Akcija SURINK RUDENĮ 2012

Akcijos „SURINK RUDENĮ“ dalyvių dėmesiui!

Dvi geldelės, dvi lentelės, katilėlis, botkotėlis. Kas tai? Ogi gėrybės, kurių Jūs visą savaitę ieškojote, suradę dėjote į krepšelį ir nešėte į Kauno tautinės kultūros centrą, kur vyko akcija „SURINK RUDENĮ“, skirta IV– ajam tarptautiniam vaikų folkloro festivaliui „Baltų raštai – 2012“.

Kaip sakoma, kas turi pradžią, tas turi ir pabaigą. Akcija baigėsi, atėjo laikas skelbti rezultatus.

Surinkta 152 gilės, 2012 kaštonų, 207 kankorėžiai, 1 graikinis riešutas. Netikite, tai imkite ir perskaičiuokite! Iš tikrųjų, tai nei mes skaičiavome, nei Jums reikia perskaičiuoti. Visas surinktas gėrybes sutarėme pasverti, tai ir svėrėme. Surinkome net 82 kilogramus!

Akcija susidomėjo 6 studijų/ansamblių nariai. Mažoka, tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Pasvarstykime, jei kiekvienas narys būtų surinkęs bent po 1 kilogramą – tai tada … oho – laimikis padidėtų 10 kartų!

Organizatoriai nusprendė, kad pralaimėjusių šįkart nėra. Jūs, vaikai, dalyvaudami akcijoje, įgyjote neįkainuojamų vertybių:

Sveikatos – juk nesiginčysite, kad praleidote dalį dienos gryname ore, kad prašviesėjo galva, pailsėjo akys nuo knygų, kompiuterio, o ir pats rinkimo ritualas – lenktis, imti, dėti, atsitiesti, nešti… – suteikė naujų jėgų.
Žinių – atpažinote giles, kaštonus, kankorėžius, neieškojote gi šių gėrybių parduotuvėje ar mokyklos bibliotekoje, turbūt nepavyko ir užsisakyti internetu?
Bendravimo džiaugsmo – surinktą laimikį išdrįsote atnešti į nurodytą vietą, o atėję maloniai kreipėtės į budinčiąją administratorę, kuri Jus užregistravo ir Jūs dabar tapote akcijos „SURINK RUDENĮ“ nugalėtojais!

Akcijos „SURINK RUDENĮ“ nugalėtojai:

I vieta:

Gabija Kuprionytė, Augustė Putinaitė, Tautvydas Putinas, vaikų tautinių šokių ansamblio „Kalvelis“ šokėjėliai, surinko net 38 kilogramus! Štai kur repeticijų nauda! Įdomu, kur tokį lobį rado?

II vieta:

Meda Sutkaitytė, etninės veiklos studijos „Metų ratas“ tyrinėtoja. Ji matyt, yra stropi mokinukė, nes surinko 9 kilogramus!

III vieta:

Eglė Kučinskaitė, tautodailės studija „Karpiniai ir popieriaus plastika“ narė, pirmoji pristačiusi surinktąsias gėrybes. Ji iš pradžių atnešė 1 kilogramą, vėliau pastebėjusi, kad su tokiu laimikiu ne ką pasieks, pririnko dar 6 kilogramus, taigi iš viso surinko 7 kilogramus!

Specialiųjų prizų nusipelnė:

1. Emilė Jonuškaitė ir Rugilė Jonuškaitė, studijos „Gyvasis folkloras“ narės. Jos surinko po 4 kilogramus.

2. Gabija Astrauskaitė ir Kamilė Astrauskaitė, etninės veiklos studijos „Metų ratas“ narės. Jos surinko po 4 kilogramus.

3. Audrius Juodis, tautodailės studijos „Karpiniai ir popieriaus plastika“ narys. Jis surinko 3 kilogramus.

Paguodos prizų nusipelnė:

1. Viktorija Ona Gužaitė ir Greta Griškevičiūtė, tautodailės studijos „Spingsulė“ narės. Jos surinko po 1 kilogramą.

2. Mija Jurkšaitytė ir Danielius Benas Raudeliūnas, tautodailės studijos „Karpiniai ir popieriaus plastika“ nariai. Jie surinko po 1 kilogramą.

3. Tautodailės studijos „Šlamutis“ nariai. Jie surinko 5 kilogramus. Tikri gudručiai! (Padalijus visiems tektų mažiau nei po 200 gramų.)

Nugalėtojai bus apdovanojami spalio 6 dieną meninės akcijos „Ženklo gelmė“ metu. Akcija vyks Ryšių istorijos muziejuje, Rotušės a. 19, pradžia 12 val.

Kviečiame visus norinčiuosius dalyvauti baltų raštų kūrime. Kokių? Sužinosite, kai ateisite!

Atnaujinta 2018 08 14