Merkinės folkloro kubas KUKUMBALIS 2012-10-06

IV-tarptautinis vaikų folkloro festivalis ,,BALTŲ RAŠTAI – 2012″
Merkinės jaunimo etnokultūros klubo „Kukumbalis“
koncertas „Išjoja joja sėdauto“, archainių kostiumų pristatymas

2012 m. spalio 6 d. 16 val.
Ryšių istorijos muziejuje, Rotušės a. 19

NUOTRAUKOS IŠ RENGINIO ČIA

Kaune svečiuojasi Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „Kukumbalis“
Merkinės klubą ,,Kukumbalis“ lanko tikrai linksmi, o dar ir jauni, autentiško folkloro mylėtojai, gerbiantys protėvių palikimą, labai vertinantys jų tautosaką ir papročius. Dalyviai gyvena pagal Rėdos ratą, stato folklorinius spektaklius, rengia koncertines ir apeigines programas. Klubui vadovauja nepailstantys vadovai Rita ir Vytautas Černiauskai.
,,Kukumbalis“ išbando savo jėgas ir modernaus folkloro garsuose. Jau yra išleidęs tris kompaktines plokšteles: „Merkinės dainos ir šokiai“ (2002 m.), „An marelių kraštelio” (2006 m.), „Dainuoja Kukumbalis” (2011 m.). Rinkdami savo krašto folklorą 2007 metais išleido knygą „Merkinės lopšinės ir žaidinimai“.
IV-ajame tarptautiniame vaikų folkloro festivalyje ,,Baltų raštai 2012“ klubas ,,Kukumbalis“ koncertuos spalio 6 d. 16 val. Atliks Merkinės krašto dainas „Genu genu avelas“, „Par bobutį ožys“, „Vedė bobukė“, „Aš apėjau duducį“, „Maskolėlis“, „Žilvicis žaliavo“ ir dar daug kitų. Jie ne tik dainuos savo krašto dainas, bet ir pristatys senuosius archeologinius kostiumus. Kaip senieji baltai jie didingai parodys visą savo galybę, kuri slypi juose.
Tikimės, kad kiekvienas žiūrovas įsiklausys į užburiančius jaunimo balsus ir grožėsis dzūkiška gaida. Kviečiame nepraeiti, o užeiti į Ryšių istorijos muziejų (Rotušės a. 19).
Gi dzūkai į Kauną atvažiavo!
Koncerto vedėja – Kristina Kliucevičiūtė-Mikulskienė

Atnaujinta 2018 08 14