TRYS KARALIAI-2016

Trys Karaliai sveikins Kauną

2016 metų sausio 6 dieną Kauno tautinės kultūros centras ragina Kauno miesto bendruomenę iškilmingai pasitikti Tris Karalius, tradiciškai užbaigti Kalėdų laikotarpį ir atsisveikinti su žaliaskarėmis.

Trys Karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, lydimi persirengėlių svitos, keliaus Laisvės alėja, Vilniaus gatve į Rotušės aikštę, kur vyks folkloro ansamblių „Žaisa“, „Kupolė“, „Dailingė“, šokio su ugnimi studijos „Ugnies valdovai“ teatralizuotas koncertas „Trys Karaliai atkeliavo – visas svietas uždainavo“.

Miesto vadovai sveikins visus kauniečius ir miesto svečius, Karaliai laimins ir skelbs, kad jau baigiasi kalėdojimo laikas, metas vėl kibti į darbus.

Ateikite linksmai pasibūti!
2016 m. sausio 6 d., trečiadienis, 16.30 val. Trijų karalių eisena nuo S.Daukanto g. ir Laisvės al. sankirtos Laisvės alėja, Vilniaus gatve į Rotušės aikštę.
Rotušės aikštėje:
17.30 val. Koncertas ,,Trys karaliai atkeliavo – visas svietas uždainavo“.
Dalyvauja folkloro ansambliai ,,Žaisa“, ,,Kupolė“, šokio su ugnimi studija „Ugnies valdovai“.
17 – 20 val. Atsisveikinimo su Kalėdų eglutėmis akcija. PLAČIAU

Renginys nemokamas
Rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras
APIE TRIS KARALIUS. Dvyliktoji diena po Kalėdų, t. y. sausio 6-oji, labai seniai švenčiama. Ji vadinta Atarašais, Krikštais. Dar ikikrikščioniškoje Lietuvoje tą dieną namų durys ir kai kurie daiktai būdavo kreida ar anglimi žymimi („krikštijami“ ar „aprašomi“) trimis kryžiukais. Naują prasmę bei pavadinimą šiai dienai suteikė krikščionybė. Anuomet gimusį kūdikėlį Jėzų aplankė Trys karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras – iš to kilo paprotys persirengti trimis karaliais. Liaudiškos „Trijų Karalių“ vaikštynės yra pokalėdinio laikotarpio sveikintojų, kalėdotojų, vaikštynių tąsa. Tai senovinė persirengėlių, karnavalų tradicija, susišaukianti jau ir su būsimomis Užgavėnėmis. Žemdirbių tautose sausio 6-tą dieną baigdavosi Saulėgrįžos šventė ir žmonės pradėdavo žadinti šalčio sukaustytą žemę.Kasparo dovana – smilkalai. Melchioro dovana – auksas. Baltazaro dovana – mira.

APIE SENOVINIUS PAPROČIUS (ATARAŠAI)

APIE KARALIŲ DOVANAS

Atnaujinta 2018 08 05