleistą animacinių filmų rinkinį „Lietuvių šventės ir sakmės“, knygą „Paparčio žiedas. Animacinio filmo gimimas“.

Štai ir baigiame tiek daug įtempto darbo ir ilgo laukimo kainavusį mūsų konkursą „Animuoju lietuvišką pasaką“. Linkime nenusiminti tiems, kurie liko neapdovanoti, tebūnie tai paspirtis ryžtingesniems darbams. Ir sveikiname laiminguosius, linkėdami neužmigti ant laurų ir kitais metais pateikti dar daugiau nuostabių darbų.

Laukiam visų sugrįžtant kitąmet!

Atnaujinta 2018 07 30