Su Šypsena

Su šypsena
Taip 2011 m. rugsėjo 20 d. pavadinta įvyko Kauno tautinės kultūros centro mokslo metų pradžios šventė. Ir neapsirikta. Besišypsodami rinkosi studijų, ansamblių nariai, tėveliai, mokytojai.
Šventė prasidėjo neįprastai: dalyviai pirmiausia dėliojo KTKC ženklą. Jiems padėjo dailininkė Rita Grigauskienė. Tai buvo tarsi vartai į šventės pradžią.
KTKC direktorė Vilija Kepežinskienė pasveikino susirinkusius, o metodininkė Jurgita Kilikauskienė pristatė centro veiklą, atkreipė dėmesį į studijų gausą ir įvairovę, kolektyvų laimėjimus. Vakarą gyvai vedė renginių organizatorė Irma Odeta Melzbakienė.
Nors dar tik mokslo metų pradžia, bet buvo pasiruošę koncertuoti ir pristatyti savo gebėjimus daug KTKC studijų, ansamblių. Dainavo, grojo, šoko įvairių miesto, respublikinių, tarptautinių konkursų, švenčių dalyviai ir laureatai: studijos „Gyvasis folkloras“ narys Emilis Varžinskas, vadovė Vita Braziulienė; „Linksmosios armonikos“, „Bandonininkų“ studijų muzikantai Rokas Žičkis, Darius Bagdonavičius, vadovas Algirdas Kasperavičius; dūdmaišį pūtė folkloro ansamblio „Ratilėlis“ narys Povilas Pukelis, kiti ansambliečiai grojo skudučiais, vadovė Alvyda Česienė, o to paties kolektyvo kapela, vadovė Birutė Nemčinskienė, smagiai griežė. Neapsieita be kanklių studijų „Smiltelė“, vadovė Eglė Urbonavičiūtė, ir tradicinio muzikavimo kanklėmis studijos „Luotelė“, vadovė Dalia Čižinauskienė jaunųjų kanklininkių. Mėgstantys romantines dainas svajojo klausydamiesi Kristinos Laukaitytės gitaros virkdymo. Jos mokytojas bardas Algirdas Svidinskas. Kai trinktelėjo smagius šokius vaikų tautinių šokių ansamblis ,,Kalvelis“, vadovė Ilona Jakštytė, atrodė, kad veiksmas į pabaigą. Tačiau renginio dalyviai buvo maloniai nustebinti, kai renginių organizatorės Gintarės Putinienės ir metodininkės Vitalijos Bajorienės paakstinti čia pat ,,sukūrė“ lygiadienio ženklą, išsiaiškino jo prasmę.

Organizatoriai mano, kad Kauno tautinės kultūros centre simboliška švęsti neformaliojo švietimo mokslo metų pradžią per Rudens lygiadienį – prisitaikant prie lietuvių kalendoriaus, vykstant virsmui gamtoje. Reikia tikėtis, jog dar viena šventė Centre taps tradicine.

Atnaujinta 2018 08 25