Vaikų Velykos, 2013

KAUNE BUS ŠVENČIAMOS VAIKŲ VELYKOS

Gamta bunda, žemė šyla. Kaune, kaip ir visoje Lietuvoje, bus švenčiamas Atvelykis, dar vadinamas Velykėlėmis, Pravadais. Tai paskutinė poilsio ir svečiavimosi diena prieš didžiuosius darbus laukuose. Atvelykis yra mažųjų šventė. Tądien galima sutikti Velykų bobutę su dovanomis ir kiškio pyragu, o krikštatėviai turi būtinai pasimatyti su krikštavaikiais. Vaikai eina pas kaimynus prašyti kiaušinių, daužia margučius, vėl mėgina kieno kiaušinis tvirtesnis.
2013 m. balandžio 7 d. 13 val. Kauno tautinės kultūros centras prie Kauno pilies organizuoja vaikų Velykėles ir kviečia miesto bendruomenę tradiciškai užbaigti Velykų švenčių laikotarpį. Aikštelėje, prie Kanklininko skulptūros, vaikams ir jų tėveliams Atvelykio linksmybių tikrai netrūks – skambės dainos, suksis rateliai, kaip ir per Velykas, vaikai ridens margučius, žais. Čia vyks spalvingos meninės akcijos „Velykų ženklai”, „Velykėlių knyga“ („Velykų knyga“).
Dailininkai kartu su vaikais kurs miesto vaikų knygą, kurioje suguldys kūrybinius darbelius, atliktus įvairiomis technikomis. Velykų knygos lapus vaikai margins tradiciniais margučių raštais: saulės, ugnies, vandens, žemės, žalčio, paukščio, gyvybės medelio simboliais. Didelėje rankų darbo knygoje išmoningai bus sudėti karpiniai, šiaudų, molio, lino dirbiniai.
Šventėje veiks kūrybinės dirbtuvėlės vaikams ir visai šeimai. Kauno tautinės kultūros centro ir Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus darbuotojai padės dalyviams marginti tris kiaušinius milžinus, mokys pasigaminti iš nendrių skudučius bei sukti žilvičio švilpynėles. Tautodailininkė Jurgita Treinytė prie savo sukurtų Saulės vežimo žirgų rodys kaip galima pasipuošti namus džiovintų žolynų dirbiniais.
Prie tradicinio Velykų medžio, kiaušinyko, vyks smagios varžytuvės, margučių ridenimas, daužavimas. Vaikus ir jų tėvelius šventėje pasitiks Velykų bobutė, folkloro ansamblio ,,Sodyba“ (vadovė Jonė Špakauskienė) linksmieji muzikantai ir dainininkai. Jie linkės laimės ir sveikatos. Susirinkusieji į Velykėles žais, šoks, dainuos kartu su vaikų folkloro ansambliais: ,,Ratilėlis“ (vadovė Alvyda Česienė), ,,Sodailio“ (vadovė Daugailė Braziulytė), „Dailingė“ (vadovė Birutė Nemčinskienė), ,,Šilinukai“ (vadovė Gražina Kepežinskienė), ,,Tautinukai“ (vadovė Alvija Freidgeim), studija ,,Gyvasis folkloras“ (vadovė Vita Braziulienė).
Tad maloniai laukiame jūsų Atvelykio šventėje. Močiutės ir tėveliai, ateikime su savo atžalomis ir susitikime linksmoje sekmadienio popietėje, kur kiekvienas ras sau mielą veiklą, o svarbiausia, jaukiai ir šiltai pasibus šeimyniškame būryje.

Rengėjai: Kauno tautinės kultūros centras
Partneriai: Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus

Informacija: www.ktkc.lt,
Eglė Vindašienė, tel. 865208885

Atnaujinta 2018 08 14