Koncertas, skirtas KTKC 25-čiui

DOVANOJAME VYTAUTO V. LANDSBERGIO KONCERTĄ

Kauno tautinės kultūros centras minėdamas savo veiklos 25-ąsias metines, dovanoja vakarą koncertą „Giedu dainelę savo giesmelę“ ir nuoširdžiai kviečia savo ištikimus lankytojus į Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovę spalio 25 dieną 17 val., kur prisiminsime savo pradžią, klausysimės ir bendrausime su rašytoju, režisieriumi ir dainų atlikėju Vytautu V. Landsbergiu.

Renginyje sveikinimo žodį tars Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus pirmininkas Raimundas Kaminskas, Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas mjr. Donatas Mazurkevičius, Kauno tautinės kultūros centro direktorė Vilija Kepežinskienė. Vytauto Didžiojo karo muziejaus LDK karybos istorijos ir archeologijos skyriaus vedėjas mgr. Eduardas Brusokas skaitys pranešimą „1791 m. gegužės 3 d. Konstitucija“. Dalyvaus KTKC ansambliai „Ratilėlis“, „Sodailio“, „Kalvelis“.

Albinas VAŠKEVIČIUS:
Sveiki,
aš prieš 25-erius metus atėjau į Kauno tautinės kultūros centrą (tada jis vadinosi Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Kauno sekmadieninė lietuvuų kultūros mokykla) gauti žinių apie Lietuvių tautinę kultūrą, Lietuvos istoriją, kurias sovietinė santvarka nuo savo piliečių slėpė. Atėjau su magnetofonu, kad tas paskaitas įamžinti juostelėje ir įsijungiau į šios mokyklos veiklą – nupirkau garso aparatūrą, nes klausytojai nesutilpdavo į VU Kauno humanitarinio fakulteto amfiteatrinę auditoriją ir įgarsinau ne tik auditoriją bet ir foje. Klausytojai paskaitų klausėsi susėdę ir ant auditorijos grindų ir I-o aukšto foje ir II-o aukšto foje ir ant laiptų. Tokia buvo pradžia.
25-ečio renginiai vyks keletą dienų, bet ypač pirmieji Pirmosios neformalios etninės švietimo įstaigos Lietuvoje klausytojai ir lektoriai kviečiami šeštadienį 15 val. pasiklausyti Aleksandro Žarskaus paskaitos, pabūti kartu jaukioje aplinkoje, pasveikinti vieni kitus su gražiu jubiliejumi, prisiminti ir tuos, kurių jau mūsų tarpe nebėra.

Atnaujinta 2018 08 13