Trys karaliai 2012

TRYS KARALIAI ATVAŽIAVO – VISAS SVIETAS UŽDAINAVO
Sausio 6 d., penktadienį, 15.30 val. – nuo Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios Laisvės alėja į Rotušės aikštę keliavoTrys karaliai. Merkelis, Baltazaras ir Kasparas sveikino ir kvietė miestiečius susirinkti prie pagrindinės miesto eglės. Angelas su žvaigžde rankoje rodė kelią, svita nešė deglus, mušė būgnus. Šias metais kartu keliauvo ir senasis Krivis, jis priminė, kad atnešta Devyniaragio saulė jau apsivertė ant kito šono, o diena pailgėjo per gaidžio žingsnį…
16.30 val. Rotušės aikštėje vyko koncertas ,,Trys karaliai atvažiavo – visas svietas uždainavo“. Tris karalius ir jų palydą pasitiko Šeimininkas ir Šeimininkė, kurie paskelbė, kad baigėsi tarpušventis. Kauno tautinės kultūros centro vaikai nupuošė Kalėdų eglutę. Koncertavo folkloro ansambliai ,,Žaisa“, ,,Kupolė“, ,,Sodailio“. Šventėje dalyvaujantys folkloro ansambliai ,,Sodyba“, ,,Jotija“, ,,Lankesa“, ,,Brydė“, ,,Botagėlis“, ,,Ratilėlis“ kvietė susirinkusiuosius kartu dainuoti, šokti, sukti ratelius. Grupė ,,Ugnies valdovai“ įžiebe saulės ženklus – ugnies ratus, o koncertą vainikavo nuotaikingas Šiaulių muzikos ansamblis ,,Jonis“.

Jau baigėsi kalėdojimo, svečiavimosi ir linksmybių laikas, metas vėl kibti į darbus…

FOTOREPORTAŽAI
,,15 MINPLAČIAU

Organizatoriai: Kauno miesto savivaldybė,
Kauno tautinės kultūros centras
Informacija: www.ktkc.lt, tel. 867936715

Dvyliktoji diena po Kalėdų, t. y. sausio 6-oji, labai seniai švenčiama, vadinta Atarašais, Krikštais. Dar ikikrikščioniškoje Lietuvoje tą dieną namų durys ir kai kurie daiktai būdavo kreida ar anglimi žymimi („krikštijami“ ar „aprašomi“) trimis kryžiukais. Naują prasmę bei pavadinimą šiai dienai suteikia krikščionybė. Anuomet gimusį kūdikėlį Jėzų aplankė Trys karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras – iš to kilo paprotys persirengti trimis karaliais. Liaudiškos „Trijų Karalių“ vaikštynės yra pokalėdinio laikotarpio sveikintojų, kalėdotojų, vaikštynių tąsa. Antra vertus, tai senovinė persirengėlių, karnavalų tradicija, susišaukianti jau ir su būsimomis Užgavėnėmis. Žemdirbių tautose sausio 6-tą dieną baigdavosi Saulėgrįžos šventė, žmonės pradėdavo žadinti šalčio sukaustytą žemę.
Šaltą žiemos dieną geras žmogus ir šuns nevarytų, bet Trys karaliai negali nekalėdoti. Jų širdyje gera valia, rankose auksas, mira, smilkalai, o ką pasieks smilkalų kvapas, tas visus metus bus apsvaigęs iš laimės. Nejau nenorite būti laimingais?

Atnaujinta 2018 08 25